Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Szerintetek ez a kocsi tényleg...

Szerintetek ez a kocsi tényleg használható újszülött kortól? Nem ártalmas?

Figyelt kérdés

3 az 1-ben babakocsit szerettem volna, de látom, hogy az újdonsült anyukák akik ilyet választottak mind eladják ahogy megtanult ülni a baba és könnyebb, kisebb, kényelmesebb (olyan szempontból, hogy kis helyen elfér, könnyű feltenni járművekre) kocsikat vesznek. Én nem szeretném ezt csinálni. Tehát, hogy megveszek egy ilyen kocsit, majd eladom fél év múlva.


[link]


Erről a kocsiról azt írják, hogy az első perctől (:D) használható, mert teljesen vízszintesbe állítható, de ez tényleg így van? Elég lenne “csak” egy ilyen kocsi? Légyszi segítsetek!


2017. okt. 19. 11:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hordozóval igen, de abban viszont nem egészséges napi fél óránál tovább tologatni.


Egyébként persze, beletehető, de egyrészt elveszik benne, nem kuckós számára, és mivel ez nem megfordítható, ezért én nem használnám újszülöttel, mert a kukucskálón nem látod rendesen és fejlődés szempontjából is jobb, ha téged lát babakocsizás közben, amíg kicsi.


Amúgy nem rossz kocsi, kényelmes egy nagyon magas 2 évesnek is.

2017. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Hiába írják azt, hogy vízszintesbe állítható, ha megnézed a vízszintesre állított képnél, láthatod, hogy nem szó szerint vízszintes, mert van benne egy kis emelkedő meg egy "törés" ami az ülés és a háttámla hajlata, szóval ez így nem megfelelő egy újszülöttnek, de még egy 6 hós babának sem.

Ráadásul a hordozó, amit bele lehet tenni, az sem megfelelő, mert nem lát téged, hosszabb ideig szintén nem egészséges benne lennie, hiszen ez sem egy vízszintes felület.


Én nem venném meg, mert újszülöttnél nem használható úgy, hogy pl. benne altatom a picit és benne alszik 1-2-3 órát akár. Én kb. egy éves korától használnám, de akkor már ennél meg sokkal jobb és olcsóbb babakocsikat is találsz.


Úgy általánosan meg ugyanezért a pénzért, vagy akár olcsóbban tudsz olyan babakocsit venni, ami egy újszülöttnek is megfelelő, van hozzá hordozó és később egy 2 évest is eltologatsz benne.

2017. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Armadillok kitünő kocsik de én csak sportkocsiként ismerem, újszülött kortól én mózest vennék a helyedbe, kényelmesebb lesz neki, sport részt meg imádni fogod ha már tud ülni.

Viszont Sola-n nem gondolkoztál? Színbe is van ami a fenti, és hasonló jó kocsik és ehhez van mózes is :


[link]

Kereke az jobb is mint armadillonak és megfordítható.

2017. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem szeretnék 2 kocsit venni! 1 kocsit szeretnék és azt megtartani örökre. Természetesen ezt nem úgy értem, hogyha nagyon rossz, nem válik be, akkor nem vagyok hajlandó lecserélni semmiért, de nem szeretnék alapból úgy vásárolni, hogy na ezt majd úgyis eladom és majd veszek egy másikat, ennek a gondolatától már most kiborulok. Nem vagyok hajlandó elhinni, hogy nem lehet ezt letudni egy vásárlással. Az a bajom a mózeses kocsikkal is, hogy vagy 3-1ben ami azt jelenti többnyire, hogy csak a váz 12 kiló, vagy csak mózes, tehát megint jöhet majd az új kocsi.


Utolsó! De igen, nézegettem ezeket is, de ez rengeteg pénz, 120 ezer körül szeretnék megállni! :( :)


Köszi mindhármótoknak!

2017. okt. 19. 13:04
 5/18 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem, altatni nem szeretném ebben a babát, tehát nem akarom, hogy 1-2-3 órát is benne legyen. Sétára használnám, nem alvásra. Van amelyik baba 10 percet sem marad meg a kocsiban.
2017. okt. 19. 13:06
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

De, újszülött korukba bizony ebbe alszanak ezzel nem tudsz mit csinálni.

Ahogy berakod és elkezdtek sétálni a levegő és a rázkódás rögtön álomba ringatja, ezt nem fogod tudni kiküszöblni, az később lesz hogy ölből érdekesebb a látnivaló és nem akar kocsizni, de akkor már sportoztok valószínűleg.

Azt ugye tudod hogy minnél könnyebb egy kocsi annál kisebbek a kerekei ami a magyar utakon elég necces? Kerekek súlya adja általában rá a nehézséget.

Nekünk peg perego book plus van, közepes kerekek , nem egy nehéz és kicsire össze lehet csukni. Elég népszerű kocsi, használtan kapsz már 100 körül az biztos.

2017. okt. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Altatni nem szeretnéd ebben? :)

Ez édes! Láttál te már újszülöttet közelről? 10 perces úton háromszor elalszanak, főleg ha mozog alatta a kocsi és ritka nagy szerencse kell, hogy átteleportáld ébredés nélkül az ágyba.


De adok használható tippet is: hordozd a mózeses időben és akkor elég lesz egy sportkocsi is, vagy az se kell majd.

Én ezt az armadillo-t is lecseréltem volna egy könnyebbre, mert bár szuper kényelmes nagy gyereknek, ez is böhöm. Néztük, próbáltuk, sőt meg is rendeltem, majd visszaküldtem és lett egy könnyű cybexünk második kocsinak.

2017. okt. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

újszülöttnek hordozóval használható, amiben bizony elalszik. sportkocsiként szemből nem is tolható, szóval ha kinőtte már a hordozót, de még ijesztő a külvilág szerintem használhatatlan. 6-10 hónapos kora között azért sportkocsiban is jobb anyával szemben utazni.


egész biztosan nem venném meg újszülött mellé, max 1 éves kor után.

2017. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hű-ha. Úgy értettem, hogy nem fogom direkt ebben altatni és nem fogok tudni vele 3 órákat sétalni sem, tehát nem fog benne aludni 3 órát. Mivel valaki ezt hozta fel, hogy ő ebben altatja és majd, ha 2-3 órákat alszik benne, akkor nem lesz jó, mert.. Értem, hogy magától el fog benne aludni, természetesen nem erre gondoltam. Viszont ha elalszik benne, akkor nekem a 10-re kell majd felcipelnem, gondolom fel fog rá ébredni, vagy üljek majd lent vele a téren 3 órát a minusz fokban? Nem lesz kertem, sem kis teraszom, ahova betehetném kocsistúl. Ezért írtam amit.


Köszönöm a hasznos válaszokat, mi lenne, ha akkor simán mózesben vinném a kezemben, vagy magamra kötném az első időkben? És nem lenne kocsi? A Cybex kocsit is megnéztem, köszi!

2017. okt. 19. 13:33
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es! Nektek melyik típus van? Ez például milyen?


[link]


Lehet hozzá venni mózest is.

2017. okt. 19. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!