Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Együtt alvás vagy nem? Ha...

Együtt alvás vagy nem? Ha igen, meddig?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének. Azok véleménye nem érdekel, akinek nincsen gyereke, babája.
2019. júl. 17. 16:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
48%
Külön, szigorúan.
2019. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
48%
Különalvás, külön szobában. Nekünk minden együttalvós próbálkozásunk káoszba fulladt már újszülött korától kezdve, bár nem is akartuk igazán rászoktatni, de mondom legalább próbáljuk ki. Se mi, sem a baba nem aludt jól. Sőt, még a közös szoba is felejtős szerintem, a gyerek is fent van minden köhögésre, horkolásra, ágynyikorgásra, mi meg minden rezdülésére, ráadásul hangosan alszik, fel-feldünnyög álmában, mi meg azonnal ébren vagyunk. Az első hat hétben a szüleimnél laktunk mert megcsúszott a lakásfelújításunk, egy szobában a babával, szörnyű volt, éjszaka 4-5 alkalommal kelt. Mikor átköltöztünk második éjjel végigaludta az éjszakát, azóta is 8-9 órákat egyhuzamban alszik. Egy ágyban alvás meg egyenesen iszonyat, hasba rúg, szájonkönyököl, nem alszik jól, meg én se. De biztos van akinek bejött, nekünk nagyon nem.
2019. júl. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
3 hetestől 3 hónapos koráig együtt aludtunk a brutál hasfájása miatt (tényleg nagyon az volt). Azóta külön alszik, külön szobában, könnyű volt visszaszoktatni.
2019. júl. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Mi 4 hónapig aludtunk együtt, aztan pár nap volt az átszoktatás. Közös szobában alszunk, de külön ágyban. 1 éves kor után tervezem a külön szobát. Sokkal jobb így.
2019. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
65%
Első pillanattól külön szoba. Sose làttàm kàràt, csak előnye volt ès van mèg ma is.
2019. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat
2019. júl. 17. 22:14
 7/32 anonim ***** válasza:
91%
Egy szobában velünk de külön ágyban alszik a kicsi. Eddig végigaludta az éjszakákat, de most fogzik és gyakran ébred😔 ilyenkor beteszem közénk, de nem tudok utána aludni mert folyamatosan arra figyelek nehogy ráfeküdjek, a fejére húzzam a takarót meg ilyenek. Arról nem is beszélve, hogy nagyon bújik hozzám meg tekereg, valahogy mindig az ágy legszélén kötünk ki párommal, gyerek meg keresztbe😅. Jobb külön altatni. Hamarosan pedig beköltözik a saját szobájába.
2019. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%
Együtt alszunk, kiságy funkcionál babaöbölként. Addig lesz így míg kényelmes. Nem látjuk hátrányát, sőt.
2019. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%
Együtt alszunk, 5 hónapos, tökéletesen működik, nekem az éjjeli szoptatás sokkal egyszerűbb így. Sokszor nem is emlékszem rá, hányszor voltunk fent éjjel, csak odaadom neki a cicit és félálomban lerendezi.
2019. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
50%

Együtt alszunk. Nem akartam, volt külön ágy, külön szoba, voltak elveim, aztán lett gyerekem.


Kb 11 hónapos korában "költöztünk össze", azóta vele alszom.

Most már 8 éves, és tudom, hogy most kell még kihasználni ezeket a felejthetetlen összebújós alvásokat, mert bármikor eljöhet az a pillanat, hogy "anya már ciki" :D

2019. júl. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!