Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mennyire kell szigorúan venni...

Mennyire kell szigorúan venni az autósülések súlyhatárait?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8,7 kg. Stabilan ül, és kezdi egyre jobban utálni az autós hordozót. Nem szívesen vennék már 0-18as ülést, mert feleslegesnek érzem. Az a 30 dkg ennyit számít?
2019. júl. 9. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbald bele a 9 kgtól jó gyerekülésbe, aztán látni fogod, hogy elveszik-e benne. Az enyém elveszett, de nem minden gyerek egyforma.
2019. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 0-18-as ülésünk van, 10 hónapos kora óta abban utazik a lányom, dönteni is lehet, ha hosszabb útra megyünk, és elalszik benne.

A fiamnál is nagyon sokáig használtuk, szinte 18 kg-os koráig (elég vékony, így elfért benne). Utana 9-36-os volt neki, de azt utálta. Már elérte azt a magasságot, hogy magasítón utazhasson.

2019. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy hany kilo a gyerek, mert az öv fekezeskor csak bizonyos suly rantasara huz be. 30 deka szerintem ebben az esetben nem szamit, de mindjuk az sem, ha hordozoba teszitek meg egy honapig
2019. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

11 hónaposan került a fiam 0-18-as ülésbe. Tény, hogy nem egy nagydarab gyerek, de konkrétan elveszett benne. Most 21 hónaposan fordítottuk menetiránynak mert már kínlódás volt háttal, nem szerette, de férni még mindig fért.

Ez az egész függ a gyerektől, üléstől. Ahogy írod szerintem még egy év alatt van. Én nem ültetnék menetiránynak, de ez is egyéni döntés. Olyan helyen vegyétek, ahol lehet próbálni, ott sok minden eldől. Nem a 30 dékán múlik.

2019. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a magasságot is figyelembe kell venni mert ha túllóg a feje bubja a hordozón akkor le kell cserélni.Próbáld bele egy 9-18-as ülésbe,abból is több féle van,találjátok meg a megfelelőt.Ha hosszú a baba akkor már 7 kilósan is túllóg a hordozón,fiam 2 évesen volt 9 kg,addig ugye mégse tehettem hordozóba:)
2019. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aHermann ***** válasza:

Szia!


Ha már nem kényelmes neki a hordozó, nézzetek neki egy nagyobb ülést.

Én nem feltétlenül zárkóznék el a 0-18-astól sem, vannak jók a piacon. Sokan költséghatékonyság miatt már 9-25-ös ülést vesznek.

Azért azt vedd figyelembe, hogy nagy valószínűség szerint "elveszik" majd a nagyobb ülésben. Azt ajánlom, hogy gyerkőccel együtt menjetek el egy nagyobb bababoltba, ahol a szóba jöhető üléseket ő is próbálja végig, hogy ül benne. Ő fogja használni. Aztán a rostán maradtakat próbáljátok be a kocsiba, hogy egyáltalán, hogy fér el.

Mindenképpen dönthető legyen, hogy kényelmesen tudjon aludni.


Nálunk a legnagyobb gyerkőc volt olyan kicsiként, hogy mindig magasságra nőtte ki az üléseket. 10 hósan kapott egy 9-18-as ülést. Elmentünk egy bababoltba, beültettük az ülésekbe. Nem egynél a kialakítás miatt szinte összecsuklott. A maradékot meg bepróbáltuk a kocsiba.

2,5 éves sem volt, mikor a 9-18-at kinőtte hosszra, egy 15-36-ost kapott. Még mindig inkább abban utazik, pedig már bő 140cm.

2019. júl. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!