Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Cybex Aton 4 vagy Aton Q? Van...

Cybex Aton 4 vagy Aton Q? Van bármelyikkel tapasztalatod? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2019. aug. 18. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Aton 4-ünk van. Bázistalppal használjuk autóba, Cybex cura babakocsival vázon. Nagyon jó, praktikus és jó minőségű hordozó. Egy huzat nem árt bele mert nyáron nagyon meleg. Nagyon nehéz (van benne anyag), így a “majd kézben elhurcizom” ennél a darabnál szóba se jöhet (nem mértem le, de egy újszülöttel megközelíti a 8-10 kilót). Valóban sokáig jó, de tény, hogy télen sok ruhában szűkösebb. Én vettem beköthető bundazsákot, aztal biztonságosabb és kényelmesebb is volt.

A Q egy újabb generáció, biztosan vannak már újítások rajta. Ha jól tudom van olyan típusa, amit babakocsira csatlakoztatva majd vízszintig le lehet fektetni.

Ami még eszembe jutott, hogy az aton bázistalpa köthető isofixel és biztonsági övvel is (a Q-jét nem tudom), így mindegy milyen autóba kerül.

2019. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk Q volt. Nagyon jó minőségű hordozó, mi nagyon szerettük ameddig ki nem nőtte 8 hónaposan. Az egyetlen hátránya, hogy elég nehéz de inkább legyen masszív egy autósülés minthogy semmi ne védje a gyereket. Babakocsira 2 másodperc volt felpattintani, travel systemként használtuk. A Cloud Q vagy a még újabb Cloud Z az amit le lehet hajtani majdnem mózesnek az biztosan a kategória csúcsa de az Aton Q is mindeképpen a legbiztonságosabb premium kategória. Aton 4-t sosem próbáltam így ahhoz képest nem tudom milyen. A bázistalpa beköthető isofixszel vagy pedig simán övvel is és kompatibilis vele az Aton és a Cloud Q is. Ami szuper, hogy az az adapter kell hozzá babakocsira ami a legtöbb modellel komptibilis, sima Cybex vagy Maxi Cosi adapterrel lehet használni, az Aton 4 nem tudom, hogy kompatibilis-e ezzel.
2019. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2019. aug. 18. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekunk Q van (vagyis mar kinotte a gyerek).

Elegedett voltam vele. Valoban nehez, de nem is hordozasra van, isofixes talppal hasznalva egy pillanat alatt be lehetett rakni akocsiba.

Bekotheto biztonsagi ovvel is, ritkan masik kocsival ugy hasznaltuk.

Bugaboo babakocsink van, adapterrel a vazra felrakhato, igy a kocsitol a hazig sem cipeltem.

Elsore azt hittem, hogy kinovi a gyerek hamar, mert igen nagy a fiam, de megis elferf benne 8 honapos koraig gond nelkul (igaz, kozben meleg lett es vekonyabb ruhazatban volt a baba is). Lehet, hogy tovabb is elfert volna, de akkor mar csereltuk az ulest masikra.

De az aton q sem dontheto, az egy masik cybex, talan a Cloud, de nem vagyok biztos benne.

Az aton 4-el nincs osszehasonlitasi alapom.

Esetleg nezd meg a torestesztet, donts az alapjan, bar rosszul szereplo cybex ules nem tul sok lehet...

2019. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aton 4-et ne!


A múltkori ADAC teszten hiányos volt a 4, míg a Q jó.

2019. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!