Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Vonatozni babakocsival lehet?

Vonatozni babakocsival lehet?

Figyelt kérdés
9 hónapos babám van, Budapest mellett lakunk egy kisvárosban. Egyszerűen halálra unom magam itt,még baba mama klub sincs, Pesten meg olyan jó babás programok vannak. Viszont a forgalmi vizsgám nincs még meg, így marad a vonat. Alacsonypadlós nem jár erre csak a sima régi típusú. Egyedül tudok ugyan babakocsizni? Mi erre a szabály? Elférek? De pl Kőbánya Kispesten sincs lift sem a vonatnál, hogy megyek fel? Van itt valaki aki babakocsival ment vonaton?
2019. okt. 1. 09:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon nehéz lenne.

Mi is vidéken lakunk, tömegközlekedünk. Sokkal könnyebb hordozókendővel. 9 hónapost már csatos hordozóba is teheted.

2019. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Lehet babakocsival utazni, de neked kell megoldani a fel- és leszállást. A Kőbánya-Kispestet érintő vonatok egy járaton kívül (de az alacsonypadlós) elmennek a Nyugati Pályaudvarig, onnan akadálymentesen el tudsz jutni alacsonypadlós helyi járatokra.
2019. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%

Van 2 kezed, nem? Megfogod a babakocsi 2 oldalát és felemeled. 🤷🏼‍♀️

Egyébként gondold át szerintem még egyszer ezt és ha neked hiányzik a nyüzsi, akkor amikor a férjed otthon van a babával, menj el Bp-re. Neki 9 hónaposan nincsen szüksége a füstre, lökdösődésre, hangzavarra.

2019. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

A magas vonatra egyedül nem szenveded fel a kocsit, az tutiziher, úgy meg nem mernék elindulni, hogy mindenképpen kell segítség, mert mi van, ha nem akad éppen senki...

Egy olyan megoldást olvastam egyszer valahol, hogy anyu magára kötötte a gyerkőcöt, és picire összecsukható babakocsival mentek, így fel tudott szállni, aztán a célállomáson már tudta tologatni a kölköt.

A KöKi lépcső nem gáz, oda simán felcipeltem volna az enyéimet kocsistul, de a vonat szűk és iszonyat magas, inkább létre, oda tuti nem tornázod fel magatokat.

2019. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Véleményem szerint a kalauz leszáll minden megálláskor, és szerintem segítene is neked, ha nem tudod egyedül megoldani.
2019. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Vegyél egy kicsi sportbabakocsit, amit könnyen összecsuksz. Gyerek kivesz, összecsukod a kocsit felmész a vonatra, leülsz a kocsit felteszed vagy ahol hely van. Leszállásnál lesétálsz a gyerekkel és a csukott kocsival, felballagsz a lépcsőn, kinyitod a kocsit bele a gyerek és mehetsz is. Én a másodikra cipelem fel-le minden nap a gyereket kocsistul, nem olyan nagy kunszt.
2019. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

3.

Mint mondtam pl valami babás programra mennék, mint a Kerekítő foglalkozás...

Oda minek menjek baba nélkül? :D

Szoktam nélküle menni ha a férjem itthon van, de pont ez lenne a lényege hogy ha itthon ülünk egyedül sea az legyen hogy itthon ülünk egyedül, hanem legyen valami program, baba mama klub, kerekítő vagy bármi :/

2019. okt. 1. 09:37
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Jól írják. Lehet babakocsival közlekedni, de neked kell megoldani, hogy tudj közlekedni vele.

Én 20 évvel ezelőtt közlekedtem babakocsival párszor a vonaton. AKkor még a régi vonatok voltak, és csak úgy tudtam megoldani, hogy a peronon megkértem valakit, hogy segítsen a felszákkásnál. Mindig segítettek. Amikor felszálltam, akkor vagy kint maradtam a babkocsival, és végig állva utaztam, vagy összecsuktam a babakocsit, és a kicsivel a kezemben ültem le. Leszállásnál úgyanúgy kértem segítséget. De ez fárasztó, így átváltottam a "kengurura" Nem tudom ma hogy nevezik, de régen így nevezték a babahordozót amit magamra kellett kötni. Sokkal jobb volt, és könnyebb a közlekedés vele. Ilyenre gondolok.

[link]

2019. okt. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

KöKin elég sok az utas, mindig találnál valakit, akit megkérhetsz, hogy segítsen. De segítség kell, igen, ez van, valóban nincs lift, és sokszor mozgólépcső sem!!!!

Lépcsőn is és a vonatra fel/le szállni is nehézkes....


Én bringával szoktam arra járni, hát mint mondjak, cipekedés az van... Ha már bringa, arra légyszi figyelj oda a vonaton, hogy a kerékpárszállító a kerékpárosoké is, és nem csak a babakocsisoké...! Többségében nem szokott gond lenni, legtöbb babakocsis korrekt, de van 1-2 delikvens, aki azt képzelni, hogy neki elsőbbsége van, mi több, ki is akad, ha megjelenik egy kerékpáros a kerékpárszállítóban.... Na csak ennyi.

(Amúgy bringást is megkérhetsz, hogy segítsen, ha nem látsz mást! Le lehet lakatolni a segítség idejére a bringát....)

2019. okt. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
De valahol olyat is olvastam, hogy a vonaton nem lehet a gyerek a babakocsiban. Ez is igaz? Muszáj kivenni?
2019. okt. 1. 09:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!