Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos babáknak nem...

3,5 hónapos babáknak nem látszik a makkja, ez normális?

Figyelt kérdés
Addig húzom hátra a bőrt amíg engedi.
2019. júl. 20. 08:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve csak egy nagyon picit lehet látni, kb 1 mm-es lyukon. Azért kérdezem mert fitymahátraerőltetős mostoha anyós megbeszélte párommal, hogy ő majd jön, megvizsgálja és elintézi, hogy felvágják. Én meg nem akarom, hogy ő vizsgálgassa, mert ő csak egy ápolónő ortopédián... Hatalmasat veszekedtünk ezen tegnap párommal.
2019. júl. 20. 09:01
 2/7 A kérdező kommentje:
Babának,bocs átírta a telóm.
2019. júl. 20. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Normális. Ha tud pisilni szépen sugárban, akkor nincs vele teendő, életkori sajátosság, hogy le van tapadva, majd ahogy megtalálja, fog alakulni. Régen (kb. 8-10 éve) még tényleg erőltették az öregebb házidokik (aztán jöhetett a szteroidos krém), de a legújabb trend szerint akár kisiskolás korig is hagyják. (Bár szerintem, amikor lekerül a pelus, olyan 2-3 éves kor körül nem árt egy urológussal megnézetni, nem áll-e fitymaszűkület a háttérben, bár azzal sem biztos, hogy bármit csinálnak rögvest.) Ne piszkáld hát, mert repedhet, begyulladhat, viszont persze naaagyon óvatosan, ameddig magától feljön, meg kell mosni naponta, praktikusan fürdetésnél, mert a kosztól is begyulladhat. Plusz sok olvasnivalót találhatsz a neten a témában, itt is már sokszor volt kérdés.
2019. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Minek huzigálod 3,5 hóa babának a fitymáját? Teljesen feleslegen 1,5 éves korig. Utána lehet neki tanítgatni apuka vagy anyuka által. A nagyfiamnak is fel akarták rántani 3 évesen, mert félig jött csak fel, na azt én nem hagytam. Most 6 éves és gyönyörűen feljön ápolja magának, ahogy az apjától tanulta.

5-6 éves korig bőven ráér feljönnie a fitymának. Hol hallottad ezt, hogy huzigálni kell?

2019. júl. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még most tedd helyre az anyósod, mert később csak rosszabb lesz.
2019. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Uram isten! Szegény gyerek, szegény te! Kitartást anyóshoz! Amíg nincs baj vele addig ne engedd hogy bántsák!
2019. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ekkora babával mit akarnak már csinálni???

Ebben a korban havonta jártunk a gyerekorvoshoz, nekünk mindig rápillantott a kukira is, szólt volna, ha baj van, gondolom ez nálatok is hasonlóan van.

Én mindenképp leállítanám ezügyben anyósom, azaz ilyenkor lehet inkább páromra bíznám, hogy ha nélkülem meg tudta beszélni, akkor most szépen nélkülem mondja is le az anyóssal megbeszélteket, és a hátam mögött többet ne szervezkedjen a gyerekkel kapcsolatban, akkor se, ha az anyja erőlteti.

2023. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!