Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjam vagy ne adjam ezeket a...

Adjam vagy ne adjam ezeket a neveket? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislány korom óta szeretném lányomnak az Eszter vagy a Réka nevet adni. A vezetéknevünk Kiss.

Szerintem nem hangzanak rosszul ezek a nevek, de sajnos Réka és Eszter is van párom családjában. Az unokatestvére Réka, neki a vezetékneve nem más. A testvérét pedig Eszternek hívják és neki ugye a vezetékneve is ugyan az mint a mi pici lányunknak lenne. Ez a két név az amit nagyon szeretnék és el tudnék képzelni a lányomnak, és párom szerint nem baj, hogy van ilyen név a családban, attól adhatjuk valamelyiket. De én így nem tartom jó ötletnek. Mégis csak nagyon közeli rokonok mindketten, nem szeretném ugyanazt a nevet adni. Mit csináljak? Ha van valami ehhez hasonló ötletetek névekre akkor azt szívesen elfogadom.



2019. júl. 15. 21:28
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam...Rékának a vezetékneve nem ugyanaz, mint a páromé, tehát nem Kiss.
2019. júl. 15. 21:30
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
Én keresnék más nevet. Eleve az az igazi, ha az apának is van beleszólása, nem csak bólogat. Mert nyilván kislánykorodban nem egyeztél meg vele.
2019. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
"párom szerint nem baj, hogy van ilyen név a családban, attól adhatjuk valamelyiket. " - hallgass a párodra, igaza van, nem lesz ebből semmi gubanc.
2019. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%

Én nem adok olyan nevet, ami van a családban.

De ha titeket nem zavar, akkor nyugodtan adjátok. Egyébként meg van kismillió másik név, a teljes listáról azért össze lehet szedni párat, aztán közösen választani.

2019. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk az ilyen kizáró tényező volt, egyáltalán nem gondolkodtunk olyan neveken, ami a családban már van. Főleg ha a vezetéknév is ugyanaz... nem másolnám a nagynéni teljes nevét. Esetleg azt el tudtam volna fogadni, ha a férjem ragaszkodik egy névhez, ami unokatestvér neve is, hogy azt adjuk 2. keresztnévnek.
2019. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%
Az, hogy mi a vezetéknév tök mindegy mert úgysem Kiss Rékaként fogod hívni a vasárnapi közös bédnél. Én tuti hogy nem adnék egy tucat vezetéknév mellé még egy ilyen tucatnevet mint a Réka vagy az Eszter hanem valami kevésbé tömegbeolvadót (na itt mindjárt lepontoznak mondván hova akarok kitörni nem ettől lesz különb a gyerekem 😂) akkor meg pláne nem adnám ha a családban már van ilyen. Még a Réka ok, mert “csak” a férjed unokatesója de speciel én gyakran találkozom az unokatesóimmal így hülyén jönne ki. Hasonló nevek a Gréta, Rita, Esztella esetleg, az utolsó még szép is és becézhetitek ugyanúgy Esztinek.
2019. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

En a Rekat adnam, mi is majdnem unokatesom nevet adtuk.

Az Esztert azert nem, mert o mar tul kozeli rokon.


Amugy egy evben hanyszor talalkoztok a Reka nevu unokatesoval?

2019. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%
Nem adnám ezeket.Javaslom a Ritát,magamból kiindulva,szeretem.
2019. júl. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk is hasonló probléma volt a Zsófiával és a Nórával, férjem családjában van mindkettő név, pedig a két kedvenc nevem, biztos voltam benne hogy így fogják a lányomat hívni. Így közös megegyezés után kizártuk és utólag nagyon örülök neki. Olyan nevet választottunk végül ami előfordult a családban, de 170 évvel ezelőtt :) Szerencsére nagyon régre vissza van vezetve a családfánk, így egyik sokadik ükanyám után Emília Róza lett a kislányunk. Ma is megállja a helyét ez a név. Szerintem engedd el ezt a kedvenc-név témát, ha ennyire nehézkes lenne. Vagy találj valami hasonló nevet. Sok sikert! :)
2019. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom;lehet, hogy inkább nem kéne, lehet, hogy ilyen "koppincs"-nak, "kopírozásnak", utánzásnak tűnhet, lehet, hogy még a gyereked is annak érezni, hogy ő "önmagában nem elég jó, és te akartál egy másolatot az unokatesóiról", hogy ő is pont csak úgy lenne jó neked, ha pont fullra, 100%-ig olyan lenne, mint az uncsitesója. Lehet, ezt gondolná. Inkább javasolnék helyette: Eszterella, Esztella ezek pl Ellának becézve , Stella (Ezt én S-sel ejteném , szerintem úgy magyar gyereknek szebb), Vagy pl Rebeka, Regina, Renáta, Rella, Mirella, Mirabella. Szal ja, én asszem inkább tehát másikat választanék. Nehogy ilyeneket érezzen a gyerek, vagy bárki más megszóljon, hogy "fantáziátlan" és "utánzod". Jobb a békesség. Meg tényleg, a gyereked, hogy ne csak egy 'másolatnak', egy 'pótléknak ' érezze magát. De egyébként második névnek szerintem mehet ezek közül a nevek közül valamelyik. Pl Egy Emese Réka szerintem tök jól hangzik. Vagy egy Viola Réka.
2019. júl. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!