Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ha a hordozóját lassan kinövi...

Ha a hordozóját lassan kinövi a NÉGY hónapos kisfiam, de még nem ül, vehetek neki olyan autós gyerekülést, ami 9kg-tól javasolt?

Figyelt kérdés
A kisfiam még csupán négy hónapos, de már elérte a nyolc kg-ot. Aktuális volna lecserélnünk a hordozóját, ami 13kg-ig jó, mert jócskán kilóg belőle és kényelmetlen neki. Tudom, hogy vannak 0-tól 18 vagy 25kg-ig használatos ülések, de lehet, hogy érdemesebb volna egy olyanra beruházni, amit tovább ki tud használni. Azokat is lehet úgy dönteni, hogy neki is megfeleljen, vagy addig mindenképpen olyat kell beszereznünk, ami 0kg-től indul?

2014. dec. 11. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem vehetsz neki, mivel nem tud ülni. Semmiképp nem ajánlom.

0-18 kg-os ülés általában 4 éves korig használható, után meg vehetsz már 15-36 kg-os gyerekülést. Ne ezen spórolj!

2014. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, csak nem voltam biztos benne. Nem ezen akarok spórolni természetesen. :) Azt hittem van olyan ülés, ami megfelel már neki is, de hosszabb távon is kénylemes lehetne számára.
2014. dec. 11. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

nem.

tegnap voltam a bababoltban és a 8 hónapos, ülni tudó 10,5kg-os fiamat beletettem az ülésekbe. A feje teteje eléri a maxi cosi hordozó tetejét, a lába kilóg, az öv a hónalja alól indul már régóta és még így is azt mondták az eladók, hogy ezerszer biztonságosabb neki ebben a hordozóban, mint egy 9+ os ülésben és felesleges nekünk már megvenni a 0-18-ast (abból is az olcsóknak töréstesztje sincs) 60-ért, mert kb. egy hónap és tud majd ülni stabilan annyira, hogy a 9+ os ülést megvegyük. Addig ez van, de a fiam 86-92-es ruhát hord és 10,5kg, és 5 hónapos korától azt érzem, hogy kinőtte a hordozót, de még mindig a határon mozog, szóval nem tudom 4 hónaposan hogy tudja kinőni, ne kapkodd el szerintem.

2014. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem. Kizárólag 0-18 kg-os ülésbe szabad tenni ilyen pici babát.
2014. dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Gratulálok annak a felelős eladónak, aki egy 9 hónapos gyereket menetiránynak megfelelően ültetne a kocsiba.

Kizárólag 0-18-as ülésbe tudod tenni.

2014. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!