Milyen tapasztalataitok vannak a NEM KENDŐS hordozásról a baba egészségére (gerinc, csípő, tartás stb. ) nézve? Tehát mei tai stb. hordozók. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Hordozni szeretném a babámat, de kötni kendőt nem. Ugyanakkor az egészségét nem szeretném veszélyeztetni, főleg, hogy a csípője kicsit feszes. A baba most amúgy csak 4 hónapos, és majdnem 8 kilós, tehát már csak hátra tudom kötni.

2018. ápr. 5. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Semmit. Egy 4 hónaposnál minden eszköz kompromisszumos a kendőt leszámítva. Azaz nem ajánlott a megfelelő mozgásfejlődési állomás eléréséig, mert addig túl nagy terhelést jelent a gyerekre nézve, mert egyik se pontról pontra támaszt, mint a szövött vagy rugalmas kendő.


Mei tait stabil ülni tudástól szabad használni (az ülni tudás itt is az önálló felülést és a póz megtartását jelenti).


Csatos pedig totyogós kortól.


Minden más, amit a gyártók állítanak, csak marketing.

2018. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
a legdurvább gerincferdülés is kb 6 hónap gyógyítható lenne, ha értelmesen állna hozzá akárki, csak sajnos általában a szülő olyan sportra iratja be a gyereket amit ő szeretett volna csinálni, a gyógytornás fekvésről meg no comment
2018. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Hibrid hordozókat nézz, pl. Emeibaby.
2018. ápr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Gremese meitai-unk van. Kb 6hós korától tudtuk használni, elôtte nem szerette a fiam. Utána is csak hébe-hóba volt benne, de ez nem a meitai hibája. Amúgy nagyon szép, igényes, tartós az anyag és az egész meitai. De 4 hónaposnak szerintem is korai, megvárnám, amíg tud ülni.

Most 9 kg a fiam, simán elôre tudom kötni, de persze hátra is lehet.

2018. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%

Ha Budapesti vagy, menj be a Liliputi boltba, ott hozzáértők mutatják meg mit tudnak a hordozók (csatos, meitai) és infókat is mondanak.

Háton akkor lehet hordozni ha már ül a baba vagy minimum 6 hónap.


Amúgy nekünk liliputi csatosunk van és van hozzá csecsemőknek, kisebbeknek szűkítő, ami ugyanazt a jó alátámasztást és terpeszt adja mint ahogy a nagyoknak szűkítő nélkül.

2018. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
5, megfelelő eszközben egy pár napost is hátra lehet kötni...
2018. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

7, privire nem. De keresd meg a babahordozás kérdések válaszok fb csoportot, és kérd a speciális hordozási tanácsadók segítségét (a spec. szó itt annyit tesz, hogy ők eltérő izomtónusú babák hordozásában is jártasak).

Személyes véleményem: az én feszes csipőjű babámat még a legjobb megoldást jelentő kendőben se tudtam hordozni. Fájt neki.

1,5 évesen lett belőle időszakosan hordozott "baba" (kisgyerek), amikor már nem volt feszes.

2018. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Gremese baby tai, lehet más márkának is van ilyen, ez ugyan mei tai, de kicsi és szövött kendő anyagból van, így egészen piciknek is jó. Szerintem olyan a végeredmény mintha kendőben lenne, szélesek a pántok, azok is tartják a gerincét.
2018. ápr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
8-as vagyok, én 8 kilósan egyébként inkább már rendes mei tai-ba tenném, de ezzel biztos nem ért mindenki egyet.
2018. ápr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem, a baby tai sem megfelelő eszköz. Semmilyen olyan eszközben nem tud megvalósulni a pontról pontra támasztás, ami body részt is tartalmaz!


Szövöttben, karikásban a sávolyonkénti meghúzás lehetősége adja a megfelelő támaszt.

Egy mei tainál csak a terpeszszélességgel és a body magassággal tudsz játszani. Akkor is ha kendőből van az a body (a hordozó fő részét, a testét nevezik bodynak).

2018. ápr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!