Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen feltételekre van...

Milyen feltételekre van szükség ahhoz, hogy a kórházból hazavihessék a szülők a babát?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy még melegvíz sem kell. Ez most komoly?!?!? Putriba is kiadnak egy kisbabát? Azt hittem, hogy azért komolyabban ellenőrzik ezt, bár nálunk szülés előtt 1 percre jött csak be a védőnő, mégcsak meg se nézte a baba szobáját. Ennyire nem foglalkoznak vele, hogy hova kerül egy újszülött?
2019. júl. 22. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül a Borsod megyei párszáz lelkes putrikban. Oda is hazaengedik a gyereket, pedig a fél kalyiba oldala kidől, sok helyen ablak helyett nejlonfólia van, a patkányok meg eszik a csótányokat.
2019. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Én is olyan házban nőttem fel, ahol nem volt melegvíz. Fűtés is csak a konyhában. Ha kinéz az ember a bababoltok több százezres árukészlete mögül, akkor könnyen megláthatja, hogy Magyarországon csaknem 3millió ember él a létminimum alatt, és legalább félmillió gyerek szabályosan éhezik.


Az csak itt a GYKn van, hogy mindenki milliós megtakarítással, saját lakással meg autóval fog vele csak a gyerekvállalásba.

2019. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem. Ahol a szüleim laknak faluban, nem messze tőlük lakott egy család, borzalmas körülmények között. A védőnő egyszer nem ment be (vagy lehet csak egyszer), ha ment hozzájuk, úgy kiabált be és ment ki vki (laktak ott nagyszülők, nagybácsi, mindenki). Aztán vhogy közbelépett a gyámügy és a két kisgyerek nevelőszülőkhöz került. Szóval azért lépnek, ha kell, csak nem értem, mért kell ennyit várni. Amúgy lehet védőnőtől függ, nálunk rendesen kijött, körülnézett, főleg a baba dolgok terén.
2019. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se nagyon nézett körül, de azért megjegyezte, hogy látom készülök, nagyon jó. Pedig kivikszoltuk az egész lakást :D

Szerintem ez függ attól, hogy milyenek a szülők. Pl ha látja rajtuk hogy normális, rendezett körülmények között laknak, akkor nem fog bogaraskodni.

Szülés után amikor jött, konkrétan a konyhában a pult tele volt piával, meg félig üres chipses zacskóval. Szabadkoztunk, hogy nem volt idő elpakolni a tejfakasztó óta, de csak legyintett. Pedig nagyon szigorú, hallottam már vitatkozni.

Amúgy sajnos szerintem is elég alacsonyak a normák, de mondjuk ha tisztaság és szeretet van, nem olyan vész...

2019. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
A védőnő azt mondta hogy jobb az hogy nincs meleg víz, áram de még mindig jobb mint beadni.lelagabbis a védőnő ezt mondta...hat nem értem a logikát sajna...
2019. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

A védönők többsége (tisztelet a kivételnek) lesz.rja, hogy hova viszik haza a gyereket. A szomszédunk úgy vitte haza a babát (januárban), hogy nem volt fűtés a házban. A lányom egyik kis csoporttársa mindig éhesen és piszkosan megy oviba, ott is van egy pici baba, ott se csinál semmit se a védőnő, se a gyermekvédelmis.

Pedig elvileg szigorítottak a rendszeren, mert az utóbbi években túl sok gyerek halt meg a saját otthonában a "rendszer" dolgozóinak nemtörődömségének köszönhetően.

2019. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!