Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hova kötitek be a gyerekülést?

Scream85 kérdése:

Hova kötitek be a gyerekülést?

Figyelt kérdés

Ha egyedül megyek valahova a picúrral és hátra kötöm be akkor nem látok rá rendesen (mivel még ráadásul menetiránynak háttal kell bekötni) vagy pl a cumit nem tudom neki visszaadni ha kiköpi,stb.

Ha viszont előre kötöm be akkor pedig a jobb tükröt nem látom egyáltalán, és a kilátás kb harmadát is kitakarja.

Szóval ki hogy oldja meg, ti hova teszitek a gyerekülést?


Ilyenért pl szólhat (neadja isten) büntethet a rendőr hogy nem látok rá a tükörre?


2018. nov. 30. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Hatulra, mert ott biztonsagos. Inkabb essen ki a cumi, mint temessem.

Egyebkent tukrot raksz ele , es maris latod a visszapillantoban. Direkt arulnak ilyen tukrot, tepozarral fekrakhato.

2018. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Hátra kötöm, mert elől nem kikapcsolható a légzsák a kocsimban.
2018. nov. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Büntethet a rendőr, mert a kresz szerint is hátulra kell tenni a gyerekülést és míg nem ül magától magabiztosan a gyerek addig menetiránnyal ellentétesen. Ezt nem egy javaslat, hanem szabály.

Gyerektraumán dolgozom. Tapasztalat szerint egy kisebb koccanásból is lehet nagy gond, ha a gyerekülés nincs szabályosan elhelyezve.

2018. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Vettünk ilyen babanézö tükröt a kocsiba és hátul szerintem nem muszáj hátrafelé bekötni, de lehet rosszul emlékszem.
2018. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

3: Kresz szerint is lehet előre tenni, ha nincs légzsák vagy kikapcsolható és kikapcsolták.


Kérdező: Állítólag hátul biztonságosabb. Inkább tedd oda.

2018. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Én mindig előre kötöttem. AMíg menetiránnyal háttal van, addig döntve van az ülés. Nem látsz ki úgy sem?


AMúgy vannak autók (nekünk van pl egy 38 éves), amin nincs gyárilag jobb oldalon tükör. Érvényes forgalmija van, közlekedhet így. Szóval büntetni nem fognak érte.

Ha téged nem zavar, akkor nyugodtan kösd be így előre.

2018. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

"Hatulra, mert ott biztonsagos. Inkabb essen ki a cumi, mint temessem."


Erre csak azt tudom írni, hogy láttam már suzukit, amit hátsón csókolt egy kamion...

Eltűnt a hátulja az első ülésekig...


SZóval a közlekedés sajnos a szerencsén is múlik, honnan kapod az ütést.


Én sokszor kötöm előre is a fiam, meg hátra is, mikor hogy. 6 éves, sosem volt még semmilyen balesetünk.

2018. nov. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hátra kötöm, mert nem tudom elől kikapcsolni a légzsákot.


A kresz szerint az autónak 2 visszapillantó tükre kell, hogy legyen, így ha a bal oldali és a középső használható, a jobb oldali akár hiányozhat is (régebbi autóknál előfordul, hogy nincs is)

2018. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hatra teszem, magam mögé, ha elől lenne biztos sokszor elvonna a figyelmem. Ha sír eneklek neki és elmondom, hogy anya most vezet, nem tud segíteni, legyen kicsit türelmes.
2018. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

"Büntethet a rendőr, mert a kresz szerint is hátulra kell tenni a gyerekülést"


Mutasd már meg ezt a szabályt!!! Mert a KRESZ kizárólag annyit szabályoz, hogy első ülésen menetiránynak háttal akkor ülhet, ha nincs légzsák, vagy ki van kapcsolva. Mást nem szabályoz, és máshol nem tesz különbséget első és hátsó ülések között.

2018. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!