Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogyan tisztítsam ki ezeket a...

Hogyan tisztítsam ki ezeket a kis ruhákat?

Figyelt kérdés

Kaptam több zsák használt újszülött ruhácskát, rugdalózók, body-k, előkék, overall stb... Némelyik kicsit foltos. Nem feltétlen akarom menteni a menthetetlent, de jó lenne megpróbálni kiszedni a plecsniket, az overall fenekén konkrétan van egy vízszerű folt, amit fogalmam sincs, hogyan szedjek ki.

Ezen kívül kaptam használt ruhapelenkákat, nem túl fehér állapotban. Vegyek inkább újakat?

Ti hány fokon, és mivel mostátok ki a kapott ruhákat, amik nem voltak valami jó állapotban?


2019. szept. 6. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát én biztos, hogy más szaros ruháit nem adnám az újszülöttemre. Dobd ki. Az más, ha kapsz szép, tiszta, újszerű használt ruhácskákat...de koszosakat?! Hát nagyon igényes lehet az is akitől kaptad. Kuka.
2019. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem biztos, hogy ki tudod szedni. Nálunk is volt annak idején, hogy evés közben foltos lett, én olyankor mindig frissen beszappanoztam, kidörzsöltem és úgy mostam ki magasabb hőfokon és kiszedte a foltot, viszont ami már bele van száradva, nem jósolok neki nagy jövőt, hogy ki fogod szedni.

Ruhapelenkát pedig mindenképpen vegyél újat.

2019. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Ruhapelenkákat vegyél újat szerintem is.


Viszont: mi is kb. összes kis rucit használtan kaptuk. Vannak makulátlan állapotúak, és vannak, amik foltosak. Ha az, akitől kaptad a ruhát mossa a ruhákat (nyilván igen) és nem tudta kiszedni a foltot, valószínűleg neked sem fog sikerülni már. Ezt számításba kell venned. Én pl. a kicsit foltos ruhákat itthonra adom rá, amikor már nem megyünk le és nem jön vendég, vagy alváshoz hálózsák alá. (Nem hatalmas kaka foltok vannak rajtuk, csak 1-2 csepp valami itt-ott). Az én gyerekem is összekoszolja a ruháit most, anyatejes kakit nagyon nehéz kimosni, több mosás után lassan kijön, de nehéz, ettől még a ruha egy mosás után is tiszta marad (90 fokba teszem ha bírja az anyaga), szóval nem egészségtelen a babára adni, csak esztétikailag nem szép... Szóval nem tudom, a saját összekoszolt ruhácskáit sem fogod kidobálni, ha nem jön ki a folt belőle, pedig lesz olyan, hogy nem jön ki....

2019. szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Textilpelusból újat.


Ezeket domestosba áztatva 90 fokon mosva rendbeteheted olyan dologra ami utàn esetleg már kuka.


Paradicsomos, céklás hozzátáplálás pont olyan..



Többi


Vanish oxi action gold gél / nem más,mert van amelyik kiszedi a ruha színét és nem a sima nem Gold, vanish szappan is gyenge)

Foltra.. Forró víz

Áztat 1-2 napot


Utána 50 fok mosás..napon szárítás.


A paradicsom, cékla, meggy stb, vagy esetleg repceolaj( bizonxos bébiételek alkotóeleme) nem fog kijönni

Fehéreket vagy fehér részeket lehet domestossal, az kiszedi, színesre vigyázz, mert a színt csúnyán szedi ki



Kakafoltokat ha friss majd a fenti verziókkal tudod kosuedni.


Ezeket már nem fogod rendbetenni.



A többi tehát "kuka"

Portörlőnek jó max ;)


Ha van nagyobbacska benne esetleg elteheted az emlegetett veszélyes ételek hozzátáplálására.


Nekem is akad ilyen ismerőstől, mondta ha nem kell akkor nem adja, de neki amikor már mondegy volt ezeket használta arra, ha olyat etetett a gyerekkel, mert nem viselte el a partedlit

2019. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Fehérekre fehér domestosba áztasd le +magas hőfokon mosás, vasald át. A többit áztasd le esetleg dm-és folttisztítós szappannal +mosószerrel átdörzsölheted és magas hőfokon mosd ki. Egy próbát megér.
2019. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
24%

Ruhácskák: azokat a használt kisruhákat, amiket ajándékba kaptam, először néhány órára mosószódás langyos vízbe áztattam, majd 100 fokon kimostam főzőmosással. Szerencsére mind bírta, emellett én a dm-es illatmentes fertőtlenítő öblítőt használtam, amikor már pár hónaposak voltak, előtte eettel öblítettem. Vigyázz amúgy, mivel mosol, mert a legtöbb mosószer ekcémát, allergiát okozhat. Vanish-sel, foltkezelővel ezért ne próbálkozz, amit nem sikerül kimosni, azt ahogy a többiek is írták, dobd ki.

Én a textilpelenkával is így jártam el, illetve a gépből kiszedve még kifőztem használat előtt. Domesthost, erős vegyszereket a fentiek miatt szintén kerüld, ha lehet, legalábbis a baba bőrével ne érintkezzen sehogy.

2019. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
*ecettel
2019. szept. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Kövezzetek meg, de ha én ilyen ruhákat kaptam, kidobtam, nem szenvedtem a foltkiszedéssel. Mondjuk lesülne a bőr a képemről, ha ilyet adnék valakinek, de az más kérdés.

Textilpelenkából csakis újat vegyél, ne fáradj vele.

Ezen kívül a feherekhez fehérítös domestost ajánlok, a többihez vanisht ha nem válik be, akkor kuka.

2019. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kaptunk par ruhát,de nem használjuk. A foltosakat alapból nem. A többi meg más,mint amit szeretünk,vagy még meleg van hozzá.


Valaki írta,hogy az anyatejes kaki nehezen jön ki több mosással. Én a kakis ruhákat kicsit beáztatom és caola mosószappannal megdörzsölöm. Maradéktalanul ki szokott jönni a fehér ruhákból is így a folt.

2019. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenki kapott zöldet!

Amikor kaptuk, nem néztem meg előtte, örültem a jóindulatnak. Amikor kicsomagoltam otthon, akkor láttam egy-két pöttyöt, kisebb foltot némelyiken.

A pelenkák nem sz.rosak, hanem úgy értettem a nem túl fehéret, hogy elszürkültek kicsit.

2019. szept. 6. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!