Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Kedves Anyukák, akik hordozták...

Kedves Anyukák, akik hordozták/hordozzák a babát! Milyen gyakran használtatok/használtok babakocsit?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 4. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Első gyerekkel szinte semmit a3 in1-et

Amikor sporttá lehetett alakítani már akkor kb 2-szer plázában..

Aztán vettem egy esernyőkocsit..

Azt minden nap altatáshoz...1-1 nagyobb sétakor.. plusz terhes lettem,-kkpr hetente

Kicsi 6 hetes

Szinte minden nap alszik a mózesben

Szereti.

Most kezdem a kendőzést vele.

2020. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

A hordozás nekem kényszermegoldás. Nagyon jól jön altatáshoz illetve ahhoz, hogy a lift nélküli házból lejussak, vagy az óvodába érte menjek a nagyobbnak (emeleten van a csoportszoba és nem lehet felvinni a kocsit - most ugye nem aktuális), de egyébként sokkal jobban szeretem a babakocsit, így ugyanolyan gyakorisággal használom mindkettőt.

Amiért nem rajongok a hordozásért:

-akárki akármit mond, a legjobb súlyelosztású hordozóban, kendőben se könnyű cipelni hosszú távon a gyereket - főleg ha 155 centi vagy, a gyerek meg 9 kg már félévesen,

-mindig minden körülmények között összeizzadunk, főleg tavasztól ősz végéig.

-ezt nem írta fölül az a valóban remek érzés sem, hogy rajtam szuszog ;)

2020. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
KB 80% hordozó, 20% babakocsi. De olyankor is az esetek felében kézbe hozom haza, mert megunja a babakocsit, és addig sír, amíg ki nem veszem 😏
2020. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


Nyilván nekem könnyű


174 magas vagyok

A lányom most 21 hónaposan 10 kg csak...



Amúgy 40 fokban már nem kendőztem, hanem csatosban vittem, mert a nyár úgy esett..

Olyan felsőt vettem Amin nem látszott az izzadtság..

Kicsin meg csak body és kalap volt...


Ősszel-tavasszal sosem izzadtam vele össze.. tényleg csak az ilyen extrém napokon vagy extrém használatban


8hónaposan vittem teljesítmény tereptúrára /21 km/

2020. ápr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Nálam is olyan 80-20% a hurci javára. Utálok babakocsizni, lépcsők, nem férek el a boltban a polcok közt, padka, járdaszegély, kapukon, ajtókon ki-be szenvedni. Aztán ott a nagyobb, igaz, már nem kell annyira szorongatni a kezét meg ilyenek, 5 éves lesz már, de csak jól jön, ha van két kezem és tudom használni, utána tudok futni stb. Akkor viszek babakocsit, ha sok a cuccunk.

Amúgy 156 centi és 50 kg vagyok, a nagyot még 4 évesen is bírtam cipelni, mikor elfáradt egy túrán, mondjuk nem egy gólem, 14 kg volt. 9-10 kilósan a világból kimentem vele, meg se kottyant. De amúgy millió féle csatos hordozó van, és nagyon nem egyforma, hogy milyen alkaton hogy osztják a súlyt. Én is meglepődtem, hogy az egyikben tök nehéz a gyerek, a másikban meg sem érzem. Szóval ezeket fel kell próbálgatni, hogy tudja az ember, neki melyik jön be.

2020. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a hordozót csak kiránduláshoz, túrázáshoz használjuk, meg párszor mentem vele buszon, mert néha macerás babakocsival utazni. Babakocsit kezdetektől fogva használunk, avval megyünk sétálni, boltba, orvoshoz stb.
2020. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

5-ösnek igaza van


Hordozót próbálni kell..


Nekem most lett kendőből egy szövöttem is

És másik márkájú rugalmasom

Nah a 2. Rugalmas kuka nekem

Nem tudom hazsnálni, pedig gyakorlott vahyok.

A szövött pedig sokkal kényelmesebb, viszont vastagabb, ami azt jelenti melegebb is.

De jobban felfekszik a hátamon, vállamon.

Az első rugalmasom minden irányban az bolt.

Hátránya, hogy 6 kg-osan kinyomta magát belőle a baba.. nahyon nagy teher volt a gátamnak.

Emiatt mentem át csatosra amikor ülni tudott.


Csatos ráadásul jó, mert gyorsan kezelhető..’

Ha már jár a baba és elfárad, akkor bárhol felmlehet kapni


De nem mindenkinek jó minden csatos..

Barátnöm csak a félcsatosat szereti


1.

2020. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ez nekem (a 2-esnek) szól, 7-es, tudom. ;) Minden hordozónk próba és tanácsadás után lett kiválasztva, és (természetesen) más kényelmes a férjemnek, mint nekem. De még a legkényelmesebb eszközzel se "szerelem" a hordozás nekem. Ezt miért nem lehet elfogadni? :) Miért kell egyből "tanácsokat" osztogatni? Nem a hordozós kérdezz-felelekben tettem fel a kérdést. ;)

Egyébként volt/van rugalmas kendőnk, karikásunk, baby tai-unk (liliputi), egyedileg készített ringa fubánk (férjem kedvence és a nagyobb gyereké), möbiusunk... és mellette szerelem cybex balios s kocsink, plusz a nagynak cybex callisto. ;)

2020. ápr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!