Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Nincs autonk, es csak busszal...

Nincs autonk, es csak busszal lehet bejutni a belvarosba. Nagyon konnyu es osszecsukhato babakocsit tudtok? Ami pici kortol alkalmas?

Figyelt kérdés

Szeretnem hordozni majd a babamat meitaiban amig elbirom (meg nem szuletett meg), de arra is gondoltam, hogy emellett egy nagyon konnyu babakocsit is beszereznek, ami nagyon pici babanak is megfelelo, osszecsukhato...

Az a kep van a fejemben, hogy az 1 percre levo buszmegalloig osszecsukva huzom el a babakocsit, baba ram kotve, es igy szallok fel a buszra, hogy ne legyen gond a helyszuke. Amikor leszallok, ki tudom nyitni es mehetunk amerre akarunk...mit gondoltok? Ki hogy oldja meg, akinek nincs autoja?


2019. jan. 18. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Én Bpen lakom és szinte csak villamossal és busszal közlekedem. Nagy nehéz babakocsink van, de nem zavar, elbírom illetve azért próbálok alacsony padlós járműveket választani.

Hordozni is szoktam, formázott kendőben. Close Caboo a neve, ez újszülöttnek is jó. Később kb fél éves korában váltunk majd csatosra.

2019. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez a csukottan húzás hordozóval kombinálva felesleges macerának tűnik. :)

Ilyen kocsim volt, gond nélkül BKV-ztam vele, felemeltem bármilyen buszra, lifttelen aluljárókban hurcoltam fel-le a lépcsőn.

[link]

2019. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Babyzen Yoyo
2019. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En is ezek alapjan valasztottam, de csak kompromisszumosat talaltam:

Maclaren Triumph, ezt szuperul ossze lehet csukni, de mindket kez kell a tolashoz, draga is, viszont konnyu, de pakolni bele mondjuk a gyereken kivul nem nagyon lehet, mert nehezen hozzaferheto a kosara. Ha elalszik, nem dontheto, de annyira dontott az ules, hogy kicsit tud benne szundikalni.


Mony Billy: konnyu, viszonylag olcso, ket kez kell a tolashoz, es a csukashoz-nyitashoz, nem dontheto.


Pali Tre.9: 3,9 kilo, egy kezzel lehet iranyitani, csukni-nyitni, tenyleg nagyon konnyu, a kosara hozzaferheto, a hattamlaja dontheto. Egyszoval majdnem minden megvan benne. Csak tolni ne kelljen... Jo mondjuk en 12 kilos gyereket tettem bele, de a pici kerekei miatt mar terkoves uton is beleakadt a legkisebb uthibaba. Ha csak keveset akarod tolni benne a gyereket, es inkabb hordozni, akkor viszont talan ez jo lehet, bar nem a legolcsobb ez sem.


Szerintem sem annyira realis a nyitogatas-csukogatas, inkabb olyat erdemes venni, amit kinyitva is konnyen fel tudsz tenni a buszra, es amibe a cuccokat bele tudod tenni. Erre a fentiek kozul egyiksem a legjobb.


Baratnomeknek Baby Design mini sportbabakocsijuk van, ennek az ara is jo, a kosara is konnyen hozzaferheto, nem is nehez, egy kezzel iranyithato, ok nagyon szeretik.

2019. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tömegközlekedésre nekünk elég a kendő. 3 hetes kora óta hordozom, most lesz két éves.

Buszon, vonaton kendőzünk, főleg ha sok lépcső is van. De mi kirándulni, állatkertbe és múzeumba is inkább így vittük.

Simán rajtam van több órát úgy, hogy neki se kényelmetlen, és én se fáradok el.

Babakocsival településen belül szoktunk sétálni, nincs forgalom, jó nagyokat lehet menni egész nap. Kocsiba befér, de ritkán visszük, főleg mióta járni (szaladni) tud a gyerek.

Sokat vagyunk mozgásban.

2019. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben átgondolnám még egyszer. Mi ugyan nem voltunk nagy tömegközlekedők, de ha buszoztunk, akkor hordoztam, és nem cipeltem magammal pluszban babakocsit.

Szerintem életszerűtlen az az elképzelés, hogy magadra kötöd a babát, és húzod magaddal a babakocsit. Minek akkor a babakocsi? Leszállsz a buszról, és mentek, amerre akartok, úgy, hogy marad rajtad a baba. Vagy eleve babakocsiba fekteted, és úgy fel a buszra, de akkor meg nem kell nyitni-csukni a babakocsit. Az viszont tényleg fontos, hogy viszonylag könnyű kocsi legyen, amit meg tudsz emelni.


Ha újszülött kortól akarod használni a babakocsit, akkor viszont fontos, hogy teljesen vízszintsen feküdjön benne a baba. Nem ismerem azokat a kocsikat, amiket a 4-es válaszoló ajánlott, de ő maga is írta az egyikhez, hogy nem dönthető, tehát újszülöttnél ez a kocsi nem opció.


Még egy tanács, és ne vedd kötözködésnek. Újszülötteknek még ajánlott a mei-tai, az inkább ülni tudó babáknak való. Ilyen piciknél karikás kendő, rugalmas kendő vagy szövött kendő ajánlott.

2019. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom mindenkinek :)

dehogy veszem kotozkodesnek, a velemenyekre vagyok kivancsi :)

Szekesfehervar kulvarosaban lakunk, nincs is mas, csak buszok, aminek egy resze annyira keskeny (turistabusz jellegu), hogy nem tudom, hogyan szallnek fel babakocsival, emiatt (is) akarok hordozni. Meg amugy is szerettem a masik 2 gyerkocot is, bar veluk bent laktam a belvarosban es nem volt ilyen problemam.

2019. jan. 18. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!