Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » A babahordozót be tudjuk...

A babahordozót be tudjuk kötni a kocsiba semmi nélkül vagy kell hozzá az az alap, isofix vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
A babakocsit megvettük 2 hónapja, multifunkciós, ugye van hozzá hordozó, amiről azt mondták, hogy az első pár hónapban ez a "gyerekülés" a babának. Egy ismerősünk most kérdezte, hogy vettünk a hordozóhoz alapot, amibe be kell pattintani? Mi nem is tudtuk, hogy kell külön ilyen. Most nézegettem ezeket és 35 ezer Ft a mi hordozónkhoz való. Őszintén szólva nagyon meglepett, szerintem irtó drága. Használtan abszolút nem találtam egy darabot sem. Nincs ebből valami univerzális, ami mindegyikhez jó és esetleg olcsóbban be tudnánk szerezni? Vagy ti mind megvettétek azt a márkát, amilyen a babakocsitok?
2017. okt. 27. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk is olyan babakocsi van (cam), amihez van hordozo, es azt siman be lehet kotni a biztonsagi ovvel. Letezik hozza talp is, de nem erdemes ezekhez megvenni, mert nem fogjak sokaig hasznalni, hacsak nem mentek naponta tobbszor is, mert akkor kenyelmesebb ki-be tenni.

Nezd meg a papirjain, vagy a hordozo oldalan, hogy hogyan kell rogziteni biztonsagi ovvel.

2017. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem volt talp. Csak simán bekötöttük ahogy a leírásban mutatták.

:)

Az első isofixes ülést 8 hónapos korban vettünk, de az már nem csecsemő ülés..

2017. okt. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet kötni simán az övvel, a miénk tök stabilan megáll, épp a héten próbáltuk ki, hogy ne egyedül bénázzon majd a férjem, ha jön értünk a kórházba. :)
2017. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
A miénkhez adták a talpat. Biztonságosabb és egyszerűbb. 2 évig használtuk. Ha venni kellett volna akkor is megveszem.
2017. okt. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A talpba kényelmesebb csak belekattintani az ülést, mint kötögetni az övvel. Meg valamelyest biztonságosabb is, mint simán övvel bekötni.


De pl. attól is függ, hogy egyáltalán van-e értelme talpat vennetek, hogy vannak-e iso fix rögzítési pontok a kocsitokban. Ez elég változó van olyan 20 éves autó is, amiben van, meg fiatalabb is, amiben nincs. Meg kell nézni, az a biztos, nehogy véletlen vegyetek 35 ezerért, aztán ne is legyen hova bepattintani.

Így néz ki, ha van, ki kell tapizni az ülésnél. [link]

Általában a hátsó ülések közül a két szélsőnél van, de legalábbis az anyós ülés mögöttinél (az a legbiztonságosabb hely a kocsiban). Lehet persze több helyen is, de ha egyáltalán van benne, akkor ott tuti találsz.


Én annyira nem voltam képben a babás dolgokkal mikor elkezdtünk vásárolni, hogy azt hittem, ha nincs iso fix a kocsiban, akkor kell a talp. Mivel fogalmam se volt mi az. Azt hittem, hogy az iso fix az, amibe faszán belemegy a gyerekülés/hordozó, mint a talpba és ha nincs, akkor külön megvehető talppal helyettesítik. Közben meg pont nem, hanem ugye a képen látszik, hogy az csak a kis pöcök, és ahhoz a talpat rögzíted, meg kitámasztod a lábával a padlón utána megy a talpba az ülés/hordozó. Miket megtanul az ember, ha gyereke lesz!

2017. okt. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Isofix nélkül is biztonságosabb a talp.
2017. okt. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Isofix nélkül hova rögzíted a talpat?
2017. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Övvel lehet rögzíteni. Legalább is ami nekünk volt.
2017. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2017. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De övvel az ülést rögzíted és nem a talpat! Te komolyan ilyen hülyeséget kitalálsz, hogy biztonságosabb egy olyan talpra tenni az ülést, ami nincs rögzítve? Az elmozdulhat bäszd ki! VAGY iso fix ponton rögzített talpra teszed az ülést, VAGY nem használsz talpat és övvel rögzíted az ülést. Olyat nem csinálsz, hogy bebäszod a talpat rögzítés nélkül, ráteszed az ülést és bekötöd övvel. Hogy lenne már biztonságosabb? A talp rögzítés nélkül elmozdul ülésestől, hiába van az ülés övvel bekötve!
2017. okt. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!