Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van itt olyan aki az első...

Van itt olyan aki az első hónapokban a nap nagy részében hordozta a babáját? A mozgásfejlődés az átlagos ütemben haladt? Nem volt lemaradása a babónak?

Figyelt kérdés
2017. okt. 1. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Szinte egész nap rám volt kötve a lányom az első fél évben, mert sírós volt.

Hamar felült(6hó),felállt és ment(11hó). Semmi hátránya nincs a hordozásnak, csak előnye, hidd el

2017. okt. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért egy baba izomzatának az egészséges fejlődéséhez szükség van olyanokra mint hason fektetés. Nem vagyok a hordozás ellen, sőt, de azért 6 hónapon keresztül egész nap nekem kicsit erős. Kösd magadra persze ha úgy nyugszik meg, de mindenképp figyelj arra, hogy eleget legyen hason is, ülj mellé közben, énekelj, csörgőzz neki. Fontos. Hidd el!
2017. okt. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm a választ!

Második, igen emiatt kérdeztem. Próbálom úgy csinálni, hogy az evés utáni egy óra amit ébren tölt játékkal teljen, és háton még csak csak megmarad, nézelődik, de hason nagy hamar sírni kezd. A fejét egyébként szépen tartja, de nem tudom mennyit az az idő amit egy nap hason kéne eltöltenie. Most két hónapos.

2017. okt. 1. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elso honapokban szinte egesz nap hordoztam a gyerekem. Utananeztem, milyen hatassal lehet ez a mozgasfejlodesre, es eppen ellenkezoleg van, mint ahogy sokan gondoljak, az agyfejlodesre a testkontaktus es a mozgatas nagyon jo hatassal van, nemhogy hatraltatja, hanem meg elo is segiti a mozgasfejlodest.


Ezt a gyerekemnel is tapasztaltam, soha nem eroltettuk, vagy segitettuk a mozgasfejlodeset kivulrol, 2 honaposan tartotta szepen a fejet, 4,5 honaposan kuszni kezdett, 6,5 honaposan onalloan ult, 7,5 honaposan felallt kapaszkodva, 11 honaposan mibdenfajta segitseg nelkul elindult onalloan (elotte sem leptettuk, kisergettuk, azutan is csak lassan fogadta el, hogy mikor kimegyunk, akkor a kezunket fognia kell). Nagyon onallo gyerek, meg ez nyilvan gyerekenkent elter, de en azta. tenyleg rengeteget hordoztam, az elso 2-3 honap en napi 6-8+a ferjem 1-2 orat, 6 honapos koraig 4-6, utana 3-4 orat. Amikor beindult a mozgasfejlodese magatol kerezkedett le, mostmar csak akkor marad meg a kezunkben, amikor almos, vagy valami konkret oka van.

2017. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!