Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért döntöttél a hordozás/bab...

Miért döntöttél a hordozás/babakocsi mellett?

Figyelt kérdés

Hordozókendősök és babakocsisok, miért pont úgy "szállítjátok" a babaátok, ahogy? :)


Elvből? Praktikussági, pénzügyi meggondolásból?

Esetleg csak így alakult?

Vagy esetleg helyzet függő, hogy melyiket használod?


(Csak kíváncsiságból :) )


2013. szept. 2. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

babám 11 hónaposan stabilan járt, és szeretett is azóta csak kivételes esetekben viszem kocsiban, most 2 éves lesz (hosszú útra, esőben, kb negyed évben egyszer)

akartam kendőben vinni, egyszer el is indultunk, de mire leértem a házból leszakadt a derekam, így felhagytam ezzel is

aztán maradt a bicajozás, elöl viszem bringán, olcsóbb mint a buszozás és szabadabb érzés, bár a buszt is nagyon szereti


én mondjuk mindig nézem a kendős anyukákat hogy hogy nem fáj a derekuk, talán nem négy és fél kilós babákat szültek

2013. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva bennem a hordozás, mint lehetőség fel sem merült. Semmi bajom azzal, ha valaki hordoz, de én valahogy idegenkedek tőle. Szerencsére a fiamnak a babakocsi tökéletesen bevált (igen nagy gyerek, úgyhogy "öröm" lett volna hordozni).
2013. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mind a kettő van. Hordozókendő utazáshoz, védőnőhöz. És baba kocsi bevásárláshoz, sétához, játszóterezéshez, kiránduláshoz. Mind a kettőnek van előnye hátránya. Nyáron pl. össze sültünk a kendőben, ugyanakkor babakocsival képtelenség utazni.
2013. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hova megyünk. Ha hosszabb sétáról van szó, akkor mi a babakocsit használjuk, de ha pl. csak le kell szaladni a boltba, ott praktikusabb a kenguru, mert szabad mindkét kezed. Volt, hogy rövid ügyeket intéztünk, ahova autóval mentünk, oda is a kengurut vittük. Ez mindenkinél kialakul, hogy mikor melyik az egyszerűbb megoldás.
2013. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Kendőt én első alkalom után eladtam,nekem leszakadt a derekam fél óra után.Pedig ölben simán bírom cipelni,de a kendő kegyetlen.

Babakocsizunk,szereti,én jól tele tudom pakolni.

Ha anélkül kell menni,akkor simán ölben viszem.

2013. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első babám születése előtt fel sem merült a hordozás, igazából nem is nagyon voltam képben vele, csak a kenguruval. Aztán a kisfiam nem szerette a babakocsit, egy darabig kenguruban szállítottam, de abban nagyon hamar nehézzé vált, és akkor néztem egyéb lehetőségek után. Praktikus is volt, mert sokat tömegközlekedtem vele.

A második babám születése előtt már jól kiokosítottam magam a témában, vettem rugalmas hordozókendőt, amit újszülött kortól lehet használni, de úgy alakult, hogy az utcán 90 százalékban babakocsiban volt, szerette, jókat aludt benne, de itthon sokat hordoztam előbb kendőben, utána ssc-ben.

Jó bő lére eresztettem, de az a lényeg, hogy nálunk mindkettő volt.

2013. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikreim vannk így általában babakocsiztunk. Volt hordozókendőnk nagyon ritkán használtuk, mert ahhoz már ketten kellettünk, míg a kocsival elég voltam egyedül.
2013. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekünk csak babakocsink van. A lányom szereti nagyon, jókat alszik benne :)

A hordozókendő nem tetszik, de pl. a csatos hordozó igen. Venni viszont nem fogok, mert amilyen szerencsétlen vagyok, tuti akkor esnék pofára amikor rajtam van a baba..

2013. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

míg nem született meg,eszembe se jutott,h hordozzam.("majd hülye leszek,cipeltem már eleget")Aztán ahogy megszületett,egyre jobban tetszett,kendő nem jött be,valószínűleg nem tudtam rendesen megkötni.Viszont vettem mei tai-t,később pedig ssc-t,mindkettőt imádtuk...Én is itthon kötöttem sokszor magamra(sokkal szabadabban csinálhattam a dolgom)vagy ha kirándulni mentünk,normál úton általában babakocsiztunk.

Szóval nálunk is helyzetfüggő,most is előkerül még,ha úgy hozza a helyzet(2,5éves),de egyre ritkábban,mert ismét állapotos vagyok,és a hasamtól kezd kényelmetlen lenni:)

2013. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Téli baba lesz,így csak a babakocsi jöhet számításba,de más eszembe sem jutott. Később is babakocsiban fogom vinni ide-oda.

Én praktikusabbnak tartom.

2013. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!