Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Segítenének Nekem? Hordozásban...

Segítenének Nekem? Hordozásban jártas, vagy tapasztalt Anyukák válaszait szeretném kérni.

Figyelt kérdés

A babánk két és fél hónapos, 6 kg. Ülni még természetesen nem tud, de a buksiját elég ügyesen tartja ha nem álmos. Eddig nem hordoztam, csak kézben, de ez bizony egyre nehezebb és ugye egy kézzel nagyon béna vagyok a háztartási munķákkal. Szeretnék venni valamilyen hordozót, de fogalmam sincs, hogy milyen kellene, melyik volna neki/ nekünk a legjobb. Olvastam neten elég sokat a rugalmas kendőről, szövöttről, karikásról és karika nélküliről, manducáról és mei tai-ról, de a rengeteg infótól már zsong a fejem, nem látom át.

Olyat szeretnék, ami végig kiszolgál minket (ha ez egyáltalán lehetséges) amíg igényli a közelségünket, szóval amit nem kell lecserélni egyhamar, ha egyáltalán van ilyen, és örülnék ha elöl is és háton is tudnám használni. Nem áll rendelkezésre akkora anyagi keret, hogy most veszek egy rugalmasat 10 ezerért, aztán egy-két hónap múlva egy másikat másik 10-ért, vagy ki tudja mennyiért, meglepően drágán mennek ezek a holmik még használtam is. Semmiféle tudásom nincs a használatukról, megkötésről, első baba lévén teljesen el vagyok veszve és teljes a tanácstalanság.

Nagyon várok és hálásan köszönök minden választ.


2016. okt. 12. 08:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Otthon miért akarod hordozni? Neki még jobb a kiságyban. Egyetlen baba sem igényli az anya állandó közelségét! Ha rajtad van, akkor sem tudod a háztartási munkákat rendesen csinálni, és neki is rosszabb, mint az ágyában vagy majd a játszószőnyegen.
2016. okt. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%

Nekünk olyan hordozó van ami stabilan tartja a gerincét de csak akkortól lehet használni ha már széoen tartja a fejét.

Én vegszükség esetén szoktam felvenni kintre az udvarra. (Ha nem birok a gyerekkel)

9kg ig jó.

De általában babakocsiban vittem ki az udvarra. Vagy ha ideges volt mert nem látott akkor még az autósülést is beleraktam a babakocsiba és úgy raktam bele a gyereket. Nagyon élvezte hogy lát és jó magasan van.

Ha benti maszkálásra gondolsz nem értem minek akarod cipelni feleslegesen.

A kendőt addig lehet használni még nem tartja magát. Nagyon drága.

Van a masik fajta hordozó ami olyan 6000 ft körül van de ez is mint irtam 9 kgig használható.

Utána már járni fog nem kell hordozgatni. Had menjen a saját lábán.

Aztán majd ha elfárad lehet betenni a babakocsiba hogy pihenjen vagy cipelni hazáig amikor már alig fogod várni le tedd mert elég.

Én néha használtam a hordozót. Inkább akkor mikor csak apához mentünk be a munkahelyre. Se boltba shova máshova nem mentünk.

Kiméld a derekad!

2016. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hasfájós időben volt egy ajándékba kapott hordozóm. Egyszerű volt,noname,de felüdülés volt hirtelen. Szóval én hasznosnak tartom.

Én jofogáson vettem Manducát, 20 ezerért. Külföldről hozzák be. Teljesen új volt, előttem bontotta ki.

Ha beállítod a csatokat, akkor utána már csak két csatot kell bekapcsolni amikor felveszed a babát, egyet a derekadnál és egyet a nyakadnál hátul. Azt hiszem 20 kg-ig jó és lehet használni elöl,hátul, csípőn (oldalt).Nekem kb 9 kilós a fiam de meg se érzem a súlyát. Abszolút bevált. Sokat olvasgattam előtte, hogy mégis milyet vegyek, és ez jött be.

2016. okt. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Sokmindent próbáltam már, második gyerekre megtaláltam a tökéletest: Bondolino. Már egy hónapos kortól használjuk, addig jó lesz, amíg hordozni szeretnék. Most 7 kilós fél éves és épp most is ebben alszik rajtam itthon. A rövid alvását ebben alussza, csak a déli hosszabbat a kiságyban. Bármikor mikor nyűgös/álmos/fogfájos/hasfájós ebben megnyugszik/elalszik. Borsos az ára, de abszolút megérte nekünk, sehova nem indulunk el nélküle.
2016. okt. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Persze, nem tervezem 0-24-ben magamra kötni, és nyilván a mozgásfejlődését sem akarom akadályozni vagy késleltetni. De előfordul olyan, és naponta többször, amikor ölben vagy kézben van csak el, onnan vidáman nézelődik, de ahogy leteszem azonnal sír. A kiságy
2016. okt. 12. 09:22
 6/19 A kérdező kommentje:

Bocsesz, előbb küldtem el, minthogy a végére értem volna. Szóval a kiságy a kisszobában van, onnan nem lát engem, de hiányol ha kijövökott.

Igazából nem arra szerettem volna választ kapni, hogy kell e egyáltalán ha van a babának kiságya meg babakocsija, hanem hogy melyik vagy milyen. :)

A többi válaszolónak hála és köszönet!

2016. okt. 12. 09:29
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!


4 gyerekes, hordozós, de nem "ősanya" vagyok :)


Nem 0-24-ben hordoztam a babákat, de bizony néha otthon is abban altattam, főleg a 4. babát, mert kellett a két kezem :)


Nem lett elkényeztetett baba, eljátszik 20 perceket is egyedül a szőnyegen, sőt el is alszik egyedül.


Én először a rugalmas kendőt ajánlom, utána áttérhettek majd a mei-tai-ra. Kb. 3 hónaposan már "belenőnek a mei-taiba, addig a terpesze nagyon nagy, így kényelmetlen és káros is lehet nekik. Vagy vársz még picit, és rögtön mei-tai-ba ruházol be...

2016. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Egyedül a hordozókendő és a karikàs kendő az ami kompromisszum nélkül hasznàlható újszülött kortól addig amìg hordozol. Ezért ez lenne a megfelelő.

Elöl lassan mem tudsz hordozni,mert 7 kg a hatàr,utàna nagy nyomàs lesz a gàtadon ami akàr méhsüllyedést is okozhat. Csìpőn hordozz inkàbb,mint elöl.

Érdemes lenne hordozó klubba elmenni és sokfélét próbàlni, úgy derül ki igazàn, hogy nektek melyik a jó. Facebook tele van babahordozozós csoportokkal lépj be,ott kapsz rendes tanàcsot,mert itt pl az első pàr vàlasz hülyeség ahogy van.

De lehet sok helyen eszközt kölcsönözni is. Az sem rossz megoldàs, napi 2-300 ft és ki tudod próbàlni. De talàlni olyan anyukàt is aki kölcsönadja ingyen vagy van ràszorulóknak is hordozóeszköz.


Kérdezz ha szeretnél még vmit tudni.

2016. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"A kendőt addig lehet használni még nem tartja magát. Nagyon drága.

Van a masik fajta hordozó ami olyan 6000 ft körül van de ez is mint irtam 9 kgig használható. "

ha nem értesz hozzá, minek írsz baromságot?

ad1: a kendőt addig lehet használni, míg elbírja benne a gyereket, és egyáltalán nem drága, ha azt veszed, hogy 2-3 évig használod.

ad2: ami 6000ft és 9kg-ig jó az max a kenguru lehet, az meg nyilván tudja már a kérdező, hogy nem optimális


Kérdező

az lenne a legjobb, ha tudnál próbálni többfélét, és meglátod, neked mi a legjobb. lépj be fészen a babahordozás - kérdések és válaszok csoportba, ott tudnak neked segíteni hozzáértők :)

2016. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsőnél Cybex u-go rugalmas kendő volt. Utáltam,megnyúlt a gyerek súlya alatt.

Most Nandu LL szövött van. 9ezer volt. Lényegesen jobb,mint a rugalmas. Összes többi hordozó akkortól van már,ha tud ülni,mert a gerincét csak a kendő tartja. Én is nagyon mei tait akartam,mert az csattos,de nem egészséges...

Nekem a kendővel a hossza a gond csak,nagyon fel tudom idegesiteni magam mire felteszem,bekötöm stb....

2016. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!