Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Autós hordozó esetében hogyan...

Autós hordozó esetében hogyan döntsek? Lent linkelt típus mennyire lehet megfelelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Autós hordozók terén a bőség zavarával küzdök. Igazából főleg gyakorlati tapasztalatokra/tanácsokra lenne szükségem. Több leírást olvastam a témában, de főleg cikkeket találtam nem pedig személyes véleményeket.

Újszülött babának keresnék autós hordozót. (Ha jól értelmeztem az autós ülés később lesz aktuális, mikor a baba már ülni tud.) Olvastam az isofixes rögzítésről, de nem tudom, hogy az most minden autónál lehetséges? Vagy ezt autó típusa válogatja?


A neten láttam ezt az autós gyerekülést [link] , ahol 0-25 kg-ig ajánlják. Nagyon széles mérettartomány, ezért kíváncsi vagyok, hogy tényleg már újszülötteknél biztonsággal lehet alkalmazni? (a leírás szerint a 3 dőlési fokozat miatt lehetséges.)


Vagy érdemesebb olyat keresni, amit pár hónapig tud használni és amint eléri a minimális súlyhatárt akkor váltani?


Ti hogyan/ mi szerint tudtatok megfelelően választani?


Illetve olvastam azt is, hogy használtat nem érdemes venni. Azonban ha az ember egy használt drágább típusú 3 in 1 babakocsit vesz, akkor ott már eleve ott van az autós hordozó, amit már ha megvette használja. Tehát lehet ilyen esetben egy használt hordozót vesz igénybe, ami szintén lehet biztonságos, nem?


Mindenki válaszát előre is köszönöm!



2020. nov. 15. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék 0-25 ülést, mert túl nagy mérettartományt fog át. Nekünk volt egy babahordozó, ami használt is volt, meg régi is, de mivel egy kicsi babával nem utaztunk szinte sehova autóval, arra a néhányszor 30 perc városi autózásra teljesen megfelelt. Utána 1 éves kora előtt vettünk neki egy britax römer 9-18 kg autosülést. Isofix meg kell nézni van-e a kocsiban, mert csak úgy tudsz választani, a lényege csak annyi, hogy így biztosan be van rakva megfelelően az ülés, a biztonsági övvel beköthetőt is be lehet kötni, csak az könnyebben elrontható.
2020. nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Hát én kb hasraütés-szerűen választottam. Egyrészt nagyon szigorú a szabályozás, tehát kifejezetten gagyit nem tudsz venni. Másrészt megveheted a legjobbat a legdragabbat akár, ha nem kötöd be a gyereket elég szorosan, akkor semmit sem ér.

A használt hordozó is pont olyan jó lesz. Inkább nagyobb gyerekek esetén lehet igaz, hogy nem vennék én sem használtat, mert csúnyán le tudják gyalázni.

Az isofix az stabilabban rögzíti az ülést mint pusztán a biztonságiöv. Ennyiből jobb. De nem minden autóban van hozzá rögzítő.

Amit meg mondtak nekem, hogy nagyon hasznos, ha az ülést ki tudod fordítani, hogy az ajtó felé nézzen, ekkor könnyebb betenni. De ez csak isofixesnel van és a drága modelleknél. Mi erre végül nem költöttünk pluszba, hogy ilyen legyen de tényleg nagyon hasznos lenne.

2020. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Én 3in1 babakocsit vettem, szóval az ahhoz tartozó autós babahordozó volt a nyerő. Egyébként ez abból a szempontból jó, hogy amikor rövidebb kirándulásokra megyünk az autóval, akkor nem kell a gyereket ki-be pakolászni a hordozóból, hanem csak rákattintom a babakocsi vázára, és már mehetünk is.

Az isofix az autója válogatja, újabb modellekben már a legtöbbször szokott azért lenni, de ez egy választható extra, meg kell nézni, hogy konkrétan a tiétekben van-e (szokott lenni jelzés az ülésen róla). Ha igen, akkor ahhoz külön talpat kell venni, amit kb "beépítesz" ( :D ) a kocsiba, és az mindig ott van, arra kell rákattintani csak a babaülést (egy mozdulat, ahogy a kiszedés is csak ennyi, ellentétben az övvel bajlódással), de a talp az nem is kompatibilis minden babahordozóval és nem isofixes hordozót nem is tudsz ráapplikálni, szóval ennek fényében kell választanod.


A linkelt hordozóhoz nem tudok hozzászólni, én őszintén szólva nem venném. Nekünk 0-10 kilóig szól az autós hordozó, de kb 3 hónapos korára nőtt bele annyira a lányom, hogy kényelmesnek mondhassam és ne legyen konstans gyomorgörcsöm, amikor beleraktam, pedig még újszülött szűkítőt is használtunk.

2020. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kérdező, ha hordozót fogtok első körben használni, felesleges venni ilyen 0-tól ülést. Kiveve ha több kocsitok van. Mert akkor elég lesz majd egy 9kg-tól ülést vennetek.
2020. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenki válaszát. Végül egy ADAC teszt szerint jónap ítélt 0-13 kg-ig megfelelő hordozót választottunk. Mint kiderült az autóba nincs isofixes rögzítési lehetőség.

Még egyszer köszönöm! További szép napot nektek!

2020. nov. 19. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!