Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 3,5 hónapos kislányom se a...

3,5 hónapos kislányom se a babakocsit, se a hordozókendőt nem bírja. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kezdetektől üvölt a babakocsiban, ezért nem is erőltetjük, eddig kb. 5-ször próbáltuk. Pedig feltuningoltam a kocsit, tettem bele matracot, középső állásba emeltem, lógattam fölé játékot. Nem jött be, inkább hordozom. 3 hónapos koráig szerette a hordozókendőt, elnézelődött, majd fél-másfél órát aludt benne, jókat sétáltunk. Két hete viszont ebben is feszíti magát, változó intenzitással nyűglődik, közben nézeget, kb. fél óra múlva elalszik, de pont 30 perc után felébred, és kezdi a kiabálást. Nem tudom, mi a baj, kilát belőle. Talán nem tud eléggé mozogni? A babakocsiban tudna, de az se jó neki. A kendőben elől hordozom, talán már oldalra kellene kötni, de egyelőre csak egy kötést ismerek. Azt sem tudom, a hideg közeledtével hogyan kendőzzem. A kabátra kössem? Milyen ruhát adjak rá?

Köszönöm a válaszokat!



2017. okt. 12. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom mi miatt csinálhatja ezt, viszont hasonló volt velünk is, de akkor otthon felejtettem a cumit és azért nem tudott egy helyben megmaradni. Se ölben se kocsiban se sehogy.. Szokott cumizni?


Másik: én a hidegben úgy kötöttem magamra, hogy mielőtt felvettem a kabátot, akkor vettem magamra úgy, hogy előtte egy hosszabb sálat kötöttem a nyakamra és lógattam előre, hogy ha befújna a szél, ne fázzak. Így elölről a baba melegített és mind ketten melegen voltunk. Kabáton kívül nem tudom hogy kaphatna testhőt :/ Ezért kötöttem így.


Mivel még pici, így csak elől tudod hordozni. A fiamat olyan 7 hónapos korában kötöttem a hátamra, amit ugyan meg kellett szoknia, de jobb volt a kilátása. De ezt idősebb korban javasolják.


Ó és még valami eszembe jutott: Nem lehet hogy amiatt nem szereti mert a kinti időre túl vagy alul öltözteted? A fiam pl nem szerette a túl öltöztetést. Hiába volt hideg ősz. Szinte a kabátot is le kellett vennem róla ha buszra szálltunk, mert ordítani kezdett hogy melege van.

2017. okt. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tud benne mozogni, pont abban a korban van, amikor egyre többet mozognak, próbáld ki újra a babakocsit, hátha most már más a véleménye, vagy tedd rá a babakocsira a babahordozot, ha egyben vetted, akkor rá lehet tenni.
2017. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom itthon hason alszik. Mózesben is hasra rakom mert a hátán ordított. Az első pár méteren ordít így is, aztán elalszik.

De a nagyobb gyereket elaltatva tudtam csak babakocsiba tenni. Lementünk a tárolóig, kitoltam a kocsit majd 20 perc ringatás után beletettem a gyereket.. aztán 7 hónaposan mikor tudott ülni ébrenléti időben mentünk megemelve, akkor már nem volt nagy gond, de eleinte volt mikor szórakoztatni kellett útközben.

2017. okt. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Az lehet, hogy túlöltöztetem, két réteg plusz a kendő (vékonyabb típus), meg én, ugye. Kipróbálom kevesebb ruhával. Cumija nincs, egy csörgővel szoktam próbálkozni, néha bejön.


A babakocsit még nem szerette meg, most jöttünk haza egy 17 perces babakocsis kiruccanásról, az utca túloldaláig jutottunk. Üvöltött, miután kivettem is, csak a lépcsőházban nyugodott meg. Pedig indulás előtt evett, kakilt.

2017. okt. 12. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj el egy hordozós klubba!

Már pár napost is lehet batyuban hátra kötni, jobban szokták szeretni.

Létezik hordozós kabát is.

2017. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!