Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ha vízszintesig dönthető a...

Ha vízszintesig dönthető a sportrész akkor elhagyható a mózes?

Figyelt kérdés
A kocsink sportrésze teljesen vízszintesig dönthető. Nem akarok spórolni de olyan feleslegesnek tűnik megvenni külön a mózest is. Tavasz végi lesz a baba amúgy tehát nem lesz hideg az első időkben. Szerintetek ez így oké, elég jó neki vagy biztonságos? A ti babátok mikor nőtte ki a mózest?

2018. febr. 28. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Mi sem használtunk mózest, első perctől a vízszintesig döntött sportrészt használtuk, teljesen jó volt. 5 hónaposan már mindkettőnél picit megdöntöttük, mert nem bírták vízszintesen, 6 hónaposan már ült mindkettő, így max addig használtuk volna a mózest.
2018. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi használtunk mózest de fél évesen kinőtte, akkor még nem ült, meg amúgy is altattunk sportkocsiban (séta közben is meg itthon is ha a kiságyban nem sikerült) így fektettük a sportban is. Szóval a célnak megfelel a sima vízszintesig dönthető sport is szerintem.
2018. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Mozes mindenképpen kell, de a legtöbb babakocsihoz sima textil mozes van, vagy is nem a müanyag, hanem csak egy puha falu mozes. A puhafalu mozest maga a döntött sprotrészre teszik rá.

Visziont minimum ez a mozes azért kell, mert a baba a sima sportrészböl kieshet. Nincsen tartása, bekötni az ici pici testét nem tudod. Baba kocsit heppehuppás részén is tolod...

A belinkelt képen látszik, hogy a babakpocsi sportrésze meg van döntve és arra van egy puhafalu mozes rá rakva.

[link]

2018. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb 7 hónapos korig használtuk a mózest. Azt is lehetett emelni így nem volt gond a kukucskálás sem. Mivel októberi a gyerek így jól jött a hidegben is.

Nézd meg mennyire tudod bekötni a sportban, mert kevéssé szokott stabil lenni babával, mert még nagyon picike olyankor.

2018. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Az elso kettovel nem volt mozesunk.nem estek ki,be tudtam oket kotni mikor mar tobbet mocorogtak.

Lehet a sportot szembol is tolni?milyen kocsitok van?

A 3.nak 3az 1ben kocsija volt,a mozest 3 hosan kinotte,a sportot 10 hosan.nem kicsi gyerek 😂szoval nekunk az a kocsi nagyon nem erte volna meg,ha mi vesszuk.de szerencsere sogornom adta oda.

Nah,szoval semmi baja nem lesz mozes nelkul.az elso idokben egy pledet hajts ala,hogy az ules kozepenel ne bantsa a kis hatat a tores.ha ugy van 3pontosan be is tudod kotni akar az elso idokben is.de anelkul sem fog kiseni,ha csak nen rallitol a kocsival,vagy engeded le egy lejton ;)

2018. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól függ. Fiam csak hason fekve nem ordított a mózesben, hason viszont olyan jókat durmolt, vétek lett volna ezt kihagyni.

Sportrészbe nem kötöd be hason, márpedig abba muszáj bekötni, mert semmi se védi.

Lányom oldalt alvó volt, ő nem is nőtte ki ezt a szokását, meg is szenvedtük, amikor 7 hónaposan kinőtte a mózest, mert a sportban egyszerűen nem tudott elaludni. A fáradtságtól üvöltő gyerekkel sprintet futni hazáig, amikor a séta véletlenül hosszúra nyúlt...

2018. febr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A fiam kb 3 hónapig használta a mózest, utána az autós ülést csatoltuk a vázra és abban toltuk. A mózest nem nőtte ki, de nem szerette, hogy nem lát ki. Sokkal nyugodtabb volt az autós hordozóban.

5 hónapos lehetett amikor vízszintbe döntött sport részre váltottunk.


Ha újra lesz babám, akkor szerintem alapból egy sport babakocsit veszünk és amíg nem "erősödik meg", hogy belefeküdjön, addig hordozom magamon.

2018. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2,5 hónapos a fiam, de nagyon jó döntés volt a 3:1 kocsi. Imádja a mózest. Én pedig azt imádom, hogy órákat alszik benne :D Most is, én pedig közben csinálom itthon a dolgom.


Én a 3:1 híve vagyok. A vízszintesig dönthető sportrész sem teljesen vízszintes. (Tapasztalat). A mózes zártabb. Nem csak télen jó az. Tavasszal, nyáron sem esik be az eső, fúj be a szél. Ameddig ki nem növi szeretném mózesban tologatni.


Nyilván attól is függ mennyit tervezel babakocsizni. Mi mindennap megyünk. Szerintem ha Te is így tervezed, akkor válassz 3:1-t.

2018. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%
Három gyerekem van, sosem volt mózes a babakocsihoz. Teljesen vízszintbe állított helyzetben használtuk a kocsit az első pár hónapban. Szerintem teljesen felesleges megvenni a mózest.
2018. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

egy vízszintesig dönthető verdába vennék 2-3ezerért egy textil mózest, mert mégiscsak szűkebb, kuckósabb, és azért arra szükség van. Illetve ha pl elalszik, egyszerűbb vele mozgatni, hozni-vinni tanácsadásra, mamához, stb.


A kisfiam 5 hónaposan nőtte ki a mózest, és kagylóüléses sportkocsink volt. Szerencsére nem szeretett hason aludni, így nem okozott gondot a váltás.

2018. márc. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!