Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babakocsit választanáto...

Milyen babakocsit választanátok ha a 4-re kellene felcipelni?

Figyelt kérdés
Minden megoldás érdekel :) a negyediken lakunk, lift nincs, tároló nincs és nem szívesen hagynám lent a kocsit. Minél könnyebb kocsi kellene és legyen multifunkciós.
2018. jan. 30. 16:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nekünk Hauck volt. Ha jól emlékszem gyerek nélkül 7,5 kiló talán?

Maga a babakocsi nekem nem volt szimpi, mert hamar ellenkezni kezdenek a kerekei. Persze az új fajták nem tudom milyenek, nekünk egy generációval régebbi van mint a mostaniak a boltban.

Amúgy csak a kereke volt a gondja. Szélességre tök karcsú volt, simán elfért a szűk Roniban is.


Mi másodikon lakunk és könnyen cipeltem egészen addig, amíg kb 9-10 kilós lett a fiam. Akkor már feladtam.. Ez kb 10 hónapos korában jött el.

2018. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy 3 az 1-ben típusú volt.

Az autós hordozóval sokkal könnyebb volt a cipekedés mint a mózes résszel.

Szerintem azzal lecsalt a súlyából a kocsi 3 kilót :D

2018. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nekünk pierre cardin ps568 volt, szerettem, mert könnyű, de mégis van lábzsák, dönthető. Kényelmesen tudott benne aludni a kicsim. 6 hónaposan vettem neki, de talán kisebbnek is jó.

Kb másfél éves koráig gyerekkel együtt cipeltem, akkor kezdett nehéz lenni, de akkor már fel tudott mellettem totyogni a lépcsőn :) bár mi csak az 1. Emeletre mentünk

2018. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

És ha hordozókendőbe leviszed és kezedben összecsukva a kocsit?

Valahol olvastam ezt az ötletet hasonló esetre....

Lépcsőztetni a babakocsit, ahhoz elég ha nagy a kereke, bár a 4-re naponta akár többször is, lehet nem bírná.

Elvileg a stokke (én nem pártolom ezt a márkát, kb harmad annyiba kerülő babakocsink van) de erről olvastam hogy van lépcsőztető módja. Bár mindegyik babakocsit lehet aminek nagy a hátsó kereke és nincs útban a fék.


Az espiro kocsik könnyűeknek mondhatóak, nekem magic volt az 8kg, de ez nem újszülöttes.

2018. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdésre válaszolok:

Le a kalappal ha képes vagy/leszel ilyenre! Nekem biztos nem menne hogy tényleg Naponta többször le-fel cipelni főleg ha esetleg még vásárolsz egy-két dolgot.

Nem is értem miért nincs egy háznak közös tárolója?! :(

Amúgy a hordozókendő-csatos hordozó jó ötlet :)

2018. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Bár nem ezt kérdezted, de szerintem egy könnyű, tényleg vízszintesig is dönthető sportkocsit válassz - ezt évszaknak és méretnek megfelelően ki lehet bélelni alulról is takaróval, téliesíteni bundazsákkal, esővédővel. Egyetlen hátránya a baba szempontjából, hogy nem lehet megfordítva tolni. Viszont már 4-5 kilósakat is lehet kapni és hidd, el nagyon fog számítani 1-2 kiló is. További előny, hogy egy kocsival kihúzhatjátok végig és jóval kisebb helyet foglal folyosón vagy előszobában. Mi is így csináltuk két gyerekkel hasonló szempontok miatt. (Autós hordozó meg külön volt.)

Itt van pl. egy gyűjtemény a legkönnyebbekről:

[link]

2018. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ehhez nagyon fittnek kell ám lenned.

8 kg-s volt a kocsink, a gyerek pedig már 6 hónaposan 8,5 kg, plusz a ruha, menetfelszerelés = 18-20 kg. Mit ne mondjak, majd össze... magam, pedig csak az elsőre kellett vinnem.

Az általam ismertek közül a Mclaren Quest a legkönnyebb (5,9 kg), de nem tennék bele újszülöttet.

2018. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

Én inkább lakást keresnék...

Nincs az az ég, h ezt mindennap megcsináljam...

2018. jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Olyat ami nem túl magas. Nem vicc. Nem a súly a baj, hanem az amikor mész fel és a kerekei miatt magasabbra kell emelni különben a lépcsőfokokba ütközik. Simán fel lehet 15-20 kg-t is cipelni, ha jó a fogása és nem kell túl magasra emelni.
2018. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

8kilósnál nem nagyon van könnyebb multifunkciós babakocsi.

Lépcsőztetni meg nem igazán egészséges, a gyereknek se meg a babakocsinak sem.

Én olyat variációt tudok elképzelni hogy a mózest leviszed félemelettel, aztán a vázat külön fél emelettel lentebb. Így sose téveszted szem elől a picit, és könnyebb mint egybe cipelni. Erre az összes könnyebb aluvázas babakocsi alkalmas.

Vagy hordozókendő.

Kédőbb egy chicco ohlalat tudok ajánlani az 3,5 kilós de az fél éves kortól használható.

Vagy vízszintig dönthető esernyő babakocsi.

2018. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!