Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen szempontok szerint...

Milyen szempontok szerint válasszunk babakocsit? Miket kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés

Első babánk lesz, tavasszal fog megszületni.

Szóval még van időnk, de nem az utolsó pillanatban szeretnék kapkodni, meg rohangálni.

Két kikötésem van: lehessen kapni fekete színben és legyen kicsit különlegesebb formája (szóval ne ilyen legyen: [link] ). Nézegettem már a Brendon és a Mamas and Papas oldalán, de rengeteg fajta van és így ez olyan, mintha tűt keresnék a szénakazalban.


2017. okt. 30. 17:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%

Stokke. Pont azoknak tervezik, akik 'kulonleges format' keresnek, belefulladnak a penzbe, es csak az nem jut eszukbe hogy a gyerek fel-egy ev alatt kinovi es lehet venni az ujabb negyedmilliosat.


Ha ram hallgatsz, nem ezzel akarsz kitunni a tomegbol, a gyereknek mindegy milyen extra a kocsi, csak anya-apa ott legyen vele.

2017. okt. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, a babánknak tényleg mindegy lesz. De mivel nem 2-3 napig fogjuk használni, hanem másfél-2 évig, szeretnék olyat, ami tetszik is külsőre. Ennyi erővel babaszobát se csináltassunk, mert minek azt, elalszik közöttünk is...
2017. okt. 30. 17:48
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Milyen terepen szeretnéd hasznàlni?

Tömegközlekedsz vagy autózol?

Ha autózol mekkora a csomagtér?Fogsz-e vele bevàsàrolni?


Ilyesmik....

2017. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%

Mi imádjuk a Stokkét!

Az a legjobb,hogy akik szidják,azoknak a 90%-a csak látott ilyen babakocsit,de soha nem próbálta.


Egyébként a szempontok:

-legyen könnyű,vagy legalább is ne rohadt nehéz

-könnyű legyen összecsukni

-a babát biztonságosan be lehessen kötni

-könnyű legyen tolni

-(multifunkciós legyen,így a baba (általában) tovább tudja használni)

-jó fogása legyen a tolókarnak

-(nagy kereke legyen)


Mi ezeket vettük figyelembe,és szerintem sikerült is jó babakocsit választanunk. :)


Egyébként,ha az üzletben elmondod az eladónak az igényeidet,ők valószínüleg jobban fognak tudni segíteni! ;)

2017. okt. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó vagyok.Amúgy szerintem is fontos,hogy jól nézzen ki a kocsi,de a Stokkéról több rosszat hallottam,bàr van,aki imàdja....Lényeg,hogy ki kell próbàlni,mielőtt megveszed.
2017. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Én is néztem a Stokkét, a Trailz-t és az Xplory-t.

Igazából eddig még azért nem mentem bababoltba, mert fogalmam sem volt, mikre kéne figyelnem, mik a fontos szempontok... Babát eddig szinte csak képen láttam közelről, teljesen hül.ének meg nem akartam tűnni az eladók előtt. :)

2017. okt. 30. 17:56
 7/24 anonim ***** válasza:
55%

Hol fogod használni? Városban és tömegközlekedsz vele vagy inkább sétálsz majd? Én gyakorlagilag sosem szálltam vele buszra vagy bármi más járműre, így a súlya nem volt érdekes.

Ne legyen benne túl sok műanyag alkatrész. Elöregszik, törik.

Én rengeteget gyalogoltam, így fontos volt, h akár fél kézzel is tolni lehessen a babakocsit.

Feketéből csak jó minőségűt vegyél, mert ronda ha kiszívja a nap. A miénk is fekete, de cserélhető benne a színes ülőbetét, mosni is kellett rendszeresen. A fekete ronda koszosan.

Fogsz vele bevásárolni menni? Ha igen, akkor legyen nagy kosara.

Fogod sokat autóban hurcolni a babakocsit? Akkor a mérete is fontos.

Emeleten laksz? Akkor legyen könnyebb és férjen be a liftbe. Nekem mindig a garázsban parkolt, így ez sem volt érdekes.

Én mindenképp 3 az 1-ben babakocsit akartam, olyat aminek nagy a hordozója, ne nője ki 3 hónap alatt.

kb ennyi hirtelen

2017. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
15%
Csak informàciós jelleggel az Első vàlaszolónak:egy Stokke nem negyed millióba kerül....
2017. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Leginkább városban használjuk majd, de autóval szoktunk mindenhova menni (SUV-ok, szóval a csomagtartó tágas). Sétálni valószínűleg vagy a környéken fogunk, vagy autóval bemegyünk a belvárosi részre és ott ki a babakocsit a csomagtartóból, szóval több órás utakra nem hiszem, hogy kellenni fog.

Nagyobb bevásárlásokat szerintem a neten fogom intézni majd, az ilyen napi dolgokhoz meg nem kell nagy hely (pl. péksütemények, csokik, zöldségek, gyümölcsök).


Még az lenne a kérdésem, hogy van ugye a hordozó, amit sokszor rá lehet tenni a babakocsikra, meg az autóba is. Viszont a Brendon oldalán vannak gyerekülések 0-25 kg-ig, viszont mindben ülne a baba. Akkor azokat nem lehet újszülött kortól használni? Vagy ez hogy van?

2017. okt. 30. 18:13
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen paraméterekkel jó a Stokke szerintem.A gyerekülés és a hordozó nem ugyanaz.A multifunkciós kocsihoz van a hordozó,azt tudod bekötni az autóba.A gyerekülés majd később kell neki.
2017. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!