Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Autós ülés autó nélkül?

Autós ülés autó nélkül?

Figyelt kérdés
Saját autónk nincs, de alkalmanként családtagokkal vagy taxival autózunk. Létezik olyan univerzális ülés, ami rögzíthető isofix-szel és attól függetlenül is, pl. bizt. övvel is be lehet kötni? A kagylós babahordozóból már nagyon kilóg a gyerek és rendesen ül is, s bár még csak 8,5 kg és 75 cm, egy 9 kilótól ajánlottat gondoltunk beszerezni, lehetőleg 200e Ft alatt. Más is járt hasonló cipőben? Mi volt a megoldás?

2022. máj. 27. 03:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Van olyan taxi társaság aki tud küldeni gyereküléses autót ha utazni kell. Kicsit bonyolultnak tűnik hogy egy nagy és nehéz gyereküléssel meg az isofix talppal ki be szálltok, csomagok, onnan továbbmenni, stb. Rokonokhoz el tudom képzelni, ha nem tudnak ők kölcsön adni addig amíg velük utaztok.

Nem tudom amúgy van-e ilyen multifunkci gyerekülés, kíváncsi vagyok én is, követem.

2022. máj. 27. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Britax Römer duo plus van, az beköthető simán is övvel és isofixes is. Nincs hozzá talp, egyszerűen magát az ülést kell a csatlakozóba rögzíteni.
2022. máj. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%

#1🤣🤣🤣🤦🤦🤦

A taxiba nem kell gyerekülés!

Amugy millioegy gyerekülés van,ami biztonsági övvel van rögzítve,a miénk is olyan.Máshogy hogy lehetne?

2022. máj. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

3.


Lehet, hogy nem kell, de az is biztos, hogy nem ülnèk be pici gyerekkel/ babával biztonsági ülés nèlkül kocsiba.



Én sima biztonságiöveset vennék, teljesen felesleges a kombi.

Isofix nélkül is van élet, nem is feltétlenül ezen múlik, hogy biztonságosabb-e.


Mindenképpen a biztonság és a súly/ méret alapján választanèk.


A mienk önmagában nagyon nehéz.. legalább 2 perc berakni ( gyakorlattal) és isofixes csak, szóval nem nagyon tudok tanàcsot adni konkrét màrkában és típusban.

2022. máj. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

#1 vagyok. #3, neked annyi eszed van mintegy marék szárított lépkének. Igen, a taxiba nem kell gyerekülés, viszont én, és még sokan mások használnak. Mivel képzeld, ha baleset van szeretném élve tudni a gyerekem. Nem véletlen hogy a taxitársaság is tud felszerelt kocsit küldeni, ha kérsz.

Nekünk olyan ülesünk van, amit nem biztonsági övvel kell rögzíteni, úgy hívják isofix. Szívesen.

2022. máj. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten egyetlen taxitársaság sem küldött gyerekülést a taxihoz, mert ha a soförnél van egy akkor az elfoglalja a csomagtartót, sokat felhívtam. Úgyhogy ez, hogy majd küld a taxi gyerekülést nem igaz, dehogy küld. Vegyetek egyet, de szerintem ne isofixeset hanem övvel beköthetőt, mert az minden kocsiba jó.
2022. máj. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Sokszorhat taxi nekem mindig küldött, fent is van a honlapjukon
2022. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#3 Szerintem sokan nem azért teszünk az autóba gyerekülést, mert kötelező. Hanem mert nem akarjuk veszélyeztetni a gyermekeinket! A taxi mi? Szerintem hajszálra ugyanolyan autó, mint bármelyik személygépkocsi, csak a színe más. De ez a szín nem véd a balesetek ellen! Bár némelyik taxisofőr vezetési stílusából ítélve lehet, hogy van ilyen hatása. ;) (A közelmúltban egy főtaxis idős bácsinak többször is hangsúlyoznom kellett, hogy nem sietek és inkább épségben szeretnék odaérni, pl. a hídról 100 km/h közelében lekanyarodva a 40-es sebességkorlátozásnál.) A taxis szabályzat ne legyen vita tárgya itt, mi szeretnénk használni taxiban is gyerekülést.
2022. máj. 27. 10:19
 9/13 A kérdező kommentje:
11:18: Továbbra is az a szempontom, hogy egy taxi - akkor is, ha személyszállítónak nevezed a buszhoz hasonlítva - egy autó, ami balesetet szenvedhet és bárki, aki biztonsági öv nélkül vagy nem a testméreteinek megfelelően bekötve utazik benne, komoly veszélynek van kitéve. Kötekedj máshol.
2022. máj. 27. 11:36
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
A Britax isofixes ülèseit be lehet tenni simàn övvel is. Gondolom a többit is. Mikor övvel van csak bekapcsova, akkor az isofix rögzìtőket be kell hajtani.
2022. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!