Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hordozós anyukák/apukák...

Hordozós anyukák/apukák segítségét/véleményét/tapasztalatát szeretném kérni?!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 6 hónapos kisfiam. eddig babakocsiztunk, viszont szeretném hordozni. Ilyen idősen nem késő már ?

Első körben csatos hordozóra gondoltam vagy mei tai-ra. Mit ajánlanátok ? Ennyi idősen már tudnék olya venni, ami akár 2-3 éves koráig jó lenne ? Vagy mindenképp kell majd cserélni ? Illetve, hogy használtan is érdemes venni, vagy mindenképp újat (nem nélkülözünk, de 30-40000 forintos kiadás azért megérződne).

Kicsit távolabbra vonatkozik, de tervezzük a kistesót. Pocakosan hordozni? Kendővel már láttam, de csatosban mondjuk ? Kettő gyereket egyszerre gondolom nem lehet pl a pici elöl a nagy hátul ?

Ha valaki veszi a fáradtságot, végig olvassa, sőt még válaszol is, azt nagyon megköszönném.

Egy tapasztalatlan első babás [aki későn(?)] jött rá, hogy kocsi helyett inkább hordozna.


2017. okt. 6. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem késő. 1,5 évesen kezdtem sikerrel hordozni a lányomat és nagyon hamar megszerette.

Pár hetesen kudarcba fulladt a kendőzés, mert feszes volt a lába, nem bírta a terpeszt.


MT viszont csak önálló ülni tudástól ajánlott (onnan hogy ő maga kiült),

csatos pedig totyogós kortól.

Előtte mindkettő csak kompromisszumos megoldás.


Mindenhol állítható kendős csatos az egyébként, ami tényleg hosszú időn keresztül kiszolgál. Pl.: ringa fuba, maraya (keress rá!)


Használtan is abszolút jók. De pont ezért nem veszítenek sokat az árukból. Majdnem ugyanannyiért vehetsz használtat, mint újat.


Lehet tandem hordozni. Terhesen is lehet háton. De nem érdemes túlzásba vinni.

2017. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

Egy hete ült fel először, mostmár egyre kevésbé imbolyog, támaszkodik.

Így lehet már akkor ?

2017. okt. 6. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, látogass el egy hordozós klubba, mert minden formázott hordozót (mt is az), érdemes előbb próbálni. Mert a hordozó személy alkatától függően más és más márka lesz a legkényelmesebb.

Fb-s babahordozás kérdezős csoport is van, ott is tudnak segíteni!

2017. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tipp: nálunk a hordozó klubban tudsz bérelni is hordozót. Nem kell egyből venni valamit drágán, csak ha tudod, hogy az nektek megfelelő. Jelképes összegért (azt hiszem 1000 Ft/hó).
2017. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd utána járok itt is :)
2017. okt. 6. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem Babóca csatos hordozóm van és nem volt horror ára. Facebookon keress rá.
2017. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Babóca fix terpeszes, azért annyi.
2017. okt. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet belőle mindenhol állíthatót venni.
2017. okt. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem liliputi csatos hordozó van ( [link] az 1 éves fiamnak vettük, mert a kendő már nem bírta el :)

Ennek van újszülöttbetétje is, ezért választottuk (meg az ára sem az egekben van), meg mert a sógornőmnek is ilyen van és meg volt elégedve vele. 20 kilóig használható, szerintem megéri. Mi is szeretnénk majd kistesót, ezért is tűnt jó opciónak az újszülöttbetét (a férjem kendőt nem használna, de a csatos hordozót ő is szereti).

2017. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!