Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első szülinapra milyen tortát,...

Első szülinapra milyen tortát, ha nem vetettem be még semmi tejterméket?

Figyelt kérdés

Szakorvosi javaslatra még nem vezettünk be tejtermékeket, se túrót, se joghurtot.


Jövő hónapban lesz 1 éves a kislányom, én szeretnék neki tortát készíteni, de így kicsit szűkülnek a lehetőségek, milyen ízű legyen.

Mivel lehetne tölteni? És az is fontos (mivel külalakra viszont van egy elképzelésem), hogy fondanttal be tudjam vonni, ott mi kerüljön a fondant alá a szokásos krémek helyett, hogy ne legyen száraz?



2019. júl. 18. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Lekvár vagy esetleg egy főzött gyümölcsös / kakaós krém? Illetve sok növényi tejszín is van amiből lehet krémet készíteni, pl a Meggle Cukrászhab is ilyen.
2019. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sima lekváros piskóta, az abszolút tejmentes.
2019. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Meggle cukraszhab nem novenyi! Csak tartalmaz novenyit...
2019. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És akkor kívülről is érdemes lekenni lekvárral?
2019. júl. 18. 10:34
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Banán és barack például jó lehet osszeturmixolva
2019. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen de csak vékonyan. De használhatsz tejmentes margarint is a lekenéshez.
2019. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Vajkrémes? Azt általában margarinnal készítik, ahhoz valami könnyítés, növényi tejszínhab, csoki, ha már ehet. Vagy sima lekváros.
2019. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

7!


A VAJkremes azért vajkremes, mert VAJJAL készül. Nem margarinnal.

2019. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első szülinapra a legegyszerűbb lekváros piskóta is szuper. Ha mindenképpen komolyabbat szeretnél alkotni, akkor csinálhatsz megkent, egymásra helyezett palacsintákból tortát. Tej helyett egyszerűen csináld a tésztát vízzel. A torta formába öntött brownie tészta ugyanúgy működik tej mentesen.


Ha konkrét elképzelésed van, keress vegán vagy tejérzékenyeknek készült recepteket. Ilyenből rengeteg van, és szinte mindenre találtak már ki finom, mentes alternatívát. Vannak köztük egyszerűek és bonyolultabbak is, tehát biztosan találsz kedvedre valót.

2019. júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Dolgoztam cukrászdában, nem is egyben, tanultam cukrászatot de mindenhol csak margarinnal készítették a vajkrémety mivel az tovább eláll, és nem mellesleg olcsóbb. Csak továbbra is vajkrémnek hívják, amúgy a kockamargarint is kb mindenki vajnak hívja és a dobozosat is, szóval nem fogalomzavarban szenvedek, hanem tisztában vagyok a dolgokkal. Plusz margarinnal a cukor is jobban működik és enyhébb íze is van. De azért köszi a kioktatást 😁
2019. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!