Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan köztetek, aki...

Van olyan köztetek, aki valamilyen okból nem a naptári névnapon tartja a gyerek névnapját, hanem egy naptárban nem szereplő névnapon?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? És nem okoz gondot, megjegyzi mindenki?
2019. júl. 21. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, mi. A naptári nagyon közel lenne a szülinapjához, úgyhogy találtunk egy másik napot, ami elvileg szintén névnapja, de a naptárban nincs benne. Mivel manapság a névnapnak nem szokás nagy feneket keríteni, a nagyszülők megjegyezték, más meg úgysem tartja számon.

Felnőtt korában biztos lesz, aki a naptári névnapján fogja köszönteni, de addogra valószínűleg megtanulja ezt kezelni.

2019. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lányunké szerintem nincs benne a naptárban (legalàbbis a mamák nem találták), neten próbáltam utánajárni, egy spanyol oldalon írtak hozzá egy dátumot, akkor tartjuk.
2019. júl. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
A fiamé nincs benne a naptárban, nem is tudjuk mikor van, nem tartjuk, 4 éves.
2019. júl. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém januárban született és a hivatalos névnapja is akkor lenne, így helyette szeptemberben tartják (ami szintén a névnapja, csak nem a naptári).

Mióta oviba került (most megy 6. osztályba) minden egyes januárban felköszöntik bent a névnapján.

Az elején egyáltalán nem értette, úgy ment haza az oviból, hogy miért nem köszöntik fel otthon, ha névnapja van.

Szerintem baromi unalmas állandóan a “köszi a köszöntést, de nem ma tartom”, az ismeretségi körömben rengeteg ilyen van.

2019. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A témához kapcsolódóan én csak azt nem szeretem, hogy ha valakit felköszöntök és nem akkor tartja (mert több is van belőle egy évben), akkor ne mondja azt, hanem örüljön.

Aki pedig igazán közel áll hozzám, annak úgyis tudom, hogy mikor tartja.

2019. aug. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!