Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » A karikás kendő nem kényelmetl...

A karikás kendő nem kényelmetlen, hogy csak az egyik vállat terheli?

Figyelt kérdés
Sokan ezt ajánlják, de nekem mégsem túl szimpatikus, mert nem tűnik túl kényelmesnek és szerintem nem tesz jót a gerincnek, ha csak az egyik oldal van terhelve. Véleményeket szeretnék evvel kapcsolatban.
2019. ápr. 19. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Karikas kendovel kezdtem, 4,3 kiloval szuletett a gyerekem, es bar a gerincem erzekeny, az elso honapokban1-2-3 orat is birtam1-1 oldalon hordozi, majd csere, igy mindket oldalt terhelte, csak felvaltva, es egy ido utan, mikor mar 2 honaposan tartotta a fejet onalloan, atkerult elolrol csipore, ami sokkal kevesbe megterhelo, aztan ahogy nott a sulya en kb. 7 kiloig hordoztam csipon felvaltva a vegen 30-40 percenkent cserelgetve. A gyerek imadta, mert kilatott belole, 2 honaposan nem is tudtuk nagyon mas eszkozbe beletenni. Ferjemnek viszont az enyemnel is rosszabb a gerince, bar a hata sokkal izmosabb, de o kb. egyszer felvette meg az elejen, es mondta, hogy na o ezt nem. Akkor gyorsan vettem hasznaltan egy hosszu kendot, es abban kotottem ra, o imadta, en meg a hosszu kendot utaltam, tul sok anyag, oke, egyforma a terheles, de a karikasba sitty-sutty beletettem a gyereket, ebbe meg azert, ha nem is volt veszes, de megiscsak hosszabb ido volt beletenni.


Szoval ez egyeni preferencia kerdese. Kesobb megtanultam jobban hosszu kendozni, es onnantol mar nagyon szerettem, 1,5 evesen gyakran volt benne a hatamon, pedig volt csatos hordozonk. Ettol fuggetlenul a kovetkezo gyereket is karikasban tervezem hordozni az elejen, csak most nem szovottben, hanem rugalmasban (Love Radius Pöti nevu kendojeben), aminel nincs az anyag megcsavarva a haton, mint egy szovott karikasnal, hanem szet van jol teritve, a suly is szerintem ugy jobban eloszlik, es amugyis az elso honapokra szeretnem, meg teso melle szempont a gyorsasag is most, illetve a karikas kendo ket masik elonye, hogy egy reteg anyag van mi dossze a te hatadon, meg a baba hatan is, szemben a hosszukendovel, ahol, ha nem haton hordozod, akkor altalaban 2-3 reteg anyag is rajtatok van, ami nyaron sokkal kellemetlenebb, raadasul nagyobb feluleten is. A masik elonye, hogy egy hosszu kemdo atlag 4,6 meter, kint azt kotozgetni foldet sopro mutatvany, es csak ugy vinni magaddal babakocsizas melle a taskaban sem olyan egyszeru, mint egy 1,7-2,1 m hosszu karikast, ami elore be van fuzve, be lehet allitani, ha babakocsizni is akarsz melle, de a gyerek megis ordit, csak kikapod a taskabol, bele a gyerek, meghuzod, picit eligazgatod, es kesz, a foldet sem soprod vele (bar utobbi sok gyakorlott kendozot egyaltalan nem zavar).


A masik elonye meg pluszban, hogy olcsobb is altalaban, mint a tobbi eszkoz, hasznaltan 10e ft korul vannak szuper kendok.


Az eszkozoknek elonyeik meg hatranyaik vannak, nincs igazabol tokeletes, csak olyan, ami neked szemely szerint tobb elonnyel jar a hatranyaihoz kepest. Ha neled nem szimpatikus a karikas kendo, van helyette sok mas lehetoseg a baba eletkoratol fuggoen. A hosszu szovott kemdo a legsokoldalubb es egyenletesen terhelo eszkoz, de ott van meg az Emeibaby, vagy a Fizio csatos, amik ujszulottkortol hasznalhatok 2 ill. 4 eves korig. En jobbnak latom az eszkozoket kombinalni, eloszor nekem a karikas, ferjemnek a hosszu, majd nekem batyukemdo, Emeibaby, vegul Fizio es Caboo DxGo, Mert azert a Fiziot en onnan ereztem jobbnak, mikor mar onalloan tartotta a hata felso reszet. Van, akinegy darab hosszu szovottel vagy Emeibabyvel kihuzza elejetol a vegeig.

2019. ápr. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a Live Radius karikasa: [link]
2019. ápr. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hosszú távon kényelmetlen, de én nagyon szeretem, sokat használom.
2019. ápr. 20. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első tökéletesen összefoglalta


Én hosszú kendőztem imádtam jó sokáig


De házin kívül nagyon kellemetlen volt felkötni, pedig már gyors, gyakorlott voltam

2019. ápr. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hosszabb sétákra, kirándulásokra szeretnék, de nem tudom mi lenne jó egy 3 hónapos babának. Gerincferdülésem van, mindenképpen vmi kényelmes kellene.
2019. ápr. 20. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Az eletkorhoz kepest relevansabb a meret es a mozgasfejlodes. Hany kilo, hany centi, mekkora ruhakat hord, es hol tart a mozgasfejlodesben? Tartja onalloan a fejet? Esetleg mar a hata felso reszet? Oldalra fordulas?
2019. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amugy az Emeibaby valoszinuleg jo valasztas lehet, lehet kolcsonozni is, pl. Budapesten a Hordozohazban, vagy videken helyi klubokban, vagy hordozasi tanacsadotol. Erdemes probalni is, hogy neked mi a kenyelmes, miben hordoznal szivesen, illetve hogy a babadnak mi a kenyelmes, meg egyaltalan, mibe passzol bele, mi tartja meg szepen a sulyat. Kirandulasokhoz en a csatos hordozot preferaltam ennyi idosen. 5-7 kiloig elol, utana haton, az Emeibabynel a hatonhordozashoz kell, hogy onalloan tartsa a fejet. De pl. batyukendoben mar lehet ujszulottkortol is hordozni haton, es ahhoz testalkattol fuggoen eleg 3,2-3,6 m-es kendo is.
2019. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!