Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van olyan gyerekülés amelyikbe...

Van olyan gyerekülés amelyikbe 3 éves kor után is az 5 pontos biztonsági övvel tudom bekötni a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem isofixes autóba. A 3 pontos övvel az ülést rögzíteném, az 5 pontosság még a gyereket.

2020. ápr. 2. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem az életkor számít, hanem a súly és a magasság. Hivatalosan a legtöbb ülés ötpontos öve 18 kg-ig biztonságos, ennél nagyobb súlynál nem garantálják hogy egy komolyabb ütközést is kibír szakadás nélkül az öv (de a gyakorlatban persze szinte biztos hogy +néhány kilót simán kibír). Ha jó helyen megy el a vállánál-nyakánál az öv, és nem lényegesen több mint 18 kg, nyugodtan csatolhatod azzal. Én az 5 és fél éves, 19 kg, 120 cm ikreimet még azzal csatolom.
2020. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Az én 4,5 éves 108 centis 15 kilós lányom még a Römer ülésben ül 5 pontossal. Mivel alig éri el a 15 kg-t eleve nem is lehet még opció neki a kocsi öve.
2020. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
4,5 éves fiú, 19kg olyan 105 centi.. 5pontossal van bekotve. Meg egy jo darabig azzal is lesz. A 3 pontos olyan furin jön el, nem hiszem hogy nem vag a nyakaba.. De remélem az even kocsicsere lesz. Mert lehet h csak az autónk nem a legfiatalabb, ezaltal ugye a 20on éve megfelelő technika ma mar nem az, nem igazan "kompatibilis".
2020. ápr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!