Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ikreknek feltétlenül szükséges...

Ikreknek feltétlenül szükséges az ikerkocsi? Valakinek sikerült megoldania nélküle?

Figyelt kérdés
Lesz segítségem, tehát olyan nem nagyon lesz, hogy egyedül kéne őket sétálni vinni, vagy bevásárolni, stb.
2018. aug. 2. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nelkulozhetetlen.

En belepusztultam volna, ha soha nem mehettem volna kettesben el a sajat gyermekeimmel kb 2 even at ugy, hogy valaki nem kiser bennunket, mert kell a segitseg.

Vagy nem is ertem, inkabb akkor vennel ket babakocsit es te tolod az egyiket, a segitseged a masikat?

0-24-ben egyutt vagy valakivel, vagy soha nem indulsz el a boltba spontan tejet venni, vagy egy setara, mert hirtelen szepen kisutott a nap, stb, ha epp nincs valaki, aki elkiserjen?

Tenyleg erdekel hogy kepzeled, en nem birtam volna ilyen merteku fuggest.

Ugy ereztem volna magam, mintha nem lennek keses egyelul ellatni angyerekeimet.

2018. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Van egy kisfiúnk, aki most novemberben lesz 1 éves. Nem vagyok a saját magam ellensége, hogy majd itthon legyek három 2 éven alulival, akik közül kettő újszülött. Ciki, nem ciki, igenis lesz egész napos segítségem, nem fogom befogni a rokonokat, meg szívességért kuncsorogni a barátoknál. Ha jönnek, ráérnek, örülni fogunk, de ha bárki jön hozzánk, nem az lesz a fő szempont, hogy akkor mi szusszanhatunk, hurrá.


De csak azért merült fel a kérdés, mert a mostani babakocsinkat nagyon szeretem, úgy érzem, megtaláltuk "a babakocsit". Néztünk ugyanebből a márkából ikerkocsit, de nekem az hatalmasnak tűnt. Bár lehet variálni, hogy a két pici fekszik benne, vagy a nagy az egyik picivel, esetleg egyes babakocsiként használjuk és az egyik "részt" kivesszük, úgy kisebb valamennyivel.

2018. aug. 2. 12:10
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Igaz nálunk harmasikrek vannak, de vettünk hármas babakocsit. Rengeteget vagyok velük egyedül, mert nekünk így jó. Sokszor megyünk setalni négyesben (vagy ötösben a nagytesoval játszótérre). Egyszerűen nem akarok függeni senkitől és néha olyan jo, ahogy ők alszanak a kocsiban én meg csak megyek. Kell ez a magány. Mi is ugy indultunk neki, hogy anyukám majd hónapokig itt lesz. De semmi szükség nincs rá az átlagos napokon. Akkor jön, ha a beteg gyerkőcöt kell vinnem orvoshoz, fejlesztésre, tornára. Vagy ha a nagytesoval megyünk hármasban kirándulni vagy ha én megyek orvoshoz. De amúgy a hétköznapokat magam oldom meg a férjemmel.

Én nem viselném el, ha egy egyszerű séta is attól függene, hogy raer-e a segítségem éppen vagy sem.

2018. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én is így nőttem fel, sosem zavart, ha volt plusz személy otthon. De nem erre szeretném kihegyezni a kérdést, hogy ki szerint kell a segítség, ki hogy oldja meg egyedül. Én nem szeretnék egy roncs lenni, akinek semmire nincs ideje, szalad mellette a lakás, stb... Elhiszem, hogy sok anyuka megoldja, biztosan nekem is menne, ha nem lenne ilyen lehetőségünk. De mi ezt átbeszéltük a férjemmel, egyetértettünk abban, hogy ez a jó megoldás.


Fizetett segítségem lesz, akinek ez lesz a munkája. Kérlek, tartsátok tiszteletben a döntésünket, és ne gyertek azzal, hogy "bezzeg XY több gyerekkel van egyedül és megoldja úgy is".

2018. aug. 2. 12:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok.

Akkor viszont mi a kérdés? Hohy két ember kepes-e eltolni két babakocsit? Mert ez elég egyértelmű, hogy igen. Maximum azt kell átgondolni, hogy akartok-e majd úgy menni bárhová, hogy a babakocsikat viszitek magatokkal a kocsiban, mert akkor azt kell megnézni, hogy a ket babakocsi befér-e az autóba. Törvény nincs rá, hogy kötelező ikreknek babakocsit venni. Van, aki pl hordozza az ikreit. Ez is egy megoldás.

2018. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Én se értem a kérdést, 2 ember tud 2 babakocsit tolni, de szerintem el tudod dönteni, hogy neked hogyan jobb.
2018. aug. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Te egészen véletlenül nem az a gyökér vagy amelyik nem képes a másfél szobás lakást takarítani a gyerek mellett? Csak mert kísértetiesen hasonlít a stílus meg ez a "a férjem nyomja" ezt a "fizetett segítség" dolgot. 😂
2018. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A fiúnk nem tudom, mennyire fogja majd bírni a gyaloglást, főleg, ha esetleg messzebbre mennénk. Néztünk testvér fellépőt is, olyat is,a min ülni lehet, de az egyik barátnőm mondta, hogy neki a lánya 2 percig nem hajlandó rajta állni, nem is használják soha.


Nem, Utolsó, nem én vagyok "az a gyökér", de szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy ki mikor, hány gyerek mellé vesz fel bármiféle segítséget!:)

2018. aug. 2. 13:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Létezik babakocsi kapocs :D két babakocsit egymás mellé lehet vele csatlakoztatni. Ha annyira szereted a mostanit(bár én 69 kipróbált darab után egyikre se tudom ezt mondani, úgyhogy kíváncsi vagyok milyen babakocsi ez :D) vesztek megegy ugyan olyat, meg pluszba egy hordozó kendőt is és minden meg van oldva
2018. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Szerintem felreertettel.

En nem arrol beszeltem, hogy kell-e a segitseg, vagy sem.

Nekem is volt, amikor kellett, semmi rossz nincs abban es szerintem a masik valaszolo sem erre reagalt (inkabb mintha te “vartad” volna, hogy emiatt vedekezned kelljen).

En szimplan nem vagyok az a tipus, aki folyamatosan el tud viselni valaki maga mellett. Szerettem egyedul menni, konkretan en akkor lennek idegroncs, ha folyamatosan lenne mellettem valaki.

Mint irtam volt bebiszitter, kellett is, amikor pl vizsgakra keszultem, de sokszor baromira tudtam ertekelni, amikor hazament. :)

Es azt is, amikor eltoltam a gyerekeket a parkba, a kicsik elaludtak es jo volt “egyedul” lenni.

De h erre neked nincs igenyed, ha neked jo, hogy mindig van valaki veletek, ha menni akartsz valahova, akkor nyilvan nem kell ikerkocsi.

2018. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!