Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Az egész autóban mindenhol...

Az egész autóban mindenhol csak menetiránynak háttal tehetem be a hordozót?

Figyelt kérdés

3 hós a babám, eddig mindenhova a férjem vitt minket, de most új munkahelye lett ahonnan nem engedik el. (Pl mikor oltasra kell menni)

Mivel mi falusiak vagyunk így a másik városban van a gyerekorvosunk, kénytelen leszek én vinni egyedül. Eddig mindig hátul volt a hordozó, háttal a menetiránynak, én ültem mellette, Apuka vezetett.

Nemtudom az erre vonatkozó szabályokat. Előre csak úgy tehetem hogyha kivan kapcsolva a légzsák? És akkor is csak háttal gondolom. De meddig kell háttal tenni, mennyi idős korig? Nemtudom az én autómban kilehet-e kapcsolni a legzsakot az anyósülésen. Ha nem, akkor csak hátra tehetem háttal?? Akkor egyáltalán nem fogok rálátni :( persze nemsokminden történhet talán ...eddig mindig nézelődött vagy aludt...de hát ott voltam mellette...ha elkezd sírni félrenyel, bármi...? Így menjek vele? (15 percről lenne szó) Jobban szeretném ha elől lenne mellettem vagy hátul lehetne úgy hogy előrefele néz a hordozó. Köszi a válaszokat.


2018. dec. 3. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A hordozót és bármily más gyerekülést 9 kg alatt(1 éves kor alatt) csak is menetiránynak háttal lehet bekötni, mert a baba nyaka egy fékezéskor még nem elég erös, hogy mgetartsa a fejét, az elöre lendülésnél.


Vezetö melletti, anyósülésen pedig csak is kikapcsolt légzsákkal lehet vinni, mert egy ütközés során(sokszor nagyon erös fékezéskor) ha kinyilik a légzsák, a gyereket oda keni az ülésnek a légzsák... A légzsák kikapcsolást általában valahol bent a két ülés között vagy a müszerfalon lehet az autó kulcsával megtenni, ezt jelzi általában egy kis ikon a müszerfalon is.


Ha hátra teszed, akkor vegyél egy speckó autó tükröt hodozóhoz, amit felszerelsz a hátsoülés fejtámlájára, és úgy rálátsz a babára.


De nekem ami inkább félö lenne, hogy ha ennyire rutintalan vagy, ha ennyire félsz egy 15 perces úttól, akkor esetleg jobb lenne, ha tömegközlekednél, mint, hogy a babával balesetet csináljál. Gondolj bele, ha meghúzol egy autót, a kicsi babával lehet órákat fogsz ott ácsorogni a hidegben...

2018. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy biztos a légzsák kikapcsolásában, hátra tedd.

Mi van, ha sírni kezd? Legrosszabb esetben végigsírja az utat. vagy megállsz, és kiszállsz, megnyugtatod. Ennyi.


Hordozót csak menetiránynak háttal lehet bekötni!

2018. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
15 perc nem olyan nagy út. Bár tényleg aggasztó a rutintalanság. Baba előtt mennyit vezettél?
2018. dec. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig hátra teszem, mert ott biztonságosabb, menetiránynak háttal, amíg csak tehetem. Így a legbiztonságosabb.

Nem fog félre nyelni, ne aggódj. Ha bármi baj van, azonnal félre állsz, és megnézed. Menet közben eszedbe ne jusson egyfolytában őt nézegetni! Ha baja van, ordítani fog, nyugi, észre veszed. Gyorsan megszokja, hogy ott vagy te is, csak nem lát. Én beszélek hozzá vagy énekelek, és akkor nyugodt, mert hallja, hogy ott vagyok. Talán egyszer-kétszer sírt a kocsiban, de akkor nem én vezettem, hanem ott ültem vele. Kivenni úgyse lehet menet közben, pont ugyanúgy félre kellett állni.

2018. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel hatra babatukrot. Igy latod majd. Nem lesz semmi baja. Es akkor se panikolj, ha sir.
2018. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Menetiránynak háttal rakd ha nem akarod, hogy egy erősebb fékezéskor kitörjön a nyaka. Nem véletlen találták ki.


Vannak direkt erre tükrök, felszereled és látod a visszapillantóban. Egyébként meg ha vezetsz , akkor eleve nem arra kell figyelni hogy sír, kiesik a cumi és etesd. Ha vezetsz, akkor arra kell figyelni.

2018. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A hordozók alapból úgy vannak megycsinálva, hogy nem is lehet másképp bekötni, csak menetiránynak ellentétesen, hál istennek, bár ismerek olyat, aki bekötötték a hordozót de a gyereket már nem kötötte be a hordozóba.

Az autó kézikönyvében benne kéne legyen hol lehet kikapcsolni a légzsákot. Ez általában a műszerfal oldalán egyértelműen jelzett kapcsoló vagy luk a slusszkulcsnak.

Esetleg busz nem opció? Én rutinos sofőrként is nehezen szoktam meg a visító gyerekre nem figyelést, télen pedig több a balesetbeszély is.

2018. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha én ilyen bizonytalan, meg rutintalan lennék, tuti nem indulnék el a gyerekkel még a közeli boltba sem, falu ide, falu oda. Nem értem, sosem volt benned az, hogy beülj egyedül a kocsiba, vezess egy kicsit és ne legyél ilyen besz.ri? Gondolhattad, hogy egyszer eljön az a nap, amikor a férjedet nem ugraszthatod mindenért, és neked kell megoldani az adott problémát... Anya vagy, könyörgöm.

Amúgy, mitől lenne jobb, ha elől van a gyerek? Majd ha sír, mert kiesik a cumi pl. , akkor te majd vezetés közben, félkézzel nyugtatgatod, így totál elvonva a figyelmedet az útról, vezetésről? Nem vagyok az a típus, aki minden szabályt pontosan betart, sosem megy gyorsan, mindig két kézzel fogja a kormányt és csak előre néz. De ha te a rutintalanságoddal nekikezdesz babát istápolni vezetés közben, az instant baleset.


Én most így a téli fagyos időszak közeledtével biztos nem indulnék így neki, ilyen parás viselkedés mellett. Már az írásodból is süt a bizonytalanság, az ilyen sofőrök a legrosszabbak. Menjél taxival most, aztán gyakoroljatok a férjeddel, vagy vegyél pár órát normális oktatótól. És imádkozz, hogy ne jöjjön közbe olyan helyzet addig, amikor neked kell vezetni.

2018. dec. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Uristen! Feltettem egy kérdést...

Mert nem tudtam hogy helyes...

Első gyerekem, a széltől is óvnám.

Lehet hogy ezmiatt bizonytalan az írásom de magával a vezetésemmel semmi probléma nincs. 25 éves vagyok 17 éves korom óta jogsim és saját autóm van. Vezettem egyedül több ezer kilométert, nem kell féltenetek. Csak jobban örülnék ha rálátnék a gyerekre is néha ... na mindegy köszi a kioktatást, nem ez volt a kérdés

2018. dec. 3. 15:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Mégsem vezettél 3 hónapja gyerekkel... A te dolgod, Kérdező, de szerintem egyik felelősségteljes anyuka sem kockáztatna ezzel kapcsolatban.
2018. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!