Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Faluban nem szokás babakocsiva...

Faluban nem szokás babakocsival sétálni?

Figyelt kérdés
Eddig megyeszékhelyen élünk, minden nap mentünk sétálni a babámmal, és lépten-nyomon babakocsit toló anyukákkal találkoztunk. Nemrég vidékre költöztünk (nevében kisváros, de valójában egy nagyobb falu), és itt nagyon ritkán látok anyukákat babakocsival. Falun nem divat sétálni a babával? Nem hiszem hogy itt nincsenek kisgyerekesek, mert a védőnőnél és az orvosnál rengeteg szokott lenni. Ti tapasztaltatok ilyet?
2023. jan. 25. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem.

Amíg faluban laktam, láttam rendszeresen. Mióta laksz ott? Nyilvánvalóan kevesebbet fogsz látni, hiszen faluban van udvar.

2023. jan. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Falusi vagyok és szoktam babakocsit tolni. Szerintem ez egyénfüggő. Valaki alapból alig megy ki a friss levegőre.
2023. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
De igen szokás, csak most tél van.Hidegben én is csak az udvaron vagyok a gyerekekkel,mert ha vizesek lesznek,vagy fáznak könnyebb beszaladni.Nagyobbak a távolságok is a boltig,jatszótérig,stb mint városban,ezért boltba ,orvoshoz,pl én is autóval viszem őket.És igen,van olyan is,aki télen-nyáron bent van.Mondjuk azt én sem értem,de ismerek ilyet is.
2023. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Én jobban szeretem a saját udvarunkat.


Közlekedésre pedig hordoztam inkább..


De ez egyéni.

Sétálgatni heti 1-2 alkalommal mentem , akkor barátnővel trécseltünk közben, vagy túravonalra mentem rá, volt egy útvonalam 3,5 km. Szintén kendőben, majd csatossal..


2. Gyereknél pedig max. a játszótérig mentünk, vagy barátnővel szintén nem babakocsiva.. vagy az udvaunkon voltunk a naggyal, kicsi a hatamon addig.

2023. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Kisebb a falu ezért nincsolyan sok anyuka akit látsz 3x4x nagyobb egy kisebb varos is mint falu.

Meg a városba elmegy az anyuka szétnéz vásárolgat bevásárol főzéshez.

Falun leszalad a coopba és jónapot :)

2023. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Én nagyvárosból költöztem kisvárosba imádom, hogy van kert és nem kell céltalanul sétálgatni vagy ugyan azon az útvonalon. Hanem, ha nincs cél (bolt gyogyszertár stb.) akkor csak a kertbe megyünk ki.
2023. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Én minden nap sétálok de sosem látok más babakocsis anyukát pedig évente 20koruli gyerek születik a faluban.
2023. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

Nekem nem babakocsi de az utcánkban van a fiammal közel egyidős gyerekek, alig találkoztunk velük, nem értettem hogy ők sosem jönnek ki.

Nyáron már néhe néhe voltak kint de hogy 3 - 4 évig mit csináltak?

2023. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Kertben vannak vagy nem mennek ki. Mi sem megyünk ilyen időben minden nap, akkor sem megyünk messzire. Nyáron meg csak udvar, nincs is jobb. A babakocsis séta picit a lakásban élés betegsége, amikor anyu kezd becsavarodni a szembefaltól.
2023. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Falun lakunk sűrűn mi sem sétálunk babakocsival. Mondjuk hidegbe a nagy se szeret kint lenni. Itt a faluba sok az emelkedős rész és kb csak 1 útvonal van ahol normálisan lehetne menni de 10 perc alatt meg lehet tenni azt az utat. Több idő feloltoztetni a gyerekeket. Udvarra kiszoktunk menni azért ha nincs tul hideg
2023. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!