Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert "beszel" keveset a babam?

Miert "beszel" keveset a babam?

Figyelt kérdés
A babam 3,5honapos, ugye mar javaban kellene hangokat kiadnia. Ha jo kedve van akkor hallunk neha tole 1-1 kisebb nagyobb hangot. De ennyi. A vedonom mindig azzal bosszant hogy bizonyara le van maradva meghozza nem is kicsit mert ilyenkor mar javaba gugyognie kellene es tobb hangot kiadnia,rendszeresen. Szerintetek valoban gond van? Erdemes ezzel orvoshoz fordulni? Mi a velemenyetek?
2019. júl. 17. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, az ilyen korú babák általában már gügyögnek, de a védőnőnek is tudnia kéne, hogy a gyermekeket nem egymáshoz, hanem saját magukhoz viszonyítjuk. Ha figyel a hangokra körülötte, jókedvű, mozog, jó az étvágya és már elvan egyedül is, akkor minden rendben van. Valakinek kicsit később indul be a beszédfejlődése, ha pár hónap múlva is ugyanez a helyzet, akkor keress fel egy logopédust.
2019. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ennyi problema van csak vele. Ezen kivul mosolygos,keze laba jar,forod,szepen ugyesen eszik csak ez az egy ami van. Van nap amikor gugyogosebb de van mikor alig alig hallunk egy picike hangot es annyi. Nemsokara ugyis aktualis a gyerekorvos,ott is rakerdezek minden esetre.
2019. júl. 17. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező egész nap beszélnie, van, amikor a felnőtteknek sincs kedvük beszélgetni. Ha már elkezdett hangokat kiadni és tényleg figyel más hangokra is, akkor nincs baj. Akkor lenne gond, ha egyáltalán nem adna ki hangot, mert az azt jelentené, hogy nem hall (rendesen), és ha nem hall jól, nem is gügyög, hiszen nincs mit utánoznia.
2019. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Felejtsük már el ezt a mit kell csinálnia a babának. Ők nem olvasták a nagykönyvet, pont.
2019. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Saját tapasztalatot tudok neked írni, remelem megnyugtat. Az én fiam most 5 hónapos es 1 hetes. Sokat aggódtam, még hasonló kérdest is tettem fel mint te. Ő is hol beszelt, hol nem, igaz 3 honaposan elkezdte a klasszikus (eö, heö, agu) babahangokat kiadni, de voltak elég csendes napjai. Aztán 2 hetre ra elkezdett visitozni. Innentől nagyon sokat visitozott, sokkal tobbet mint amennyit gagyogott. Na ez is aggasztott kicsit😄 (én paramami vagyok rendesen) Nekem erre azt mondtak, mindegy mit mond vagy milyen hangot ad ki, csak hallasa néha a hangját. Ez már megvan nektek is, szóval jó az irány. De neki is voltak amúgy csendesebb napjai, amikor a mozgást gyakorolta vagy másra figyelt. :) és ez teljesen normális! Sok mindent kell nagyon rövid idő alatt megtanulniuk!

Ő aztán olyan 4-4,5 honapos kora óta viszont szinte mindig ad ki valami hangot. Persze vegyesen, mikor mit vagy épp csak visitott.🤷🏻‍♀️

Ahhoz kepest mennyir aggodtam, most mar jó 1,5-2 hete viszont folyamatosan a b betűt gyakorolja, es mondja hogy “ba” meg “baboa” meg “abuboa”.. ami szerintem nagyon szèp teljesítmény ennyi idősen. :)

Úgyhogy szerintem ne aggódj! Ne haragudj, hogy hosszú voltam, csak akartam éreztetni, egyrészt hogy más is fogalalkozik a kérdessel, masreszt pedig hogy annyi minden alakulhat változhat, és fog is!

Jo babázást💞

2019. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Termeszetesen en nem varom el hogy egesz nap hangokat adjon ki,csak egyszeruen a vedonom mar az agyamra megy es mindig csak azt hallom hogy a babammal baj van. A hangokra nagyon figyel,kapja a fejet es rokton fordul a hang iranyaba, a hallasvizsgalaton azt mondtak tokeletes a hallasa,tehat ezzel sincs problema. Nekem is annyira elegem van abbol hogy mindent a bizonyos nagy konyv szerint varnak el,hiszen minden baba mas. De annyira meg tud felemliteni a vedono hogy lassan mar azthiszem tenyleg baja van a fiamnak. De akkor ezek szerint minden oke. Koszonok mindenkinek minden valaszt,nagyon halas vagyok.
2019. júl. 17. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.. nem értem a védőnőket, annyira be tudják paráztatni az anyukákat! Biztosan rendben van a kisfiad, és idővel jó sokat fogja hallatni a hangját majd meglásd😉

Nekem a kérdésemre valaki itt azt válaszolta, hogy majd 4,5-5 hónaposan ered meg igazán a nyelve.. igaza volt, pedig akkor nem hittem hogy így lesz!

Amugy meg nagyon ügyes a babád, hogy mar is forog! Amikor a mozgas nagyon megy, sokszor visszahizodik a “beszéd”. De aztán majd az jön! Tutira rendben lesz!!!

2019. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!