Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen méretű és fajtájú...

Milyen méretű és fajtájú ruhákat vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nyári kisbabának milyen ruhákat vegyek és milyen méretben?

50,56,62 ez rendben, de pl a hosszúnadrágból már inkább a nagyobbat vegyem, mert hátha csak ősszel lesz jó vagy hogyan?

És milyen típusúakat? Pl. harisnya kényelmes egy újszülött babának?


Köszönöm előre is :)



#ruha #nyár #50 újszülött
2020. jan. 15. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Az 50-es csak akkor kell ha koraszülött, nekem az a lányom, de összesen kettő 50-es body-ja volt, nem kell abból sok, nagyon hamar kinövi. Júniusi születésű, hosszú nadrágot egyáltalán nem hordott ezekből a méretekből. Ami kell: rövidujju body és rugdalózó, az ilyen kicsi babáknak ez a legjobb viselet, nem kell se kisruha, se nadrág, harisnya pedig csak akkor kell majd ha már mászik, télen úgyis overálba teszed majd, nem kell szenvedni a harisnyával. Lehetőleg olcsó body-t vegyél, mert csak 1 hónapig hord egy méretet, tesco-s teljesen jó volt eleinte, lidl-t is szeretem.
2020. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

50esből vegyél a legkevesebbet inkább 56 és 62ből többet. Én ezt vettem:

50: 3db rövid ujjú body 3db hosszú

3db hosszú ujjú rugi 3db rövid

56: 10-10db rövid és husszu ujjú dody

6db hosszú és rövid rugi.

2db harisnya

Kettő kötött kardigán, kettő cérna sapi egy pár cérna kesztyű. Ha nem akarod mindig rugiba öltöztetni akkor vehetsz pár darab nadrágot. Én pl nem szerettem a farmer anyagú ruhátak a babán szóval csak leggingset vettem. Zoknibol pedig 10 párat vettem feleslegesen mert mindig levette. De mindjárt küldök egy linket ahol nagyon szuperül össze szedte valaki az egész listát. És onnan már válogathatsz hogy nektek mire van szükségetek vagy mire nincs :)

2020. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
2-es te tényleg vettél 50-esböl 12 darab rugit?! Nekem egy darab gyerekem van, de arra már az első nap rájöttem, hogy belefér az 56-os rugiba is egy 50-es méretű gyerek, ráadásul kb. 2 hétig volt rá jó az 50-es, egy rugi ára minimum 2-3 ezer ft.
2020. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm szépen :)

Jöhetnek még válaszok :)


És az őszi ruhákat milyen méretben érdemes inkább venni?

Ha látok 1-1 jó nacit vagy pulcsit nem hagynám ott :)

2020. jan. 15. 12:57
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Akkor írok én is egy költséghatékonyabb összesítést: 50-es nem kell, ha esetleg koraszülött, majd apa vesz neki 3 db 50-es bodyt

56-os: 8 db rövidujju, 2 hosszuujju body (ezt kb. rá se fogod adni nyáron, 4-5 db hosszúujjú rugdalózó, 1-2 rövidujju rugi, 2 fehér textil sapka, zokni nem kell ha lábas a rugi,

2020. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem nagyon vásárolnék előre a helyedben, mert nem lehet tudni hányas kell majd neki, én is vásároltam így, van olyan ruha amit nem is tudtam emiatt ráadni.
2020. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
#3 igen vettem bizony :) 48cmel született a kislányom időre. És még szerencse mert az 56os ruha nagyon lógott rajta. Tény hogy nem használjuk élete végéig de nekünk nagyon jól jött
2020. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Május végi kislányom van, nyári hőség volt már. Ő az első hetekben rövidujjú/néha hosszúujjú bodyt és talpas babanadrágot/ujjatlan rugit hordott hozzá. Aztán olyan július körül az igazán nagy melegekben ujjatlan vagy rövidujjú napozóban volt, vagy ujjatlan body és rövidnadrág (én nem szeretem, ha egy gyereknek kilóg a pelusa). Aztán augusztusban amikor 40 fok volt, egy szál ujjatlan body vagy egy szál pelus vékony rövidnadrággal. Szerintem hosszú nadrágot nem érdemes nagyobbat beszerezni, csak tényleg a piciket amiket újszülöttként adsz rá, mert őszre nem tudod, mekkora lesz a baba. Van egy kisfiú akivel egy napon született a lányom, ő még októberben is 62-es nacikat hordott, a lányomnak meg olyan hosszú lábai lettek, hogy 74-es, 80-as nadrágok az vettem neki. Nagyon előre ne vásárolj!


Harisnyát én nem adnék rá, majd csak ősszel.

2020. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Ne sokat vegyél.

Én is be vásároltam a H&m-Ben 40 ezerért, aztán megszuletett a lányom 48 cm-vél és 2400g-al.

A férjem nagy nehezen, több boltot is végig járva pár 50-56-s bodyt.


Amit én vettem kB most adom rá (5 hónapos)


Egyebkent én végül használtan (ismerőstől) vettem rengeteg ruhát, 40 db-s csomagban 10 ezerért, miután mindennap összef*sta a 2000 Ft-s rugikat a kislányom:)

2020. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

KB 3 hónapos korig body (rövid, hosszú) és rugi a legkenyelmesebb.

Ezenkívül még a talpas nadrág sem rossz, ha esetleg nincs nagy hőség,akkor a bodyra adod.

Kis, vékony sapi is kell majd neki, hiába lesz meleg, ujszülött re kell sapka hazajovetelkor, illetve setakor ha fúj a szél

2020. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!