Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Aki 1 éves kor után nem...

Aki 1 éves kor után nem használ már babakocsit, hogy oldja meg a napi utakat, sétákat?

Figyelt kérdés

Sok anyukától hallottam már hogy nem használták 1-1,5 éves kor után már babakocsit. De nekem ez olyan fura.


Lányom 11 hós korától biztosan megy, a szomszéd aldiba simán gyalog megyünk, semmi gond.

De ha a belvárosba megyünk, vagy autóval a városba és ott órákat vásárolok, nézelödünk el sem tudom képzelni babakocsi nélkül. Sok ember megy a háromkereküvel, de gondolom egy egésznapos kirándulásra az kényelmetlen a gyerekkel. Mit csináltok ha órákra mentek? Vagy pl egésznapos kirándulásra? Mert tuti biztos vagyok hogy egy 2 éves gyerek képtelen órákat gyalogolni.



2012. márc. 29. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet neked furcsa, de nem vagyunk egyformák. :)

Lányom 8 hónapos korától úgy ordított a babakocsiban, hogy szégyelltem jóformán sétálni vele. Gondoltam majd idővel megszereti, de nem.

Így tehát eltettem a babakocsit, és míg nem járt volt egy kicsit nehezebb időszak. Cipeltük, hordoztuk, autóztunk.

Aztán megtanult járni 13 hónaposan, és oké, hogy nem gyalogol napi 10 órát, de többségében megy magától. Egy kicsit sem érzem gondnak ezt, és nem hiányzik egy cseppet sem a babakocsi. Se neki, se nekem.

Most 1,5 éves, imád sétálni, kirándulni, szaladgálni. Ha elfárad kicsit felkéredzkedik, picit megállunk, picit leülünk, aztán újult erővel megyünk tovább.

Tudom vannak babakocsit szerető babák és anyukák, tök oké. De szerintem a másik oldal is tök oké.

2012. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagylányom 14 hónapos volt, mikor megszületett a tesója, fiam 18 hónapos. De egyik sem viselte már el 14 hónaposan, hogy babakocsiba tegyem. És igen, simán sétáltak/nak 1-2 órát. Ahova lehet azért igyekszünk vinni motort, de nem alapfeltétel. Azért én nem vásárolgatok 1-2 óránál többet, úgyhogy nem kell egész nap gyalogolniuk. Ha pl. elutaztunk kirándultunk akkor is csak egy délelőttre vagy délutánra kell gondolni, hiszen ebéd után alszanak.
2012. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért gondolkodom, mert jön a tesó és nekem elképzelhetetlen, hogy még ne babakocsiban üljön, ah pl 3-4 km-s útra megyünk.


Pl nemsokára felébred és megyünk fagyizni a szomszédokkal. fagyizó másfél km aztán baugrunk a játszótérre majd haza. Ti ezt hogy oldanátok meg?

Ez nálunk napi dolgo szinte, mert a posta kb 2 km-re van.

Belvásrosban is ha sétálgatunk órákat vagyunk ott, butikból be-ki. Vagy pl állatkert?

2012. márc. 29. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 11 hónaposan indult el, szinte azóta nem igazán használjuk a babakocsit itthon, csak ha anyuéknál vagyunk és felmegyünk a városba, de nem igazán szereti már.

Már két éves és sétálunk, ha kell ölbe fogjuk, de szerencsére szeret motorozni így azt szoktuk vinni. Este 7-kor már alszik.

2012. márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét fiam egyévesen már sétált velünk. Nem mentünk sokat, csak sétálgattunk, a játszótér isközel van. A nagyfiam most 3 éves, ő 20 hónapos korától futóbringával közlekedik mindenhova. Kilómétereket képes száguldozni. A kicsi most másfél, ő pedig motorral száguldozik utána. (én pedig rohanhatok utánuk, bár kissé mókás lehet kívülről). A kicsi már hónapok óta nem ült babakocsiban, de nem is hiányolja. Állatkert, vadaspark, oda is visszük a járgányokat, ha elfáradnak felülnek. Vásárolni nem szoktunk órákat, igaz mi a bevásárlókosárba ültetjük őket.
2012. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én biciklivel járok mindenhová, babakocsival csak ritkán.Gyorsabban haladunk.
2012. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, a bicikli. Ha messzire kell menni, akkor bringa, hátam mögé a gyerkőc és indulás.

Ha nem megyünk messze 1-2 km-en belül és nem kell sokat cipekednem, akkor séta.

2012. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!