Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hajlandó enni illetve...

Nem hajlandó enni illetve aludni a 7hónapos babám. Miért?

Figyelt kérdés

5hónaposan kezdtünk hozzátáplálni, ami gyönyörűen ment 6hósan két fog tulajdonosa lett, 7 hós korára kiváltottunk 3 étkezést. Pár napja viszont semmilyen ételt nem fogad el egy két kanállal, izlik neki pedig mert hümmög ahogy eddig tette de ha meglátja a kanalat már fordul el sírva. Altatásról ne is bestéljünk ordít tekereg ki a kezemből minden porcikájával ellenkezik. Eddig ezzel sem volt problémánk. Napi 3-4alvásból egy lett az is csak úgy ha nagyon elfárad és cicin alszik el. Egyébként nagyon jó kedvű úgy igazából akkor sem nyűgős ha álmos. Nem tudom hogy fogzik e, jelét úgy nem látom. Szájában pici 2hónapos kora óta matat.

Mi okozhatja?

Forog össze vissza, körbe-körbe kúszik, ritkan es csak picit megy előre, inkább forogva közlekedik. Egyedül képes ülni pár percig. Ennyi a jelenlegi tudása mozgás téren. Kisfiú.


2019. júl. 14. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Valószínű sok a 3 kiváltott étkezés és még inkább szopizna. Fájhat is a hasa tőle, ez zavarhatja az alvásban is. Kicsit lassítsatok ezen a téren.

Ha egyedül nem tud felülni, már pesit9nemtudy ha még most kezdi a kúszást, akkor ne ültesd.

2019. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Sok. Ilyenkor elég ha 1 étkezés van kiváltva. Túl gyorsan haladtok, ahogy az előbbi válaszoló is írta, még anyatejre/tápszerre van szüksége.
2019. júl. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Az alvásba szinte biztos, hogy a mozgásfejlődés zavar be, ilyenkor az összes gyerekem megbuggyant kicsit, pedig ők pár hetes koruktól aludtak éjjel 10-12 órákat megszakítás nélkül. Szerintem a kaja sem gyors, az enyémek is hamar áttértek a rendes ételekre. Most frontok jönnek-mennek, az étvágya ettől is lehet rosszabb. De jöhet új fog is, ami miatt kevésbé esik jól neki a kanalazás. Ha szopizik rendesen, nincs baj, csak a folyadékra figyelj nagyon. 😊
2019. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem sietettem az étellel sosem. Egyszerűen szopizott utána mi is leültünk enni és annyira tátogott akkor is a kajára meg próbálta a mi tányérunkat magához húzni hogy adnom kellett neki kanalast, így hamar ki lett váltva. Evés után mindig cicizett utána vagyis én próbáltam akkor az nem kellett elfordult és inkabb énekelt 😅 az ülést is magától tanulta, az ölembe ült sokat a hasamnak dőlve de kezdte előre húzni magát bárhogy támasztottam ki csinálta. Kocsiba, baba kocsiba is. Mostanra a földön is megül hiába döntöm magamhoz. Szóval ez a kanalastól sírok dolog ez pár napja új, pedig ízekben nem sietünk. Nem hasfájás mivel csak addig sír míg kanalat lát ahogy elveszem már rötyög a macskának vagy igazából bárminek. (Meg aztán 3hetes korától 3hónaposig hasfájós volt rendesen azt felismerem 😅)

Köszönöm a válaszokat.

2019. júl. 15. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!