Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Szerintetek érdemes 5 pontos...

Szerintetek érdemes 5 pontos gyerekülésbe vissza rakni 8 éves lányt ha súlyra és magasságra is megfeleő még neki?

Figyelt kérdés
kaptunk egy britax frontier 90-es gyerekülést és tökéletesen megfelel a méreteinek még kb 1 évig. Jelenleg ülésmagasítót használunk de gondolkodunk rajta hogy visszarakjuk az 5 pontosba. Számomra sokkal praktikusabb lenne az 5 pontosba becsatolni mint a magasítóba a kocsi saját övével. Véleményeteket várom! :)

#gyerekülés #5 pontos öv
2016. jan. 3. 01:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 8 évesen nagy már a gyerekülésbe. Ennyi idősen inkább tanítsd meg arra, hogy magát hogyan kell becsatolni.
2016. jan. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én 8 évesem is gyerekülésben ül, de nem 5 pontosban, hanem az autó saját övével. Magát ki-be csatolja (a 6 évesem is, ő is ilyenben ül).

Én is gondolkodtam az ülésmagasítón, de biztonságosabbnak érzem még, mert oldalirányú ütközésnél jobban véd, mint a sima magasító, és hát olyan vékonyka, a nyaka is.

Mivel oldalt ül, így a vezetőt sem zavarja egyelőre, mert azért így már jó magas.

2016. jan. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
135 cm-es magasságig gyerekülésben a helye. 5 pontossal én sem kínoznám.
2016. jan. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha belefér és neki is tetszik, akkor simán.
2016. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Beraktuk az 5 pontosba.. Mostmár biztosan ezt fogjuk használni mert annyira jó! Az öveket teljesen a méretéhez tudtam állítani. Mivel jó nagy az ülés és van még két állítható hely a válla fölötti öveknek így szerintem 10 éves koráig még jó lehet. Nem mondanám hogy a kedvence lesz az 5 pontos de gondolom megszokha újra. Nem túl szorosra húzott övekkel megpróbalt kibújni de esélytelen úgy is mert kicsatolni sem tudja és lazítani sem tud rajta és van mellkasklipsz is. Ha szorosra húzom az öveit akkor megmoccanni sem bir és meg sem próbál kibújni és fegyelmezetten ül. :)
2016. jan. 3. 13:51
 6/8 anonim válasza:
Tejóég! Kínozni akarod vagy biztonságban tartani?
2016. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Annyira nem szoros neki. Teljesen kényelmes neki azt mondta!
2016. jan. 3. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:

A britax frontier egy amerikai ülés, az európai szabányoknak nem felel meg, így Európában nem is használható.

(Amerikában belső öves üléseket használnak a 15-36kg-s súlykategóriában is)

2016. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!