Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mikortól tehetem a csatosba a...

Mikortól tehetem a csatosba a babát? Ártok vele, ha túl hamar csatosba teszem?

Figyelt kérdés

Van egy csatos hordozóm, amit az első gyerek 1 éves korában vettem, alkalmanként használtuk csak. Most, a 2. baba 4 hónapos és hatalmas, már 7 kiló felett van, sokszor praktikusabb lenne hordozóban vinnem. Ki is próbáltam vele, abszolút belenőtt, kitölti az egészet, kilát belőle, nézelődik, amúgy is sokszor veszem kézbe, stb... De mégis csak 4 hónapos és ülni sem tud. A belsejébe az van írva, hogy 5 hónapos kortól, de 5 hónaposan sem tud sok baba ülni (az első babám picit 6 hónapos kor előtt ült fel először)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 24. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

A Liliputi csatosban van szűkítő és az egészen kicsiknek is jó.

Kérdés, hogy a tied milyen?

Ha szépen terpeszben, a térdhajlatáig megtámasztja a lábát-testét akkor nyugodtan belemehet. Az a rossz ha lógnak a lábai. De ez azt jelentené, hogy maga a hordozó nem jó anatómiailag.

2019. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

Jó a terpesz és a body magassága?

A csatos a derékra terheli vissza a baba súlyát, emiatt nem ajánlott ülni-járni nem tudóknak, nem pontról-pontra tartja a gerincét mint a kendő. Formázott, tehát a végpontok között fix az anyag. Ettől eggyel jobb a mei-tai, amit a láb alatt is lehet kötni.

Rövid távon bele lehet tenni kompromisszumos megoldásként, autósülésben is visszük pedig az tényleg nem jó a gerincének.

Hordozóklubban megnézik hogy "áll-ül" benne, így látatlanban nehéz megmondani.

2019. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Gremese hordozónk van, szépen belesimul egyébként, jó a terpesz, a nyakát/fejét is támasztja a body. Mivel testes babám van, elég jól belepasszol a hordozóba és így a pántokat/csatot is be tudom úgy állítani, hogy teljesen rámsimuljon.

Valóban csak az aggaszt, hogy a derekánál nincs külön "erősítés", hogy ne az terhelődjön.


Akkor várok még picit, mert 1-2 hónapra nem vennék már másik hordozót így télen meg babakocsizunk is (azt is szereti). Esetleg ha nagyon muszáj rövid alkalmakra beleteszem, vagy itthon a házimunkák idejére...


Nagyon köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 24. 23:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!