Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha beteg a baba kicsit mindenk...

Ha beteg a baba kicsit mindenképp vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés

6 hónapos baba.

Tegnap óta picit beteg. Köhög, de nem folyton csak néha néha, orra nem folyik. Láza nincs, de hőemelkedése volt tegnap (37.7)

Eszik, iszik, játszik szépen.

A védőnőt nem érem el, pont ezen a héten szabn van. Gyerekorvos ma nem rendel, holnap azt hiszem lesz.

Apa volt beteg, náthás múlt héten, gondolom tőle kapta el.

Minden esetben kell hogy orvos lássa vagy elég ha itthon kap teát és Stodal szirupot meg mérem a lázát hogy van e?

Első baba, még nem volt beteg, így nem tudom mit szoktak :(


2019. júl. 17. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem vinnèm ennyi miatt orvoshoz. Szirupot sem adnèk, egèszseges gyerek immunrendszere ilyen betegseget siman legyűr.
2019. júl. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha belázasodik vagy rondán köhög én azért holnap lekésőbb elvinném.Elvileg fél éves korig a babák nem lázasodnak be.Ti most ugyan határon vagytok, de speciel biztos ami biztos alapon megmutatnám orvosnak.Még nagyon picike, ha mást nem a tüdejét meghallgatni ilyesmi.Antibiotikumot ennyi idős gyereknek úgyse írnak fel, meg gyógyszert se valószínű(legalábbis nekünk nem írtak fel semmit az első évben azóta meg nem volt még beteg).Ha taknyos lesz kell szívatni az orrát, hogy rendesen kapjon levegőt.Nem tudom a stodált azt mennyi idősen kaphat , mi azt se adtuk neki.7 nap alatt elmúlt a náthája.
2019. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Etesd, főleg itatsd, 38,5-től vagy ha nagyon nyűgös akkor kapjon lázcsillapítót. Lehet, hogy azért köhög, mert hátra folyik az orrából a váladék, így elképzelhető, hogy majd még folyni fog az orra. Akkor sóoldatos orrsprayt használjatok és szívjátok az orrát, ha bedugul. Én nem adnék Neki szirupot amíg nem tudni miért köhög. Ha lázas és sokat köhög akkor kell vinni orvoshoz. (Kisfiam koraszülött, az első 9 hónapban 5-ször volt náthás, nekünk ezeket mondta a doktornő.)


(Bármilyen korú baba belázasodhat. Miért ne lázasodhatnánank be 6 hónap alatt?! Ez nagyon nagy butaság! Majdnem első fontos szabályként mondta mindkét gyerekünknél a doktornőnk, hogyha 3 hónapnál fiatabb a babánk és nem oltástól belázasodik azonnal kórházba kell vinni.

2019. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egy ennyi idős babánál akár 10-14 napig is eltarthat a nátha.
2019. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha lázas és ettől levert, kedvetlen kapjon lázcsillapítót, ha nem zavarja a kicsit emelkedett testhő nem kell csillapítani sem. Ha taknyos, az orrát szívd, hogy kapjon levegőt, tengervizes orrspray segíthet feloldani- Sterimare baby. Stodal felesleges, homeopáiás 💩
2019. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Miért nem hasznos a válaszom?
2019. júl. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!