Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Tennétek valamit, ha tudnátok,...

Tennétek valamit, ha tudnátok, hogy egy ismerősötök olyan babaholmikat árul a Vaterán, amiket maga javított meg, és nem biztos, hogy biztonságosak?

Figyelt kérdés

Nem tudom a kérdés érthető-e így, kifejtem. Kolléganőmék a keresetüket azzal egészítik ki, hogy lomizni járnak Ausztriába, illetve ilyen 1-2 ezerért vásárolják őket, bevallom, nem figyeltem oda először mikor mesélte.


Szóval összeszednek egy csomó holmit, zömében babacuccot, mert azt mondja azokat jól el lehet adni.


Nálunk gyakran nincs főnök, olyankor be is hozza, ott csomagolja be, és viszi ki a postára. Ekkor el szokta mesélni, hogy X helyen törött volt mondjuk egy babahordozó, és a férje megjavította. Egy idő után kezdtem gondolkozni rajta (mivel nekem nincs gyerekem), és ütött szöget a fejembe, hogy mivel ezekre a hibákra nem is hívják fel a figyelmet, mi van, ha egy baba kiborul belőle, mert nem sikerült a javítás? Nem szakember a férje, szakács végzettsége van.


Vagy az emberek számolnak ilyen dolgokkal mikor használtan vásárolnak neten?


Bocs ha hülyeséget kérdeztem, meg nem is a kolléganőt akarom támadni, ha felnőtt széket árulna, biztos nem érdekelne, ha valaki seggre ül mert széttörik alatta. :) Csak most egyedül vagyok a hosszú hétvégén, és minden hülyeségen jár az agyam.


2018. márc. 16. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Hát van bőr a képén az biztos..

És ha te beszélgetnél el vele legközelebb? Hogy hátha belegondol hogy ha miatta történik baleset egy picivel akkor azzal hogy számol el?

De amúgy gondolom igen, én nem vásárolok használtan ,főleg babahordozót meg babakocsit, de ismerősöm is árulta úgy a babakocsit hogy ők hegesztették meg ragasztották meg a kerekét.

2018. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Akinek van egy kis esze az megnézi mit vesz, tehát pl. a babahordozónál én megvizsgálnám, hogy biztonságos e. Nincs azzal semmi, hogy megjavítják. A fiam 1 éves koráig használta a kiságyat, a festéket itt-ott lekaprta vagy lerágta. A fiók lapja (funér szerű)besüppedt. A fiókot megjavította, a festéket lecsiszolta és átfestette. Olyan, mint új korában.
2018. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

2es vagyok, ...mármint a férjem.

Én a helyében azért szólnék egy bsbahordozónal, hogy baj volt vele. Viszont aki ruhát megvarr stb. és úgy eladja, nem látok hibát, ugyanis használt dolgok.

2018. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó, akkor megnyugodtam. Legutóbb amit láttam, az ilyen bébi nyugágy-szerű dolog volt, nem tudom hogy hívják. Meg ami még fura volt, hogy arra konkrétan emlékszem, hogy 1000 ft-nak megfelelő euróért vette, és 8 ezerért adta el, mert valami jó baba márka volt.
2018. márc. 16. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
A kolléganőd viselkedése több ponton is etikátlan. Mi nagyon sok babaholmit használtan vettünk. Pontosabban alig használtan. Sok mindent megvesznek a kismamák, amire aztán nem lesz szükség. Még olyan alap dolgokkal, mint a babaágy vagy a babakocsi is előfordulhat, hogy tök szűz marad. Esetleg párszor megpróbálják beletenni a gyereket, de ha ordít benne, akkor nem fogják otthagyni. Egy ilyen holmikat érdemes megvenni. Babahordozót, autós gyerekülést felelős szülő nem vesz használtan. Pontosan azért, mert nem tudhatod, hogy nem sérült-e. Ha régi a gyerekülés, az anyagfáradás is bejátszhat. Babaruhából kifejezetten hülyeség ragaszkodni a vadiújhoz. Az 56-64-es ruhák (ezek egész pici, újszülött, meg pár hónapos babákra valók) pl.2-3, maximum 4 alkalommal vannak a gyereken, aztán kinövi. De olyan 56os ruha is van nálam, ami egyszer sem volt a babán. Ezeknek semmi bajuk, nyugodtan el lehet adni, meg lehet venni. Javított ruháért én nem kérnék pénzt. Inkább felajánlanám segélyszervezeteknek. Ők tudják, hol van rá szükség. Ami meg nagyon elhasználódott, az kuka. A bababútorainkat nekem pl.nincs pofám pénzért eladni. Nálunk minden nagyon jól ki lett használva. Minden jó állapotban van, de tényleg használtak. Vagy családon belül ajándékozzuk el, vagy felajánljuk jótékonyságra.
2018. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen, hogy honnan hozza a dolgokat, hogy keres rajta és hogy megjavítja. Tudod miért? Mert használt holmi esetén soha nincs garancia arra, hogy hibás-e. Saját babakocsit is el lehet úgy passzolni, hogy hibás vagy az apuka megbuherálta... Aki használt dolgot vesz, annak számolnia kell vele, hogy még baj is van vele, tehát semmilyen garancia nincsen. Ez a lényeg. Utolsóval vitatkoznék: vannak akik nem tudnak ilyesmit megvenni, ők aztán használtan fogják megvenni. Ha valaki használtan vesz valamit, az eladót semmilyen felelősség nem terheli. A vevőnek kell meggyőződnie róla, hogy amit vesz, az megfelel az ő elképzeléseinek.
2018. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anc válasza:
Használt terméknél sosincs garancia arra, hogy nem lesz vele gond. Szerintem az lenne etikátlan, ha javítás nélkül adnák el. Ha megjavítják, miért lenne probléma?
2018. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!