Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Autós ülés kérdés, melyik...

Autós ülés kérdés, melyik lenne a legcélszerűbb megoldás?

Figyelt kérdés
2 gyerkőcünk van (2,5 éves 12 kg - és 8,5 hós, kb 9 kg körül). A kicsinek váltani kell hamarosan a babahordozót és felmerült a kérdés, hogy akkor ülést veszünk, igen ám, de melyik gyerkőcnek? A nagynak 9-25 kg-s ülése van. Férjem szerint a nagynak vehetnénk 15-36 kg-s gyerekülést, a kicsi "megörökölné" a nagy ülését. De itt elbizonytalanodtam, a nagyot már bele tehetném 15-36 kg-s ülésbe? Köszönöm a segítő válaszokat! Okoskodó kommenteket nem kérek.
2018. okt. 26. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Egy 12 kg os gyereket hogy akarsz beletenni a 15 kg - osba ?
2018. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Lányom 2,5 évesen majdnem 15 kg volt és 1 méter. Kinéztem neki a besafe izi up x3at. Beleültettük, teljesen jó volt. De ezek az ülések (van kivétel talán) már nem saját hanem az autó biztonsági övével köthető be azaz nem 5 pontosak. Az eladó elmondta hogy hiába megvan a súly és a magasság, egy 2,5 évesnek még nem elég erős a válla, felső teste hogy egy erősebb fékezést kibirjon egy övvel. Javasolt egy kiegészitő biztonsági övet.

Szóval én azt tanácsolom hogy próbáljatok ki néhány ülést, rögtön látni fogjátok hogy a nagyobbiknak biztonságos e. De biztonsági okokból lehet hogy én a kicsinek vennék inkább ülést.

2018. okt. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

2,5 évesünk 15-36 os ülésben ül,amit 5 ponton rögzitesz őt pedig a gyerekülésbe. Szükitövel rendelkezik igy a 13,5 kg gyereknek teljesen ideális.


Gond csak akkor lenne,ha az auto övével csatolnád,arra alkalmatlan még a kis válla.

2018. okt. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Biztos, hogy van olyan ülés amiben nem veszne el a nagy, én azért azt is kipróbálnám, hogy hogy áll a kicsi a 9-25-ösben. Nekem a kicsi a 9-25-Ben problémásabb lenne, mint a nagy, de őt se raknám át. Messze van még az a 25 kiló.

Nekünk egy 0-18-as besafeünk van. Egy évesem 9 kiló, de a 4 éves 14 kilós unokahúga is kényelmesen elfér az ülésében.

2018. okt. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Nézzétek meg a kicsit a 9-25be, mennyire passzol neki.

A nagynak pedig 9-36ost vennék. Mi is 2,5 évesen váltottunk ülést, cybex pallas lett. Ez már végig elkísér mindket.

2018. okt. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Én vagy a kicsinek vennék 0-25-öst, vagy a nagynak 9-36-ost.

Elmennék velük egy üzletbe, ahol végig lehet próbálgatni, és amelyik jobban passzol, azt venném.

2018. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

A nagynak vennék egy isofixes (ha van a kocsiban) pajzsos ülést. Például ilyet: [link]

Mondjuk ezt a márkát pont nem ismerem, viszont az idén jó minősítést ért el az ADAC-on. Mi egy Cybex Pallast használtunk pótülésnek a férjem kocsijában, ha neki kellett elmenni valamelyik gyerekért. A kicsit pajzzsal kötötte be, ha a nagyot vitte, akkor meg az övvel. Nagyon jól bevált a pajzsos ülés. Mondjuk a gyereket be kell próbálni mindenképp, a nagynak nem lehetett volna ilyet venni, mert nem tűrte a pajzsot, a kicsi viszont vígan elvolt benne.

2018. okt. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
A kicsinek vennék 0-18as ülést. 25kg még arrébb van. Majd, ha cserélni kell a 9-25öst a nagynak, akkor tenném át abba a kicsit.
2018. okt. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítő válaszokat!
2018. okt. 28. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!