Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Melyik hordozót válasszam?

Melyik hordozót válasszam?

Figyelt kérdés

A kisbabám még csak 2 hónapos, egy hónap múlva szeretném elkezdeni hordozni. Egy kendőnk már van, de nekem az csak kínlódás, nem is érzem biztosnak ahogy megkötöm, lelóg a földre stb. Illetve apa is szeretné hordozni a babát, de ő nem fog kötögetni. Nem hosszú távon akarom, csak itthon amíg főzök, esetleg amíg kocsival elugrunk nagybevásárolni, és babakocsi helyett abba tenném, kis séták a sarki boltba stb.


A következő típusokban gondolkodtam:


Liliputi Lili Tai, vagy csatos hordozó


Gremese baby tai vagy mei tai


Manduca Twist


2021. márc. 8. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csatos legyen, azt mindig pikkpakk fel tudod dobni. Nekem nagyon bevált nem is használtunk babakocsit az első egy évben.
2021. márc. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Csatos inkább üléstől ajánlott. Inkább szövött, rugalmas vagy karikás kendő a legjobb ekkora babának. Esetleg baby tai. Én Liluputi szövött kendőt vettem egy hónapos kisfiamnak.
2021. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
A liliputi lilytai vagy a liliputi csatos az ami jó. A csatos állítható és egy 3 hónapos babát bele tudsz tenni. Ha elég nagy.
2021. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A babám pontos méreteit nem tudom, előttünk az orvosi vizsgálat, de az egy hónapos vizsgálaton így fogalmazott a doktornő, hosszú baba, de vékonyka. Akkor volt 59 cm és 4 kg.
2021. márc. 8. 10:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Manduca XT. Olyan szinten állítható a terpesze, ÉS a hát magassága, hogy újszülöttet is tehetsz bele, ha kényelmes neki.

Csatoshoz nem kell ülni tudás, ezt már cáfolták, a legújabb nézet szerint nem az életkor, vagy a súly a mérvadó, hanem a lábak hossza.

2021. márc. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Csatos valóban üléstől ajánlott. Mei tai megkötős. Arra amire te akarod használni most karikás a legjobb. Később majd csatos
2021. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]



[link]



[link]


[link]


A legtöbb hiteles hordozóház, és gyártó szerint NEM kell az ülni tudás a csatoshoz, mivel a baba benne nem ül, hanem hordozós pozícióban van.

2021. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
A csatos hordozoban úgy ül a gyerek mintha kézben fognad :) miért lenne káros? Én ujszulottkortol csatosba vittem a gyerekeim, és köszönik jól vannak, de nekem nem fért bele a kendő az eletstilusomba.
2021. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!