Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert olyan nehez ujszulottel...

Miert olyan nehez ujszulottel az elet?

Figyelt kérdés
Kicsit reszletezem, hogy pontosan mire gondolok: az en babam 34.hetre szuketett es 3 hetet pic-en kellett lennie, 2 nap mulva vihetjuk haza, minden rendben van vele. Nyilvan tudtam, amikor belevagtunk a csaladalapitasba, hogy oriasi feladat es hatalmas felelosseg lesz rajtunk es hogy baromi nehez melo anyanak lenni. A koraszules miatt azonban ugye nem ugy alakultak a dolgok, ahogy normalis esetben, vagyis en napi 2x mehettem be eddig a babamhoz, olyan vagy aludt vagy ebren volt de nem sirt sose, ilyenkor megetethettem, majd visszatettem es aludt tovabb. Tehat ugy erzem most kicsit be vagyok etetve ugymond😃 annyit latok, hogy a gyerek eszik alszik aztan kesz. Konnyunek tunik az egesz. Ezert kerlek irjatok le a tapasztalataitok, hogy milyen volt az elso mondjuk fel ev, pofozzatok vissz a valosagba, mert felek, hogy most annyira a konnyu oldalt latom hogy oltari pofara eses lesz amikor egesz ejszaka uvolt a gyerek v nem akar enni v ilyesmi. Remelem ertitek mire gondolok

2019. júl. 14. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Mert az újszülöttek csak először ilyenek. Én is "be voltam etetve", mert a 41. hétre született lányom 3 hétig áldott jó gyermek volt, mert úgy besárgult mint a fene, eddig tartott kijönnie a sárgaság miatti álomszuszék-időszakból. Aztán beütött a hasfájás, rájött hogy ő nem szeretne a kiságyban aludni, meg amúgy is egyszerűbb lenne cumisüvegből inni és ő cicit köszöni, nem kér. Igen, valószínűleg pofára fogsz esni, ha úgy gondolod, ilyen marad. Még akkor is, ha kifogsz egy nagyon jó babát, akkor is lesznek nehéz időszakok. De amúgy napi kétszeri rövid látogatásból úgy mégis hogy gondolod, hogy még tudod ítélni a ráadásul koraszülött gyereket?
2019. júl. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Véletlenül küldtem el.

Szóval igen, néha pokoli nehéz lesz. Az én lányom 3 hetes és 2 hónapos kora között azt hittem, felfordulunk a férjemmel, szegénykém olyan hasfájós volt, hogy tényleg fél éjszaka sírt. Most viszont már múlik a dolog és kezd nagyon jó baba lenni, végigalussza az éjszakát is. De párhuzamosan meg egyre nehezebb lesz, mert már mozog, forog, egy pillanatra sem lehet egyedül hagyni, mert bárhonnan letornázza magát. Nem, ki kell hogy ábrándítsalak, nem csak eszik és alszik.

2019. júl. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Egy másfél éves és egy 5 hónapos lányom van. Bem nehéz. 😊
2019. júl. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Három éves a lányom. Az első három hónap volt a legkönnyebb, evett, aludt. Még étterembe is lehetett menni vele, míg aludt, ha a következő szoptatásig végeztünk. Négy hónapos kora után lett nehéz, amikor többet volt ébren. Onnantól újra ébredt éjszaka is, nappal meg ha ébren volt, sehol nem volt el, ahol nem változott a táj, vagyis járkálni kellett vele folyamatosan.
2019. júl. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Én csak egy indokot tudok felhozni, de az kegyetlen: az alváshiány. Éjszaka jobb esetben 1x, rosszabb esetben 3-4 alkalommal is ébred. Ha nem tudsz végig aludni egy huzamban 6-8 órát hónapokon keresztül az mindenre rányomja a bélyegét. Nyűgös és hisztis vagyok, vannak napok amikor semmit nem eszek és vannak amikor zabálok. Szexuális élet nincs mert arra már végképp nincs erőm, de még sorolhatnám.
2019. júl. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Hát akkor én leszek itt a kivétel, de akkor én fogtam ki "nehéz" gyereket...

Az én gyerekem sosem "evett-aludt". Amikor hazahoztuk a kórházból még úgy-ahogy sokat aludt, de már akkor is kevesebbet mint mások babája. Aztán kezdődött a hasfájás, kiakasztó, borzalmas küzdelem, azóta is tart, pedig orvosnál voltunk, cseppeket kap, diétára figyelek, de mégis.

Ráadásul 1 hónapos kora óta nappal neki szinte nincs alvás. Az éjszakát egy ébredéssel átalussza szinte, de nappal 20-30 percekre ha kidől, már örülök. Egész nap ébren van. Aránylag jó természetű, tehát kb. 5 percet is elvan úgy, hogy leteszem nézelődni :D 5 perc után nyilván sír és karban akar lenni. Sétálni kell vele, játékokat mutogatni, stb, stb nem részletezem.

Nem könnyű vele egyáltalán. Mindenki mondja hogy örüljek ha éjjel jól alszik, ki tudom pihenni magam. Nem érzem, hogy ki tudnám. Nappal egész nap "rajtam lóg" a szó szoros értelmében, állandóan újabb ingerekkel kell szórakoztatnom, próbálom altatgatni, a háztartás közben szalad és magamra SEMMI időm nincs. Na ez a legnehezebb az egészben. Reggel átveszi a párom amíg átöltözöm, fogat mosok, rendbe szedem magam, amikor hazajön a munkából átveszi egy picit amíg 5-10 percet szusszanok, és este elalszik amikor lefürdök. Ennyi a me-time, nulla szórakozás, már szoptatás közben iktatok be tévénézést, mert legalább akkor tudok kicsit másra figyelni a gyereken és a háztartáson kívül. Ezt mondanám nehéznek (meg a hasfájás tehetetlenségét).


Szóval van ilyen, akinek nem "alszik-eszik" a gyereke, és annak tényleg nehéz.

2019. júl. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs nem olvastam végig mindent, nem vagyok kivétel :D
2019. júl. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Nalunk is alvashiany volt, raadasul 2 evig!!


41.hetre szuletett, 6hetes koraig, mintababa volt, evett es aludt! Aztan valami tortent.... Ejjelente 1000x ebredt, en meg mint a mosottsz@r ugy ereztem magam egesz nap, aztan ezt a nem alvast 26honapos koraban valami elvagta... Most jon a kisteso, de ha megint nem alvos babam lesz, en enm tudom h fogom tulelni egy 3 eves gyerek mellett, a nemalvassal kinozni lehet, csinaljak/tak is...


Szoval, majd vard meg a korrigalt korat! Egy ujszulottel nem konnyu, hisz 24oraban a rendelkezesere kell, h allj!

2019. júl. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom olyan volt mint amit írsz 4 hónapos koráig. Aludt a saját ágyában kivettem megetettem és aludt tovább majd később elkezdett figyelni a világra de konkrétan 4 hónapos koráig egyszer sem sírt szerintem. Utána jött a fogzás az durva volt de később visszatért az álomszuszéksághoz csak épp már 1 évesen olyan személyisége van, hogy néha az agyam eldobom.
2019. júl. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fiam már a kórházban megmutatta éjjeli üvöltés tudományát. Szó szerint a fél éjszaka úgy telt, hogy ordított. Otthon valamivel jobb lett, de nem sokkal. Egyébként így 14 hónap távlatából inkább azt mondom, hogy ha elfogadtam volna, hogy most neki ez egy ilyen periódus, akkor sokkal könnyebben élem meg a mindennapokat.
2019. júl. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!