Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Csatos hordozó - Ti hogy...

Csatos hordozó - Ti hogy kötitek magatokra? Molettebbek meséltek?

Figyelt kérdés

163 centi és 70 kiló körül vagyok. Nem vagyok egy vékony alkat..


A hordozót háti hordozáshoz használom a 12 kilós másfél éves fiammal.

Nekem csak úgy kényelmes, úgy jó a súlyelosztás, ha a derék öv a gyomorszájam alatt van kicsivel, tehát nagyon a derekam tetején. Más is van így?

Mindenkinél azt látom, hogy egészen a nadrág övük magasságában tartják az öv részt, de nálam ez sokkal magasabban van ugye.. Kipróbáltam úgy is, de úgy olyan érzés, mintha lecsúszna a fiam a hátamról és mintha nem lenne a popsija alatt megfelelő alátámasztás. Be is csúszik úgy a "bugyi részbe", egyáltalán nem tartja úgy. Meg folytonos késztetést érzek magasabbra tolni, mert "lecsúszik".


Ez akkor alkati kérdés? Vagy mi csináljuk rosszul?


Másik alkérdés:

Mivel én kicsi és molett vagyok egyszerre, nagyon zavaró, hogy bevágja a hasam a szíj.. Nagyon druván "dupla hasat" csinál nekem. Ezzel más is így van? Komolyan mintha csak én szenvednék ezekkel a dolgokkal. Mindenki más lapos hassal hordja, még azok is akik teltebbek. Hogy van ez??? :D

Inkább elrejteném a póló alatt az övet...



2018. jún. 11. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Bár nekem nem csatosom van, de az elv ugyanaz. Én is ugyanolyan magasságba kötöm mint te derék fölé mert úgy kényelmes és így lát át a fiam a vállam fölött is. Ha lentre kötöm ahhoz tudnám hasonlítani az érzést, mint mikor a hátizsák pántja lazára van engedve és a de elemet veri minden lépésnél. Egy hordozó ha jól van megkötve nem lóg. De ha nagyon bizonytalan vagy kérdezz meg egy hordozási tanácsadót, ha nincs a közeledben még online is biztos találsz segítséget.
2018. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen hordozót használsz?
2018. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sosem használtam csatost, csak mei tait. és nekem is van bőven súlyfeleslegem.

Sokáig én is magasra kötöttem a gyereket, de mindig megfájdult a csípőm, térdem a rossz terheléstől.

AZtán tanácsadó megmutatta, hogyan és hova kössem fel rendesen.

Sokkal kényelmesebb, ha teljesen a csípőm fölé kötöm és oda terhel (vagyis volt, most már nagy ló a fiam), órákat elvoltunk úgy, meg sem éreztem a súlyát.


ezt nem értem:

"Be is csúszik úgy a "bugyi részbe"" Milyen bugyi részbe? el képzelni sem tudom, mire gondolsz.

Milyen csatost használsz?

2018. jún. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Liliputi csatosunk van.

A bugyi valóban hülye megfogalmazás, arra gondoltam, hogy a hát rész ami lefut az övig, lényegében egy zsebet képez. Vagy hogy mondjam.

És amikor nagyon lent van, akkor érzem, hogy az a támaszték ami a fenekem irányába megtámaszt (egy vastagabb, szélesebb anyag ami a popsija alatt kell hogy legyen és nekem segít a derekamnak) na az eláll a testemtől egy picit, mert annyira lecsúszik a fiam, hogy érzem, a súlya belesüpped.


No de mindegy is, mert ezek szerint jól csináltam. Annak idején tanácsadóval próbáltam ki, de akkor még a fiam is kisebb volt és jó volt úgy ahogy mutatták. De most sokkal fejjebb kényelmes..

2018. jún. 12. 08:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nemcsak alkati kerdes, en vekonyabb-atlagos alkattal (168 cm, 58 kg) is a derekamig felteszem a derekpantot, mert igy kenyelmes, egeszen magasra. Es nekem is kb. dupla hasat csinal, mintha megint varandos lennek, pedig nem vagyok.
2018. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is úgy kötöm ahogy te, ugyan ez a bajom a lentebbi kötéssel, bár rajtam hozzád képest +15van. Ha neked kényelmes és bírod, akkor megfelelő. Egy csatossal nem lehet úgy elrontani, mint egy kendős kötést
2018. jún. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!