Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet örökletes az, hogy...

Lehet örökletes az, hogy nincs tejem?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam én mindennel hetekig, hónapokig de 10 ml nem jött több tejem egy nap. A picúr besárgult így tápszeren van. Anyukàmnak se az ő anyjának nem volt teje. Lehet ez genetikus?

2019. júl. 18. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem, semmi köze hozzá. Nálunk se tudott senki szoptatni a felmenőim közül, max pár hétig. Én 2 évig szoptattam a lányomat, a fiam 6,5 hónapos, és szintén anyatejes.
2019. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Persze, hogy lehet. Nálunk 2 generaciónként köszön vissza ez a dolog. Nagymamámnak sem volt és az ő nagymamájának sem. Viszont anyukám másfél éves koromig szoptatott engem, tejtestvérem is volt. Ugyanígy a dédnagymamám (nagymamám anyukája). Úgyhogy sajnos lehet. És hát én is pont a rosszat kaptam, én sem tudtam szoptatni a kislányomat, az első héttől 90%-ban tápszeres. Nasinak tudok neki adni valamennyicskét, de a sok cumisüveg miatt már szopizni sem akar.
2019. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz szülésed volt?

Első babámat én is alig tudtam szoptatni. Szülés közben nagyon sok vért vesztettem,folyton fáradt és kimerült voltam, rengeteg vasat szedtem de még igy sem tudott a szervezetem tejet előállitani. Kb 2 év mulva mult el a vashiányom.

Most a második babám full anyatejes. Nem volt nehéz szülésem, alig vesztettem vért, szülés után 1 nappal már volt tejem, már 8 hónapos és még mindig szopizik.

2019. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Iszonyat nehéz szülések volt. Vákum lett a vége. 26 óra alatt tágultam 4cm-t. Utána még rá 10 órára lett meg a Baba. Angliában szültem, ahol tojtak rám nagy ívben a szülőszobán.
2019. júl. 18. 11:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet örökletes, hogy mennyi tejmirigy van a melledben.

Az ugye igencsak befolyásolja a tej mennyiségét.


De szerintem ne rágódj, hogy genetikai, vagy stressz miatti, engedd el,a lényeg jól lakjon a picúr.

2019. júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha örökletes lenne, akkor nem fordulhatna elő, hogy valaki az egyik babáját tudja szoptatni, a másikat nem... márpedig ez sem ritka.
2019. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ritka, hogy örökletes.

Teljesen rossz logika 6-os, ugyanis rengeteg mindenen "elbukhat" a szoptatás, így teljesen könnyen lehet, hogy valaki az egyiket igen, másikat nem. Már csak azért is, mert jóval több múlik a babán, mint amennyire promótálják.

Kérdező, a kemény szülés okozhat későbbi tejbelövellést. Ha meg akarod adni még az esély lt a szoptatásnak, hívj tanácsadót!

2019. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sokan a rossz tanácsok miatt nem tudnak szoptatni, vagy érzelmi, hormonális gondok vannak. El tudom képzelni, hogy sok esetben befigyel a pm alulműködés is... Nem sokan nézetik meg, és sok orvos nincs is képben vele. Ugye nem elég a tsh vizsgálata, hisz ez nem pm által termelt hormon. És sajnos azzal sincsenek képben, hogy 1,5-ös tsh-val is lehet alulműködés, mint pl nekem. Nagyon ritka, hogy valakinek testi fogyatékossága miatt nem sikerül a szoptatás.
2019. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még valami! A kislányom rengeteget volt cicin. Mindenki azzal stresszelt, hogy nincs elég tejem, mikor szó szerint spriccelt... 2 éves volt a lányom, mikor egy babás foglalkozásra meghívtak egy logopédust. Felhívta a figyelmet a felső ajakfék lenővésre. Mutatott képet róla. Kíváncsiságból megnéztem otthon és észrevettem, hogy a lányomnak nagyon le van nőve. Ekkor tudatosult bennem, hogy ezért ment neki lassan a szopizás. Mentünk a gyerekorvoshoz beutalóért, aki lehidalt, mert ő még nem hallott erről. Nem vágták fel a lányomnak, mert ellenkezett, meg hogy ezt előbb kellett volna, míg baba volt. 3,5 éves és most tartunk ott, hogy talán protekció által megcsinálják bódításban.. Nyasgem az egészségügynek, ha nincs ismerősöd leráznak és nem látnak el úgy, pedig még fizettünk is volna érte...
2019. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet örökletes. Nejemnek se volt teje... az ő anyjának se. Ma már nem fontos, tökéletesek a tápszerek. Lányunk is azon nőtt. Most 2 éves.
2019. júl. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!