Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Sportkocsi, tricikli vagy...

Sportkocsi, tricikli vagy egyik sem?

Figyelt kérdés

Kislányom egy éves múlt. Egy egyszerű, 15 kg-ig terhelhető multifunkciós babakocsit választottunk egy évvel ezelőtt, amit nagyon szeretünk. Egy hónappal ezelőtt a férjemmel szóba került, hogy vennünk kellene egy sportkocsit, amit nem olyan körülményes autóban szállítani, mint a meglévő babakocsinkat, amit nem tudunk beletuszkolni. Nagyon szeretünk kirándulni, a gyerkőc egyre nagyobb és persze nehéz is már (10 kg). A jelenlegi kocsink ugyebár 15 kg-ig terhelhető, de az az igazság, hogy úgy érzem, nem tudjuk megfelelően kihasználni. Max a napi sétákra és a védőnőhöz való utakhoz használjuk, de többnyire autóval közlekedünk. A járdák borzalmasak itt, egy év múlva fogunk elköltözni. Játszótér, parkok nincsenek. A párom támogatná az ötletet, hogy vegyünk egy kisebb súlyú sport babakocsit, amit az autónkban is kényelmesen tudnánk szállítani. A pici már jár, de még hamar elfárad. Nekem nagyon tetszenek a triciklik is, több fajtát megnéztünk, de úgy gondolom, hogy nem tudnánk kihasználni, viszont a kislányunk később lehet, hogy szeretné. A férjem azt mondja vegyünk egy sportkocsit, ami tökéletesen megfelel nekünk erre a terepre és be tudjuk rakni az autónkba. Ki is nézett egy 22 kg-ig terhelhetőt. Én egy picit tanácstalan vagyok, mert a meglévő babakocsinkat sem tudjuk maximálisan kihasználni és ha ugyanez történne a sportkocsival is, az nem lenne jó.


A kérdésem a következő lenne. Ti beruháznátok egy sport babakocsira / triciklire, vagy inkább maradnátok a jelenlegi babakocsinál, amit szállítani se nagyon lehet? Szerintetek érdemes lenne váltani?



2021. febr. 15. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem vennék újat. Méghozzá azért, mert ami nem egy túl extra sport babakocsi, nem biztos, hogy kisebb lesz, mint a másik. Nekünk egy 3:1-ben,jó masszív babakocsink van, és egy kis kocsink. Nehezen fér be, ezért akartunk mi is 1 éves kora körül venni egy sportot. Igazából nem voltak kisebbek, mivel pl egy esernyőre hajtható pl gosszabb, mint a miénk. Szóval nem fért be jobban. Ami tényleg kicsire hajtható, az meg piszok drága. Legalábbis nekünk, mert annyit nem használtuk volna.

Ma már másfél éves, nem is marad meg a babakocsiban, sétál velünk kb 2 hónapja.

2021. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Én se vennék.

Imádtam a 3in1 babakocsinkat és mi is a gyerek 1 éves kora körül kezdtünk el agyalni, hogy le kellene cserélni kisebbre.

Vettünk egy nem sokkal kisebb kocsit jó drágán. A lányom nem volt hajlandó megmaradni benne (persze ez a boltban nem derült ki, csak hosszabb séta alkalmával). Kaptunk triciklit is, de azt is inkább ő tologatja és keveset ül benne. Talán ha 5x használtuk.

Nem vagyok egy hurcianyu, de ha visszatekerhetném az időt, akkor inkább csatos hordozót vennék. Könnyű, ameddig futkározik a gyerek, a hátadon nem zavar hordozó, a kezeid szabadok. Ha elfárad a gyerek, akkor meg csak beleteszed és mehettek is. Szerintem sokkal praktikusabb, mint babakocsival futkosni a kicsi után (főleg, ha rosszak az útviszonyok)

Te ismered a gyereked, te tudod, hogy mennyit van el babakocsiban. Ha órákat is el tudod még tologatni benne, akkor megfontolandó az új kocsi (imserősék pl a gyerekük 3 éves koráig azzal közlekedtek), ha már most keveset használjátok, akkor értelmetlen kiadni rá pénzt.

2021. febr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

A nagy 20 hónapos korában vettem új kocsit, és ki is használtuk. Ő 18 hónaposan indult el, a város másik végébe jártunk tömegközlekedve gyógytornára, jól jött.

A kicsi 18 hónaposan kapott egy kicsi könnyűt (könnyebbet mint anno a nagy - rengeteget fejlődnek pár év alatt is a babakocsik), emeletre kell cipelnem, ezzel nem kapok sérvet.

Szóval igen, ha csak azért nem használnám a babakocsinkat, mert nagy és kényelmetlen, biztos lecserélném bármikor.

A 22 kiló súlyhatár viszont nekem túlzás (átlagos 3 éves 15 kg), inkább az ülés mérete, a kupola távolsága az ülés tetejétől a lényeges, hogy sokáig lehessen használni.

Triciklit sose vennék. Még az összecsukható is több helyet foglal, nem tud aludni benne a gyerek, nem véd a kupola semmit, bizonyos boltokba be se engednek vele...

2021. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is nagy, 3 az egyben kocsim volt, alkalomszerűen hordoztam csak egészen addig, amíg ki nem találta a gyerek, hogy neki ennyi volt a babakocsi. Kaptunk egy kicsi, könnyű sport kocsit aminek pont az előnye a hátránya, szóval amiért kicsi és könnyű, azért cserébe csattogós műanyag, kicsi kereke van, irányítani meg... Hagyjuk is, szívás az egész, menekül belőle a fiam is. A triciklit meg ő akarja tologatni szépen, de abból sem éri meg a műanyag kerekű gagyit megvenni, hanem akkor már gumi, felfujható, összecsukható és akkor az máris akkora, mint egy határozott sport babakocsi. Részemről is egy szavazat a hordozásra. Beférsz vele mindenhova, pontosan tudod, hogy hol a gyerek, van két szabad kezed és tologatni sem kell amíg ő éppen melletted totyog. Összességében praktikusabb és kevesebb helyet foglal. Nem mellesleg, ha ráérzel, akkor nem csak csatos, hanem olyan gyönyörű kendők vannak, hogy eláll az ember szava.
2021. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Nem értem miért kell lepontozgatni..


1. A férjem által kinézett babakocsi nem sokkal a könnyebb meglévőtől.. Lapra csukható. Megnéztünk többet is, de ami tetszett is és praktikus is, az majdnem 40 000 Ft-tól kezdődik. Most akciósan 30 000 Ft lenne. Én nagyon ódzkodom tőle, persze lehet jobb lenne, de a jelenlegit se nagyon tudjuk kihasználni. Tavasszal is mondtam, hogy sajnálom ezt a babakocsit, mert nagyon szeretjük, de csak "áll" itthon. Egy gyermeket tervezünk még, neki persze jó lesz később.


2. Én is attól félek, hogy a boltban nem, hanem utólag derülne ki, hogy nem tetszik neki a kiválasztott sportkocsi. Egyébként nagyon szereti a babakocsis sétákat, autóban is imád utazni, nézelődik, jókat alszik. Mostanában vettem észre, hogy a lábánál mintha kezdene kényelmetlen lenni, de mivel overallban volt kint, lehet csak azért tűnik úgy..


3. Mi falun élünk és a kötelező sétákon, védőnőn, játszóházon kívül nem nagyon járunk itt máshova a gyerekkel, a boltot letudjuk hétvégén vagy a férjem ugrik be munka után, ha valami nagyon kell.


Köszönöm szépen a válaszokat, igyekszem mindent fontolóra venni! A triciklit így teljesen kizárnám, a sportkocsit még alaposan átgondoljuk. Szerencsére van idő megfontoltan dönteni.

2021. febr. 15. 12:58
 6/8 A kérdező kommentje:
4. Neked is köszönöm a választ! Teljesen egyetértek veled, hogy sportkocsiból és tricikliből is egy normálisabbra éri meg beruházni. Bevásárlásoknál többnyire elvan a kosárban vagy az apjánál. Én úgy gondoltam, hogy ahogy jön a jó idő, meglátjuk mennyire szeret majd sétálni a kis lábán, milyen hamar fárad el és ezek alapján döntünk. Mert feleslegesen nem szeretnék kiadni pénzt egy sportkocsira, hogy csak legyen. Akkor már inkább megoldjuk valahogy a dolgokat a meglévővel.
2021. febr. 15. 13:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivettünk ezt is azt is, mert a nagy böhöm helyett könnyebb a sportot a kocsiba rakni ha boltba vagy hasonló helyre megyünk vírus előtt mondjuk bevásárló központban, ott nem opció a tricigli nem fér be a kocsiba. A sport viszont a mi terepünket nem igazán bírja, a nagy babakocsiba meg már nem akart maradni így a tricigli jó a sétákhoz, és amikor majd tudja tekerni akkor még azt a funkcióját is lehet használni, de kb 1.5 évesen már motorral közlekedünk és ha fárad jól jön a csípőülőke, most kezdi a futó biciglit használni lassan 2 éves.
2021. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én beruháznék, sőt 1 éve be is ruháztam mert a 3in1 babakocsit nem birtam betenni a kocsiba. Ha javasolhatom ne lapracsukhatót vegyél hanem esernyőre csukhatót. Valóban, a masszivabb daraboknak húzós az áruk, ezért én nézegettem használtat is, van belőlük bőven pl a jófogáson. Végül én Espirot vayot vettem, használtan, abszolút megérte, könnyű pakolni. Sokszor ki se veszem a kocsiból, mert ha megyünk valahová úgyis kell, szóval szerintem biztosan kihasználnád.

Triciklink is van, de autóba hurcolászni nem javaslom, macera és sok helyet foglal.

2021. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!