Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Célszerű az ikerbabakocsi?

Célszerű az ikerbabakocsi?

Figyelt kérdés

20 hónap lesz a nagyobbik és a kisebbik lányunk között, nem tudom, hogy megérné-e beruházni egy ikerkocsira. Most egy Bugaboo Fox-unk van, nagyon szeretjük. Ennek a márkának van ugye ikerkocsija is, a Donkey... Viszont nagyon nagynak tűnik, nem tudom, hogy a 166 centimmel és az 50-55 kilómmal mennyire tudnám ki-be pakolgatni az autóból, behozni a házba, stb.


Aki kis korkülönbséggel vállalt babát, ti hogy oldottátok meg?


2018. okt. 11. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 14 hónap lesz, nem tervezek ikerkocsit venni.
2018. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk 11 hónap van a két gyerkőc között, szükségem volt ikerbabakocsira.

Nektek inkább egy felszerelhető fellépőt ajánlanék, mert úgyis ki szeretne szállni a kocsiból alkalmanként, akkor már inkább futóbicajozzon vagy kismotorozzon mellettetek. Képzeld el, ha a pici 5 hónapos lesz, ő már 2 éves!

2018. okt. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Másfél éves lesz a nagy, műre születnek az ikrek, szetintem a testvér fellépő elég lesz, plusz kendo
2018. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Tesóméknál 2 év van a gyerekek közt, ők úgy oldották meg, hogy a picit hordozták, a nagyot tolták egy könnyű sportkocsiban, amíg kellett. 2,5 évesen meg már egyáltalán nem kocsizott a nagy, akkor a kicsinek is jó volt már a sportkocsi. Szerintem rettenetesen nagyok, plusz most fél, max egy évre vennétek egy méregdrága mamut méretű monstrumot?
2018. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ekkora korkülönbséghez én egy ülőkés testvérfellépőt vennék. De azt minimum.

Egyébként nem nehezebb tolni, mint az egyiket cipelni, másik gyereket tolni.

2018. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk a hordozás nem opció, ezért is jutott eszembe az ikerbabakocsi. Mert nem biztos, hogy mindig lesz velünk valaki, ha megyünk sétálni, és ha a nagy megunja/elfárad egy idő után, nem tudnám hová tenni hirtelen...
2018. okt. 11. 19:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 21 hónap van a lányok között, nekünk testvér babakocsi volt, én nagyon szerettem. Vannak nagyon jók, amik nem nehezek, mi nagyon sokat közlekedtünk így.
2018. okt. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 21 hónap van a két gyerek között. Végül nem vettem testvérkocsit, valahogy nagyon ellenemre volt. Mire a kicsit ki tudtam vinni a naggyal együtt nagyon sétára, kb 6-8 hetesen, addigra a nagyobb már majdnem 2 éves volt, így kapott egy futóbiciklit. A játszótérre (1km) azzal jön azóta, oda és vissza is bírja úgy, h még a játszótéren is rohangál. Van testvérfelleponk is, de engem zavar, nem szeretem, nem tudok lépni tőle, de ha jobban illik a babakocsidra, opció lehet, egyébként nagyon hasznos találmány szerintem. Vettem egy kis esernyő babakocsit is a nagyobbnak, így ha a férjem is jön velünk, nagyobbat sétálunk, akkor mindkét gyerek babakocsizik. Egyedül nem indulok el velük kirándulni, vásárlásnál meg a nagy a bevásárlókocsiban ül, a kicsi a hordozóban, felrakva a kocsira. Most cseréljük le a hordozót (8 honapos már a kisebb) na akkor nem tudom hogy fogok vásárolni 😃Mostanra azért már elég engedelmes a nagyobbik, lehet hogy eleresztem a boltban és a kicsi ül majd a kocsiban. Én is utálok hordozni, hátproblémáim vannak, szóval nekem ezek váltak be.
2018. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még azt kifelejtettem, hogy eleinte mikor még nem bírta végig a nagyobb futó biciklivel az utat és kérte h vegyem fel, akkor felvettem, mentem vele pár métert, majd letettem és mondtam h na menjünk tovább, így meg volt elégedve, hogy felvettem. Ha ténylegesen elfáradt, akkor megálltunk pihenni kicsit. Volt egy időszak amikor nehezebben bírta, na akkor használtuk párszor a testvérfellépot. Én nem vennék erre a pár hónapra iker babakocsit a helyedben, mert mire 2,5 éves lesz, tényleg nem fogjátok kihasználni. Inkább vegyél egy testvérfellépőt és egy futóbiciklit.
2018. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 aHermann ***** válasza:

Szia!


Nálunk a nagyok között 20 hónap van. A Donkey-t annó én is néztem, de nem volt szimpi.


Mi akkor egy Buggypod Io-t vettünk. Ez gyakorlatilag egy oldalülés. Ez a konstrukció kiegészítővel egy szaladgálós babakocsi lehet. Nagyon szerettem. A harmadik gyerekekkel is bőven kihasználtuk.


Szerintem nézd meg a Baby Jogger City Selectet. Itthon nem igen elérhető, de Ausztriában, Szlovákiában igen.

Ez egy szimpla kocsi, aminél előre tehetsz pótülést a nagynak.(Így a többi hasonló kocsihoz képest, itt megmarad a bevásárlórész, ami 2 gyereknél "életmentő")

2018. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!