Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ikernővérem szerint vicces,...

Az ikernővérem szerint vicces, szerintem fájdalmas. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Az ikernővérem gyereke és az én gyerekem között 2 hónap van (10 és 8 hónapos). Nem tudnak minket megkülönböztetni. Az övé ugyanúgy örül nekem, mint az enyém neki. Egyszerűen látni kellene rajtuk, hogy fogalmuk nincsen de őszintén.

Sok dolog eszembe jutott, hogyan lehetne ezen változtatni. De a ruha nekik még semmit sem jelent, az hogy van-e fülbevalóm az sem. A hajunk, ami a legmegkülönböztetőbb lehetne, de egyikőnk sem hajlandó levágatni.

Külön idegesít, hogy a nővérem ezt élvezi, nevet rajta minden alkalommal. A helyzeten ront, hogy egymás melletti házban élünk, az udvar közös. A férjeink napközben sokat nincsenek itthon, ezért ők sokat jönnek át hozzánk, gyakorlatilag együtt élünk.


Engem ez nem zavarna, mert mi a tipikus ikres felfogásban nőttünk fel: egyforma ruha, hasonló név, stb. Egyedül a gyerekek megtévesztése zavar, sokszor felmerül bennem, hogy egyáltalán tudják, hogy egy anyjuk van? Ez meddig lesz így? Szeretem a nővérem, a gyerekét is, de ez nem normális.



2019. júl. 23. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak volt egypetéjű ikertestvére, sajnos nagyon fiatalon meghalt, unokaöcséim kicsik voltak még. A fiatalabb akkor volt egy éves, őt le se lehetett vakarni anyuról, de a nagy 2 és fél volt, és első perctől tudta, hogy anyu nem az övé. Szóval valamikor el fogják hagyni, kitartás :)

Esetleg próbáljatok más illatot használni, mosózser, öblítő, kozemtikum.

2019. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Honnan veszed hogy nem tud megkülönböztetni? Mi gyakorlatilag az együtt élünk anyámmal, sokat van jelen a 8 hónapos unokája életében. Piszkosul örül minden alkalommal a nagyinak, még sem hiszem hogy ne tudnâ ki az anyja. Viszont őt is szereti, örül neki hiszen a napi kapcsolat miatt abszolút bízik benne.
2019. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakorlatilag együtt éltek, még ha nem hasonlítanátok is örülnének nektek egymás gyerekei.
2019. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon picik a gyerekek. Ahogy idősödnek, megtanulnak majd megkülönbözteztni titeket. Azért nem szokványos helyzet a tiétek, de ne aggódj ezen. :)
2019. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Hát eleve beteges hogy egymás mellett laktok és ráadásul ennyit vagytok együtt...
2019. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan meg tudnak különböztetni. Mivel ilyen kis korban pont, hogy nem a ruha, meg a fülbevaló alapján különböztetnek meg. Érzik, hogy ki az anyukájuk, az illatukat, a kisugárzásukat, ilyesmi. De semmiképp nem a ruházat, és külsőségek alapján.

Egyszerűen azért örül neki is, mert sokat vagytok együtt, nem idegen neki, érzi, hogy közeli családtag.

2019. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

A volt párom huszonévesen is néha össze keverte az anyukáját a nagynénjével (ikrek).

Szerintem ha ennyire zavar, akkor csak legyen más hajatok. Nem kell nagy dolgokra gondolni, ha picit rövidebb és 1-2 árnyalattal másabb már elég.

2019. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Én levágatnám a hajam.
2019. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Ez szerintem is iszonyúan aranyos lehet, és nem igazán értem, miért zavar ennyire. Majd ahogy nőnek, megtanulják ki kicsoda. Az meg hogy tudják-e, hogy egy anyjuk van. Dehogy tudják! Azt se tudják, hogy egy apjuk van. :D Van egy kupac ember, akikkel sokat vannak, ebből veled a legtöbbet, szóval ne aggódj, teljesen normálisan kötődik hozzád a babád.
2019. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Mi nem vagyunk ikrek, de nagyon hasonlitunk a hugommal egymasra. Jol szorakoztunk, amikor a nehany honapos lanya tagra nyilt szemekkel bamult hol ram, hol a hugomra. Nekunk vicces volt 😂
2019. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!