Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Az anyák miért nem maguk...

Az anyák miért nem maguk varrják a hordozókendőt?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de nincs tapasztalatom. Csak nézegettem a kendőket, és arcpirítóan drágák, még a legegyszerűbbek is.

Felvetődött bennem, hogy mennyivel egyszerűbb lenne venni pár méter anyagot, kiszabni, beszegni, és csókolom, pár 1000 Ft-ból megvan még akkor is, ha az ember varrónővel csináltatja. Gondolom, nem valami bonyolult a szabása.

Vagy valami speciális, kereskedelmi forgalomban nem kapható anyagból vannak?


2016. jan. 29. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Bár ilyet nem használtam, de tekintve, hogy egy gombot se bírok felvarrni, elég drága lenne varrógépet venni és varrótanfolyamra beiratkozni - vagy a sebészeti ellátást igénybe venni, miután beszegtem három ujjamat.
2016. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
A hordozó kendő rugalmas, teherbiro, nagy szakító szilárdságú anyagból van. Ha van akkora szerencséd, hogy ilyet tudsz venni és olyan jó varrono vagy, hogy még is tudod csinálni, akkor hajrá.
2016. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem sincs varrógépem, se nem vagyok egy házitündér, de a rokonságban többeknek van varrógépe, és használni is tudják. De szakember is biztos meg tudná csinálni, még mindig olcsóbban, mint a bolti kendők.
2016. jan. 29. 14:38
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a sima vászon nem jó, speciális szövésű (keresztsávoly, gyémántsávoly) anyag kell, megfelelő minőségű cérnával rendesen megvarrva. Maga az anyag a drága, nem annak a beszegése.
2016. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy használt nandu egyébként nem olyan drága.
2016. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert gondolom senki nem szeretne a babája biztonságával kísérletezni, ezek a kendők speciális anyagból készülnek ahogy már írták, nem jó ha csak bemész a boltba, veszel egy pár méter anyagot, oszt csókolom.
2016. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Anyósom nagyon jól varr. Évtizedek óta. Én vele varrattam Mei tait.

Nekem is van varrógépem, de nem mertem volna bevállalni, hogy én varrjam. Én amatőr vagyok ebben.

Viszont amit anyós csinált, nagyon jó lett, fiamat még 11 kg-osan is elbírta.


Szerintem az anyukák nagy többsége nem "profi varró", és ideje sincs annyi, hogy megvarrja.

Ja, és ha normális alapanyagot veszel, akkor kb az is 4-5000 Ft legalább. (a kendő még több, mert ahhoz sokkal több anyag kell)


Tehát összességében nem egyszerűbb "venni pár méter anyagot, kiszabni, beszegni, és csókolom". Látszik, hogy még nem próbáltál varrni.

2016. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ilyen speckó anyagból van, köszönöm a felvilágosítást. Így már érthető. Úgy éreztem, átverés, lehúzás a sok méregdrága kendő pont arra apellálva, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének.
2016. jan. 29. 15:00
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Második gyereknél használjuk, és mivel a második babánk iszonyú pocakfájós, napi több órát is benne van, felhúzott lábakkal, melegben, így nem sír. Össze sem tudom adni, hogy a két gyerek összesen mennyi időt töltött benne, de órára lebontva is fillérekre jön ki az ára. Az első helyen szerepel nálam a "megérte megvenni" listán. :))) Liliputi rugalmas hordozókendőnk van. Igazi szerelem, nekik is, nekünk is. Jó lenne, ha tudnám, hog ykell csinálni, de így utólag már egyáltalán nem tűnik drágának sem. Minden forintot megért.
2016. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Amig nem tapogattál kendőt,vagy próbáltad,nem fogod érteni.Még egy olcsobb nandu is drága lesz akkor neked,de amint kötsz vele,és utána egy "márkással" tudni fogod miért annyi az ára.

Ahogy irták elöttem,spec. szüvésüek ezek az anyagok,nem szakadnak,stb,mig ilyet nem fogsz méteráruboltban kapni.

2016. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!