Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Akinek van/volt Pierre Cardin...

Akinek van/volt Pierre Cardin kenguruja: hány hónapos kortól használható?

Figyelt kérdés

[link]


Ez lenne az. Azt írják több helyen is, hogy egy hónapos kortól használható. De én eddig úgy tudtam, hogy eleve csak akkortól használható kenguru, ha a baba már jobban tudja magát tartani. Kb. öt hónapos kortól.


Aki használ(t) ilyen kengurut, tudna segíteni?


Mi ismerősétől kaptuk, ők se tudják, hogy pontosan mikortól lehet használni. Használati utasítás vagy leírás már nincs meg. Csak abból tudok kiindulni, amit a neten írnak.



2017. ápr. 6. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Jelenleg az van,hogy ilyen kengurut soha mert nem jók... kendő,mai tai,csatos hordozó stb stb amik jobbak hordozásra. Persze itt se mind1,hogy mekkora az a baba
2017. ápr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Semmikortól.
2017. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Aki nem a kérdésre válaszol, azt megkérem, hogy ne tegye! Köszönöm!

Nem az a kérdés, hogy mivel hordozzam, vagy hogy a hordozó kendő jobb-e. Erről is megvan a véleményem, de nem itt szeretném megvitatni.

2017. ápr. 6. 09:55
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
De az volt a kérdés mikortól, amire gyértelműen válaszoltam. De elnézést kérek, hogy jót akartam a babádnak. Talán megértenéd, ha a nunidnál támasztva lógnál egy fáról. Szerinted hány perc után kezdenéd emelgetni a bizsergő lábad???
2017. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Valóban sehány hónapos kortól.


Én a fiamat 3 hónapos korától hordoztam meitaiban.

2017. ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Ezek nagyon rosszak minden szempontból, kaptam ilyet ajándékba. Lehetetlen szabása van, akkor töltené max ki egy egészséges méretű gyerek, amikor már egyáltalán nem praktikus, képtelenség normálisan a gyerekre szabni, nyiklik-nyaklik benne minden baba. Cserébe olcsó. Én nem vagyok ellene a kenguruknak és mindenkinek szíve joga mibe rakja a gyereket, de az tényleg nagyon gagyi. 2000-ben szültem előszőr, akkor még nem volt ennyire eleterjedt a hordozókendő, legalábbis nem élte renszánszát. Nekem akkor egy baby björn hordozót hozott a nővérem ,( [link] )imádtam és meg voltam elégedve vele, 6 hetes kortól ajánlották, de még az én 16 éves cuccom is messze felülmúlja ezt a rettenetet. A legnagyobb jóindulattal mondom. Ha a spórolás a cél, vegyél használtan jó állapotú minőségibb terméket, jobban jársz, nopláne a gyerek.
2017. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 jafnrétti ***** válasza:
78%

Volt ilyenem, és ennek fényében mondom, hogy ezt inkább dobd ki, nem jó semmire. A babának sem kényelmes, sem az ágyékának, sem a gerincének nem tesz jót, és te is beszarsz, ha ebben hordozod. Lehet, hogy azt írják rá, hogy 1 hónapos kortól, de valójában egy kisebb babának kimondottan káros, egy nagyobbnak meg baromi kényelmetlen. Ráadásul ha kivárod, hogy nagyobb legyen, akkor meg már a babád lesz akkora, hogy számodra tök egészségtelen lesz elöl hordozni, egy akkora baba már hátra való, mert elöl kinyírja a gátizmodat.

Ha hordoznál, de nem akarsz kendőzni, kompromisszumos megoldásként még mindig sokkal inkább egy mei tai-t próbálhatnál ki, pofon egyszerű megkötni, és nem az ágyékánál megfogva csüng a baba.

Én is használtam ilyen kengurut, a kisebbik gyerekemmel viszont mei tai-t, hát zongorázni lehet a különbséget.

2017. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
A kenguru sehány hónapos kortól nem használható, mert semmilyen idős babának nem ajánlott.
2017. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen fajta kérdező mindenkit lepontoz, aki nem azt írja, amit olvasni akart...

Hát tessék, amit te szeretnél hallani:

Ne is törődj vele, amit az előzőek írtak! Azzal se foglalkozz, hogy a Heim Pál kh gyermekortopédiai főorvosa már legalább 8 éve érthetően elmondta (a híradóban is, és a Családbarát-ban is), hogy ha mar hordozasról van szó, akkor kizárólag a hordozókendő jöhet szóba 4-5 hós korig, utána olyan hordozó, ami ortopédiailag helyes pozícióban tartja a gyerek csípőjét, gerincét, és 7 kiló felett lehet vele háton hordozni. (Egy kenguru sem felel megy egyetlen fenti szempontnak sem...de ez ne érdekeljen!...)

Nyugodtan tedd bele az újszülött gyereked! A te gyereked, akár talicskában is tolhatod... Pfff...

Az ilyen inkább babakocsizzon, azt talán feléri ésszel...

2017. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!